10 operatorów chce przywrócenia roamingu – na liście m. in. Plus, Play i Virgin Mobile

Jak informuje portal WirtualneMedia.pl 10 polskich operatorów komórkowych złożyło w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wnioski o przywrócenie międzynarodowych opłat roamingowych dla ich użytkowników. Znana jest też lista tych operatorów, większość stanowią małe podmioty (MVNO),  jednak na liście znajduje się również dwóch dużych operatorów infrastrukturalnych.

Na liście opublikowanej przez portal WirtualneMedia.pl (link do artykułu >>) znajdują się m. in. Play, Plus, Virgin Mobile (największy polski operator MVNO), Mobile Vikings oraz Premium Mobile (pełna lista operatorów w powyższym linku). Jak informuje portal WirtualneMedia.pl nie są jeszcze znane argumenty zawarte we wnioskach złożonych w UKE.

Jak widać niektórzy operatorzy nie chcą pogodzić się z nowym unijnym prawem, które zniosło opłaty roamingowe w krajach UE i EOG. O ile po części zrozumiałe jest to (choć ja osobiście uważam, że wszyscy operatorzy mieli dość czasu, aby się skutecznie przygotować do zapowiadanych od lat zmian), że problem mają operatorzy wirtualni, o tyle szokuje już upartość dwóch dużych graczy – Play i Plusa. Obaj operatorzy od samego początku próbowali się wykręcić od zmian w swoich cennikach, które miały je dostosować do nowych przepisów. Ten pierwszy zaprezentował najpierw kilka stron skomplikowanych tabel z cennikami, w których użytkownik musiał szukać swojego planu taryfowego (które to zresztą cenniki nie dość, że były zagmatwane, to jeszcze nie miały kompletnie nic wspólnego z zasadą “Roam like at home”), ten drugi w dniu, w którym miał zaprezentować cenniki, nie zaprezentował zupełnie nic, czekając z tym dosłownie do ostatniej chwili. W końcu obaj operatorzy dostosowali swoje cenniki do nowych unijnych regulacji, a sam Play nawet chwalił się tym w reklamach(!).

Należy pamiętać, że na szczęście operatorom nie udało się porozumieć w tej sprawie i jeden z nich – Orange – wyłamał się i zniósł opłaty roamingowe jako pierwszy, dochowując obowiązującego terminu. Potem w ślad za Orange poszli też inni, gdyż po prostu nie mieli już wyjścia. Dzisiaj Orange, T-Mobile oraz kilku MVNO (np. Lycamobile) nic nie wspominają o chęci przywrócenia opłat roamingowych. Wspomniana Lycamobile nawet ulepszyła niedawno swoją ofertę, pozwalając na korzystanie w roamingu z trzech popularnych pakietach dodatkowych, zawierających NO-LIMIT na rozmowy i SMS-y oraz mobilny internet.

Poczynania tej dziesiątki operatorów należy po prostu zapamiętać. Dzisiaj przeniesienie numeru do innego operatora jest niezwykle proste. Jeśli więc ktoś często spędza wakacje lub ferie zimowe za granicą, niech wybierze takiego operatora, który daje najlepszą ofertę. To najlepsza odpowiedź abonentów na cwaniactwo i hipokryzję polskich operatorów.

Źródło/Fot: WirtualneMedia.pl, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
chłop-ze-wsis Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
s
Gość
s

Plus i Play to lokalni, “polscy” operatorzy. Mam przenieść się do t-mobile i dać zarobić Niemcowi? 😕

chłop-ze-wsi
Gość
chłop-ze-wsi

Tacy oni lokalni Polscy jak ja jestem prezydentem Polski