Aero2 – prostsze kody CAPTCHA w kolorach tęczy?

Operator Aero2, oferujący usługę Bezpłatnego Dostępu do Internetu na terenie całego kraju, chyba na poważnie potraktował krytykę płynącą od użytkowników usługi i zaprezentował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku nowy wzór CAPTCHA – w kolorach… tęczy.

Póki co operator nie zapowiedział jeszcze wprowadzenia kodów CAPTCHA w nowej, kolorowej wersji, zapytał jedynie fanów swojego profilu na Facebooku o zdanie. Nam również nie udało się sprawdzić, czy nowy mechanizm już działa, a jeśli nie, to kiedy zacznie.

Mechanizm CAPTCHA został wprowadzony 1 kwietnia b.r. Spotkało się to ze sporym sprzeciwem ze strony użytkowników usługi, którzy najczęściej narzekali na wysoki poziom trudności kodów. Wielu użytkowników ma problem z odczytaniem trudnych kodów, które dodatkowo często są “zamazane” czarnymi plamami.

Przykładowy kod CAPTCHA obecnie

Aero2 trudniejsze kody CAPTCHA

Zaprezentowany w kolorach tęczy kod, choć daleki od wielu prostszych i czytelniejszych narzędzi tego typu,  rzeczywiście wydaje się prostszy. Jak tylko zmiany zostaną wprowadzone, poinformujemy o tym możliwie szybko.

Źródło: Aero2

Co sądzisz o zaprezentowanej przez Aero2 nowej wersji CAPTCHA?

View Results

Loading ... Loading ...

4 komentarzy do “Aero2 – prostsze kody CAPTCHA w kolorach tęczy?

 • 14 maja 2014 at 12:15
  Permalink

  A może jeszcze dodać kwiatki i szlaczki? Po co kombinować? “Zamienił stryjek siekierkę na kijek”. Przecież istnieją prostsze mechanizmy i równie skuteczne. Zamienili kleksy na kolorowe wygibasy…

  Odpowiedź
 • 14 maja 2014 at 19:26
  Permalink

  Dlaczego?:) Fajne! Niczym warszawska słynna tęcza 😀

  Odpowiedź
 • 16 maja 2014 at 21:27
  Permalink

  Może i kody są teraz czytelne ale wyskakują mi co 30 minut!!! Ledwo dołączysz do jakiegoś servera, pograsz chwilę i już DUP! Ciapcia!!!

  Odpowiedź
 • 17 maja 2014 at 09:04
  Permalink

  @ Vato

  Kody są na pewno co 60 minut. Twój problem być może wynika z tego, że sesje sumują się. Jeśli raz siedzisz 30 minut i wyłączysz komputer, to jak za 2-3 godziny ponownie go włączysz i połączysz się z siecią CAPTCHA wyskoczy po 30 minutach.

  Odpowiedź

Dodaj komentarz