1 kwietnia wystartowało Polskie Radio Dzieciom

logo polskie radio dzieciomPolskie Radio 1 kwietnia rozpoczęło emisję nowego programu skierowanego do najmłodszego słuchacza – Polskie Radio Dzieciom. – Będziemy bawić, uczyć i pobudzać wyobraźnię. Do potrzeb małego słuchacza podejdziemy z wielką powagą – przekonują twórcy programu.

Nowy program Polskiego Radia to propozycja dla dzieci w wieku 3-7 lat. W ramówce są audycje edukacyjne, rozrywkowe oraz słuchowiska.

– Polskiego Radia Dzieciom może słuchać cała rodzina – chcemy rodziców inspirować i zachęcać do aktywności. Nasza antena będzie żywa, dlatego stawiamy na interakcję i kontakt ze słuchaczami – mówi Dominika Sygiet-Seńczyszyn, sekretarz redakcji Polskiego Radia Dzieciom.

– Udowodnimy, że radio może być atrakcyjnym towarzyszem dziecka, tworząc dla niego bezpieczną przestrzeń rozwijającą jego wyobraźnię, stanowiąc ciekawą alternatywę dla  telewizji, Internetu i gier komputerowych. Program pozbawiony jest bloków reklamowych oraz wszelkich treści komercyjnych – dodaje.

Ramówka Polskiego Radia Dzieciom jest podzielona na sześć pasm. Pierwsze – poranne startuje o godz. 7.00 i trwa trzy godziny. Na początek coś dla ciała – poranna gimnastyka pobudzająca dzieci do aktywności. Potem twórcy programu zatroszczą się o młode umysły proponując edukację w lekkiej i atrakcyjnej dla najmłodszych formie. Od godz. 10.00 w studiu pojawiają się postacie Smoka Adasia lub Misia Michasia, w które wcielają się znani i lubiani aktorzy.

O godzinie 13.00 rozpoczną się “Muzyczne Podróże Małe i Duże” – Daria Druzgała przeniesie dzieci w świat muzycznych fascynacji. Popołudnie w Polskim Radiu Dzieciom (godz. 16.00 – 19.00), to “Podwieczorek” w towarzystwie królika Filipa oraz lwa Leopolda. Do świata bajek zaprosi dzieci znany aktor dubbingowy Janusz Zadura.

Na zakończenie pasjonującego dnia, na dzieci będą czekały wyciszające „Pogaduchy do poduchy”. Audycja nadawana w godz. 19.00 – 21.00 utuli  dzieci do snu.

– Kiedy młodsi słuchacze zasną, antena zamieni się w “Strefę dla rodzica”. Ludwika Grunwald wspólnie ze swoimi ekspertami postara się odpowiedzieć na nurtujące opiekunów pytania. Od godz. 23.00 rodziców ukoi relaksująca muzyka jazzowa – mówi sekretarz redakcji.

Inicjatywa stworzenia bezpiecznej przestrzeni radiowej dla najmłodszych – programu Polskiego Radia Dzieciom, zyskała poparcie i uznanie Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Radio planuje także ścisłą współpracę ze środowiskiem przedszkoli, wzbogacając pracę z dziećmi o nowe radiowe narzędzia dydaktyczne. Chcemy, żeby radio było żywym medium i platformą ułatwiającą przyswajanie wiedzy w zabawny i przystępy sposób – tłumaczy Dominika Sygiet-Seńczyszyn.

Polskie Radio Dzieciom to wyjątkowa propozycja Polskiego Radia powstała, dzięki możliwościom, które otworzyła nadawcy technologia cyfrowa w systemie DAB +. Proces wdrażania cyfrowej emisji radiowej został zapoczątkowany przez Polskie Radio 1 października 2013 roku. Obecnie w ofercie cyfrowej dostępny jest już program muzyczno-informacyjny Polskie Radio Rytm oraz program informacyjny Polskie Radio 24

Radio cyfrowe można odbierać w 10 polskich miastach, a od 1 kwietnia w kolejnych sześciu lokalizacjach, takich jak: Białystok, Lublin, Rzeszów, Koszalin, Olsztyn i Zielona Góra.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza na swoją stronę internetową: www.dzieci.polskieradio.pl

Źródło: Polskie Radio

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o