Aero2 – łatwiejsze kody CAPTCHA

Aero2 – operator Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu – wprowadza nowy, łatwiejszy wzór kodów CAPTCHA. Operator poinformował o tym przed momentem na swoim oficjalnym profilu na Faceboku.

Znikają łaciate kody w BDI Aero2!

Za nami 6 tygodni z nowym mechanizmem autoryzacji w BDI. Przez ten okres z wielką uwagą śledziliśmy Wasze opinie i problemy. Za kilka godzin łaciate kody przejdą do historii. Będzie wyświetlana zdecydowanie bardziej czytelna wersja kodów:
– tylko 8 znaków alfanumerycznych
– brak spacji i “łatek/kleksów”
– większe kody

Mamy nadzieję, że zmiana zwiększy zadowolenie i jednocześnie usprawni korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu.(…).

O planach Aero2 dotyczących zmiany trudnych i nieczytelnych kodów CAPTCHA pisaliśmy tutaj. Początkowo operator przedstawił nowy wzór CAPTCHA mający kolory tęczy. Dzisiaj widzimy, że najprawdopodobniej będzie to kod podobny, jednak w kolorze czarnym.

Kod rzeczywiście wydaje się o wiele prostszy i czytelniejszy. 8-znakowy ciąg liter i cyfr przynajmniej na zaprezentowanym przez operatora przykładzie udaje się bez problemu odczytać. Mamy nadzieję, że to krok w dobrym kierunku, który ułatwi korzystanie z usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2.

Kody CAPTCHA obecnie:

Aero2 trudniejsze kody CAPTCHA

Źródło: Aero2

Czy Twoim zdaniem tak wyświetlane kody CAPTCHA ułatwią korzystanie z usługi BDI?

View Results

Loading ... Loading ...

3 komentarzy do “Aero2 – łatwiejsze kody CAPTCHA

 • 15 maja 2014 at 16:00
  Permalink

  A co teraz? Aero2 poniesie karę za utrudnianie dostępu do BDI przez półtora miesiąca? Przecież to stało się z winy Aero2…

  Odpowiedź
  • 15 maja 2014 at 16:13
   Permalink

   Najważniejsze, że zrobili krok w dobrą stronę. Ten zaprezentowany jest bezdyskusyjnie prostszy od łaciatych kleksów. Zobaczymy, jak będzie wyglądało to w praktyce.

   Odpowiedź
 • 15 maja 2014 at 18:33
  Permalink

  Wszystko zależy od tego, jak będzie to wyglądało w praktyce, tzn. jak będą wyglądały przykładowe kody zarówno teraz, jak i za 2 tygodnie, jak będzie wczytywała się strona itp. Poprzedni system z kodami z początku również nie był aż tak skomplikowany. A co było potem?

  Odpowiedź

Dodaj komentarz