Aero2 odcina się od trudniejszych kodów CAPTCHA

SIM Aero2Operator oferujący usługę Bezpłatnego Dostępu do Internetu – Aero2 – odcina się od utrudnień związanych z trudniejszymi kodami CAPTCHA, które występują od kilku dni.

Wczoraj pisaliśmy o powracających utrudnieniach związanych z nieczytelnymi kodami CAPTCHA (więcej o tym tutaj). Problem ten wystąpił już po raz drugi (ostatni podobny problem wystąpił w dniach 16-17 kwietnia i wówczas operator tłumaczył to “atakiem hakerskim”).

Teraz operator Aero2 odcina się od utrudnień związanych z trudniejszymi kodami informując za pośrednictwem oficjalnego profilu na Facebooku, że Aero2 nie ma wpływu na wygląd oraz poziom trudności obrazków reCAPTCHA, dodając dalej, że ten poziom trudności może wzrastać wraz z częstością udzielania niepoprawnych odpowiedzi z danego adresu IP użytkownika.

Operator informuje dalej, że zaobserwował ostatnio liczne nieskuteczne próby automatycznego rozwiązywania captchy przez niektórych użytkowników BDI, czego efekty są obecnie widoczne dla wielu z Was w postaci trudniejszych kodów CAPTCHA do przepisania.

Użytkownicy bezpłatnego internetu Aero2, w tym nasi czytelnicy, od pierwszych dni po wprowadzeniu CAPTCHA informują o problemach z działaniem dodatkowego zabezpieczenia. Najczęściej wymieniane problemy to nieładująca się strona z kodami oraz wysoki poziom trudności kodów CAPTCHA.

Niektórzy nasi czytelnicy informują również, że ich zdaniem wprowadzenie zabezpieczenia CAPTCHA nie przełożyło się na wzrost prędkości i wydajności usługi. Poniżej – w ramach ciekawostki –  filmik nagrany przez jednego z naszych czytelników, ukazujący faktyczną prędkość darmowego internetu Aero2:

https://www.youtube.com/watch?v=fb5U7h7jszM

Źródło: Aero2, wł

Czy Twoim zdaniem wprowadzenie mechanizmu CAPTCHA przełożyło się w zauważalny sposób na wzrost prędkości i wydajności Aero2?

View Results

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

***
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Wyświetl więcej komentarzy
skorpion
skorpion
6 lat temu

No, to wynika z tego, że im większe problemy będą mieli użytkownicy z odczytaniem kodów, tym będą one trudniejsze. Ekstra.

1
0
Skomentujx
()
x