Aero2 – znowu nieczytelne kody CAPTCHA

Użytkownicy Bezpłatnego Internetu Aero2 ponownie uskarżają się na trudne i nieczytelne kody CAPTCHA, które choć zdaniem użytkowników trudne są od samego początku, to ostatnio ich poziom trudności jeszcze wzrósł do tego stopnia, że poprawne rozwiązanie zadania CAPTCHA jest często niemożliwe.

Problem występuje od ubiegłej soboty 26 kwietnia. Sytuacja taka powtarza się już po raz drugi. Ostatnio podobne problemy wystąpiły w dniach 16-17 kwietnia. Wówczas operator tłumaczył to “atakiem hakerskim” i groził sprawcom owego ataku trwałym zablokowaniem ich kart SIM w przypadku ponownej próby ataku (więcej o tym tutaj).

Przykładowy trudniejszy kod CAPTCHA:

Aero2 trudniejsze kody CAPTCHANiestety tym razem (stan z godziny 10:00, 28 kwietnia) operator milczy i nie wydaje żadnego komunikatu ani na swojej stronie internetowej, ani na oficjalnym profilu Aero2 na Facebooku, nie odpowiada też na swoim profilu na FB użytkownikom sygnalizującym od soboty problem.

Wprowadzenie kodów CAPTCHA (nastąpiło to 1 kwietnia b.r.) spotkało się z dużym niezadowoleniem i sprzeciwem ze strony użytkowników usługi. Osoby korzystające z bezpłatnego internetu Aero2 mają często problem z rozszyfrowaniem trudnych kodów oraz narzekają na działanie strony, na której można odblokować dostęp do usługi.

Poniżej wyniki ankiet, w których czytelnicy głosują w temacie zmian w Aero2 (wprowadzenie CAPTCHA):

Aero2 ankieta 1Aero2 ankieta 2Testy wykazały, że problem występuje nadal.

Źródło: wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kamil Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Kamil
Gość
Kamil

Witam! Pierwsze kody captcha, były dość trudne. Teraz gry pojawiła się kolejna wersja z czarnymi plamkami często muszę wpisywać kod kilka razy, oczywiście kody za każdym razem się zmieniają. Jest to bardzo kiepskie rozwiązanie. Nie dość że czasem internet nie działa, bo okienko captcha nie może łaskawie się pojawić dopóki nie otworzymy nowej strony, to musimy się męczyć z kodem, a potem zrestartować połączenie – co jest moim zdaniem jeszcze głupszym rozwiązaniem. Po co tyle zabezpieczeń? Nie mam pojęcia.