Aero2 – łatwiejsze kody CAPTCHA

Aero2 – operator Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu – wprowadza nowy, łatwiejszy wzór kodów CAPTCHA. Operator poinformował o tym przed momentem na swoim oficjalnym profilu na Faceboku.

Znikają łaciate kody w BDI Aero2!

Za nami 6 tygodni z nowym mechanizmem autoryzacji w BDI. Przez ten okres z wielką uwagą śledziliśmy Wasze opinie i problemy. Za kilka godzin łaciate kody przejdą do historii. Będzie wyświetlana zdecydowanie bardziej czytelna wersja kodów:
– tylko 8 znaków alfanumerycznych
– brak spacji i “łatek/kleksów”
– większe kody

Mamy nadzieję, że zmiana zwiększy zadowolenie i jednocześnie usprawni korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu.(…).

O planach Aero2 dotyczących zmiany trudnych i nieczytelnych kodów CAPTCHA pisaliśmy tutaj. Początkowo operator przedstawił nowy wzór CAPTCHA mający kolory tęczy. Dzisiaj widzimy, że najprawdopodobniej będzie to kod podobny, jednak w kolorze czarnym.

Kod rzeczywiście wydaje się o wiele prostszy i czytelniejszy. 8-znakowy ciąg liter i cyfr przynajmniej na zaprezentowanym przez operatora przykładzie udaje się bez problemu odczytać. Mamy nadzieję, że to krok w dobrym kierunku, który ułatwi korzystanie z usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2.

Kody CAPTCHA obecnie:

Aero2 trudniejsze kody CAPTCHA

Źródło: Aero2

Czy Twoim zdaniem tak wyświetlane kody CAPTCHA ułatwią korzystanie z usługi BDI?

View Results

Loading ... Loading ...

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jankes
Jankes
6 lat temu

A co teraz? Aero2 poniesie karę za utrudnianie dostępu do BDI przez półtora miesiąca? Przecież to stało się z winy Aero2…

MariuszK
MariuszK
6 lat temu

Wszystko zależy od tego, jak będzie to wyglądało w praktyce, tzn. jak będą wyglądały przykładowe kody zarówno teraz, jak i za 2 tygodnie, jak będzie wczytywała się strona itp. Poprzedni system z kodami z początku również nie był aż tak skomplikowany. A co było potem?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x