Aero2 – prostsze kody CAPTCHA w kolorach tęczy?

Aero2 – prostsze kody CAPTCHA w kolorach tęczy?

14 maja 2014 4 przez mvno-gsm.pl

Operator Aero2, oferujący usługę Bezpłatnego Dostępu do Internetu na terenie całego kraju, chyba na poważnie potraktował krytykę płynącą od użytkowników usługi i zaprezentował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku nowy wzór CAPTCHA – w kolorach… tęczy.

Póki co operator nie zapowiedział jeszcze wprowadzenia kodów CAPTCHA w nowej, kolorowej wersji, zapytał jedynie fanów swojego profilu na Facebooku o zdanie. Nam również nie udało się sprawdzić, czy nowy mechanizm już działa, a jeśli nie, to kiedy zacznie.

Mechanizm CAPTCHA został wprowadzony 1 kwietnia b.r. Spotkało się to ze sporym sprzeciwem ze strony użytkowników usługi, którzy najczęściej narzekali na wysoki poziom trudności kodów. Wielu użytkowników ma problem z odczytaniem trudnych kodów, które dodatkowo często są “zamazane” czarnymi plamami.

Przykładowy kod CAPTCHA obecnie

Aero2 trudniejsze kody CAPTCHA

Zaprezentowany w kolorach tęczy kod, choć daleki od wielu prostszych i czytelniejszych narzędzi tego typu,  rzeczywiście wydaje się prostszy. Jak tylko zmiany zostaną wprowadzone, poinformujemy o tym możliwie szybko.

Źródło: Aero2

Co sądzisz o zaprezentowanej przez Aero2 nowej wersji CAPTCHA?

View Results

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***