Aero2 radzi, jak zresetować (zrestartować) połaczenie internetowe w popularnych urządzeniach

SIM Aero2Sieć Aero2 (dostawca usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu) radzi, jak restartować połączenie internetowe na popularnych urządzeniach, za pomocą których z bezpłatnego internetu korzystają użytkownicy usługi.

SMARTFON
Jeśli używasz karty SIM Aero2 BDI w smartfonie, to najwygodniejsze rozłączenie jest poprzez chwilowy wybór trybu samolotowego. Tzn. wejdź w tryb samolotowy, a następnie wyjdź z trybu samolotowego. Ewentualnie wyłącz i włącz smartfon.

TABLET
Jeśli używasz karty SIM Aero2 BDI w tablecie, to najwygodniejsze rozłączenie jest poprzez chwilowy wybór trybu samolotowego. Tzn. wejdź w tryb samolotowy, a następnie wyjdź z trybu samolotowego. Ewentualnie wyłącz i włącz tablet.

MODEM USB
Jeśli używasz karty SIM Aero2 BDI w modemie USB, to najwygodniejsze rozłączenie jest poprzez naciśnięcie rozłącz/ połącz w oprogramowaniu z którego korzystasz do łączenia z Internetem. Ewentualnie wyciągnij i włóż modem do gniazda USB.

Jak już informowaliśmy, z dniem 1 kwietnia sieć Aero2 wprowadziła kody Captcha, które mają pozwolić  na autoryzację połączeń z Bezpłatnym Dostępem do Internetu oraz potwierdzić, że z BDI korzysta człowiek, nie maszyna.

Aero2 - CaptchaPrzypomnijmy, że teraz aby skorzystać z 60-minutowej sesji trzeba:

  1. Połączyć się z internetem
  2. Rozwiązać zadanie CAPTCHA (prośba o wpisanie kodu pojawi się przy próbie otworzenia jakiejkolwiek strony internetowej)
  3. Zrestartować połączenie internetowe, czyli rozłączyć się i połączyć ponownie.

Po wykonaniu powyższych czynności otrzymamy 60-minutowy dostęp do darmowego internetu Aero2. Aktualnie trwa tzw. okres przejściowy, który ma na celu przyzwyczaić użytkowników do zmian oraz oswoić z nowymi zasadami. Dlatego też aktualnie nie każde połączenie trzeba autoryzować za pomocą kodu CAPTCHA. Okres przejściowy ma potrwać tydzień.

Źródło: Aero2, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
rysiekjarekJacek (redakcja)torrenciarzskryba Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
abc
Gość
abc

I może jeszcze zastukać dwa razy w rynnę i raz w parapet? Człowiek nie ma co innego do roboty, tylko ma grzebać w opcjach tabletu… To jest Polska właśnie…

Jacek (redakcja)
Gość
Jacek (redakcja)

Niestety w wielu urządzeniach nie da się w prosty sposób rozłączyć…

skryba
Gość
skryba

HeHe, skończy się ciągnięcie torrentów:D

torrenciarz
Gość
torrenciarz

HeHe, ściąganie torrentów na prędkości 0,5Mb/s – Polak potrafi 😀

jarek
Gość
jarek

Dlaczego podawane kody są tak nieczytelne? (tz jedno słowo widzę a drugie tylko się domyślam) Trafię lub nie!

rysiek
Gość
rysiek

Jestem prawi emerytem i z radością zamówiłem areo2. Mam go miesiąc. Sprawdziłem zasięg i działanie i tego internetu na działce gdzie zwykle wypoczywać, działał wspaniale. Teraz mam już kłopot z odczytywaniem tych kodów . Oczy mi łzawią bo w smartfonie są małe literki. Szkoda , bo to eliminuje dziadków ,zniechęca do kontaktu ze światem w formie internetu. Osoby po 60 ce powinny być zwolnione z wpisywania tych kodów. Podziałem lizaka przez szybę.
Pozdrawiam