Aero2 radzi, jak zresetować (zrestartować) połaczenie internetowe w popularnych urządzeniach

SIM Aero2Sieć Aero2 (dostawca usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu) radzi, jak restartować połączenie internetowe na popularnych urządzeniach, za pomocą których z bezpłatnego internetu korzystają użytkownicy usługi.

SMARTFON
Jeśli używasz karty SIM Aero2 BDI w smartfonie, to najwygodniejsze rozłączenie jest poprzez chwilowy wybór trybu samolotowego. Tzn. wejdź w tryb samolotowy, a następnie wyjdź z trybu samolotowego. Ewentualnie wyłącz i włącz smartfon.

TABLET
Jeśli używasz karty SIM Aero2 BDI w tablecie, to najwygodniejsze rozłączenie jest poprzez chwilowy wybór trybu samolotowego. Tzn. wejdź w tryb samolotowy, a następnie wyjdź z trybu samolotowego. Ewentualnie wyłącz i włącz tablet.

MODEM USB
Jeśli używasz karty SIM Aero2 BDI w modemie USB, to najwygodniejsze rozłączenie jest poprzez naciśnięcie rozłącz/ połącz w oprogramowaniu z którego korzystasz do łączenia z Internetem. Ewentualnie wyciągnij i włóż modem do gniazda USB.

Jak już informowaliśmy, z dniem 1 kwietnia sieć Aero2 wprowadziła kody Captcha, które mają pozwolić  na autoryzację połączeń z Bezpłatnym Dostępem do Internetu oraz potwierdzić, że z BDI korzysta człowiek, nie maszyna.

Aero2 - CaptchaPrzypomnijmy, że teraz aby skorzystać z 60-minutowej sesji trzeba:

 1. Połączyć się z internetem
 2. Rozwiązać zadanie CAPTCHA (prośba o wpisanie kodu pojawi się przy próbie otworzenia jakiejkolwiek strony internetowej)
 3. Zrestartować połączenie internetowe, czyli rozłączyć się i połączyć ponownie.

Po wykonaniu powyższych czynności otrzymamy 60-minutowy dostęp do darmowego internetu Aero2. Aktualnie trwa tzw. okres przejściowy, który ma na celu przyzwyczaić użytkowników do zmian oraz oswoić z nowymi zasadami. Dlatego też aktualnie nie każde połączenie trzeba autoryzować za pomocą kodu CAPTCHA. Okres przejściowy ma potrwać tydzień.

Źródło: Aero2, wł

6 komentarzy do “Aero2 radzi, jak zresetować (zrestartować) połaczenie internetowe w popularnych urządzeniach

 • 3 kwietnia 2014 at 10:34
  Permalink

  I może jeszcze zastukać dwa razy w rynnę i raz w parapet? Człowiek nie ma co innego do roboty, tylko ma grzebać w opcjach tabletu… To jest Polska właśnie…

  Odpowiedź
  • 4 kwietnia 2014 at 13:52
   Permalink

   Niestety w wielu urządzeniach nie da się w prosty sposób rozłączyć…

   Odpowiedź
 • 3 kwietnia 2014 at 10:36
  Permalink

  HeHe, skończy się ciągnięcie torrentów:D

  Odpowiedź
 • 3 kwietnia 2014 at 10:39
  Permalink

  HeHe, ściąganie torrentów na prędkości 0,5Mb/s – Polak potrafi 😀

  Odpowiedź
 • 13 kwietnia 2014 at 13:36
  Permalink

  Dlaczego podawane kody są tak nieczytelne? (tz jedno słowo widzę a drugie tylko się domyślam) Trafię lub nie!

  Odpowiedź
 • 20 kwietnia 2014 at 20:29
  Permalink

  Jestem prawi emerytem i z radością zamówiłem areo2. Mam go miesiąc. Sprawdziłem zasięg i działanie i tego internetu na działce gdzie zwykle wypoczywać, działał wspaniale. Teraz mam już kłopot z odczytywaniem tych kodów . Oczy mi łzawią bo w smartfonie są małe literki. Szkoda , bo to eliminuje dziadków ,zniechęca do kontaktu ze światem w formie internetu. Osoby po 60 ce powinny być zwolnione z wpisywania tych kodów. Podziałem lizaka przez szybę.
  Pozdrawiam

  Odpowiedź

Dodaj komentarz