Aero2 – łatwiejsze kody CAPTCHA stały się faktem

Wczoraj w godzinach wieczornych użytkownicy usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu, oferowanej przez sieć Aero2, mogli po raz pierwszy w praktyce zobaczyć i przetestować nowy mechanizm CATPCHA, którego wprowadzenie spowodowało, że wyświetlane kody są o wiele łatwiejsze i czytelniejsze.

Mechanizm CAPTCHA w Aero2 został wprowadzony 1 kwietnia b.r. Od początku wielu użytkowników narzekało m. in. na poziom trudności kodów. Wyświetlany ciąg znaków był bardzo skomplikowany i trudny do odczytania, nawet na dużych ekranach komputerów.

Przykładowy kod CAPTCHA przed zmianą:

Aero2 trudniejsze kody CAPTCHA

Wczoraj sieć Aero2 dokonała zmiany i uprościła wyświetlane kody. Teraz kod CAPTCHA składa się tylko z 8 znaków alfanumerycznych, nie ma już spacji czyli – jak poprzednio – dwóch wyrazów. Nie ma też czarnych plam (tzw. “kleksów”, lub “łat”), które dodatkowo utrudniały odczytanie kodu.

Przykładowy kod CAPTCHA w praktyce dzisiaj:

kod CAPTCHA po zmianach

To nie jedyna zmiana na plus. Sieć Aero2 dokonała także zmiany tekstu wyświetlającego się po odblokowaniu dostępu do internetu. Wcześniej użytkownik proszony był o zrestartowanie połączenia internetowego, co nierzadko stanowiło problem, gdyż nie każdy wiedział co oznacza restart połączenia. Teraz użytkownik proszony jest już wprost o rozłączenie się i ponowne nawiązanie połączenia.

Napis po odblokowaniu dostępu do internetu:

Napis Aero2 CAPTCHA po zmianach

Obie zmiany niewątpliwie powinny ułatwić korzystanie z usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Trzeba jednak zaznaczyć, że to nie jedyne problemy, z którymi borykali się użytkownicy usługi. Wiele osób (w tym nasi czytelnicy) sygnalizowało m. in. kłopoty z wyświetlaniem się kodów na niektórych urządzeniach oraz długo wczytującą się stronę, na której można odblokować dostęp do internetu. Będziemy więc śledzić na bieżąco opinie użytkowników usługi.

Źródło: Aero2, wł.

Jak oceniasz powyższe zmiany zaproponowane przez Aero2?

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o