(AKTUALIZACJA) 11 listopada ruszy Polskie Radio Chopin

Nie 1 października, jak głosiły początkowe zapowiedzi nadawcy, a dopiero 11 listopada 2017 roku ruszy nowy program Polskiego Radia – Radio Chopin. Stacja zastąpi Polskie Radio Rytm i podobnie jak ta będzie dostępna w DAB+ oraz w internecie.

O starcie nowej stacji usłyszeliśmy już w lipcu tego roku. Wówczas jeszcze nie było wiadomo, że Radio Chopin zastąpi nadające w DAB+ Radio Rytm, to stało się jasne dopiero, gdy KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy (z Radia Rytm na Radio Chopin) i profilu stacji. Wg komunikatu Polskiego Radia z lipca b.r. Radio Chopin miało ruszyć 1 października, jednak start ten nie nastąpił, nie było też żadnego komunikatu nadawcy w tej sprawie. Nam udało się ustalić, że start nowej stacji zaplanowany jest teraz na dzień 11 listopada, czyli rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zasługuje na szczególne uczczenie – informuje nas rzecznik Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk.

Dowiedzieliśmy się też, że nowa stacja w DAB+ zagra z przepływnością 128 kbps, tryb emisji STEREO, AAC. Ustawienie procesora emisyjnego zostanie wstępnie skonfigurowane na program adekwatny dla Programu 2 Polskiego Radia.

Wg lipcowych zapowiedzi nadawcy Radio Chopin ma być “Dwójką do kwadratu”, propozycją Polskiego Radia dla melomanów i osób, które mogą zainteresować się muzyką klasyczną. Prezentowane będą tam utwory Chopina grane na instrumentach starych ale też współczesnych. Dzisiaj jednak wiadomo już, że stacja nie będzie grać wyłącznie muzyki Fryderyka Chopina.

Źródło/Fot: Polskie Radio, wł

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x