Aero2 – łatwiejsze kody CAPTCHA stały się faktem

Wczoraj w godzinach wieczornych użytkownicy usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu, oferowanej przez sieć Aero2, mogli po raz pierwszy w praktyce zobaczyć i przetestować nowy mechanizm CATPCHA, którego wprowadzenie spowodowało, że wyświetlane kody są o wiele łatwiejsze i czytelniejsze.

Mechanizm CAPTCHA w Aero2 został wprowadzony 1 kwietnia b.r. Od początku wielu użytkowników narzekało m. in. na poziom trudności kodów. Wyświetlany ciąg znaków był bardzo skomplikowany i trudny do odczytania, nawet na dużych ekranach komputerów.

Przykładowy kod CAPTCHA przed zmianą:

Aero2 trudniejsze kody CAPTCHA

Wczoraj sieć Aero2 dokonała zmiany i uprościła wyświetlane kody. Teraz kod CAPTCHA składa się tylko z 8 znaków alfanumerycznych, nie ma już spacji czyli – jak poprzednio – dwóch wyrazów. Nie ma też czarnych plam (tzw. “kleksów”, lub “łat”), które dodatkowo utrudniały odczytanie kodu.

Przykładowy kod CAPTCHA w praktyce dzisiaj:

kod CAPTCHA po zmianach

To nie jedyna zmiana na plus. Sieć Aero2 dokonała także zmiany tekstu wyświetlającego się po odblokowaniu dostępu do internetu. Wcześniej użytkownik proszony był o zrestartowanie połączenia internetowego, co nierzadko stanowiło problem, gdyż nie każdy wiedział co oznacza restart połączenia. Teraz użytkownik proszony jest już wprost o rozłączenie się i ponowne nawiązanie połączenia.

Napis po odblokowaniu dostępu do internetu:

Napis Aero2 CAPTCHA po zmianach

Obie zmiany niewątpliwie powinny ułatwić korzystanie z usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Trzeba jednak zaznaczyć, że to nie jedyne problemy, z którymi borykali się użytkownicy usługi. Wiele osób (w tym nasi czytelnicy) sygnalizowało m. in. kłopoty z wyświetlaniem się kodów na niektórych urządzeniach oraz długo wczytującą się stronę, na której można odblokować dostęp do internetu. Będziemy więc śledzić na bieżąco opinie użytkowników usługi.

Źródło: Aero2, wł.

Jak oceniasz powyższe zmiany zaproponowane przez Aero2?

View Results

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o