Afera z udziałem Lycamobile we Francji – 19 osób zatrzymanych, 9 z zarzutami,

O sporej aferze z udziałem firmy Lycamobile we Francji donoszą zachodnie media. Jak pisze Daily Mail 19 osób związanych z Lycamobile Francja zostało zatrzymanych, 9 usłyszało już zarzuty. W tle gigantyczne pieniądze i polityka, oszustwa oraz pranie brudnych pieniędzy. O co chodzi?

Jak czytamy w Daily Mail francuska policja sprawdza biura Lycamobile, 9 osobom związanym z Lycamobile we Francji zostały postawione zarzuty oszustw finansowych oraz prania brudnych pieniędzy. 19 osób związanych z Lycamobile Francja zostało zatrzymanych. W aferze pojawia się również nazwisko Davida Camerona, Lycamobile przekazała m. in. partii Camerona około 2.2 mln £. Aresztowany został m. in. dyrektor Lycamobile Alain Jochimek. Rachunki bankowe firmy zostały zablokowane. Policja znalazła sporo gotówki w biurach Lycamobile. Sąd w Paryżu stawia dziewiątce zatrzymanym zarzut nielegalnych transakcji na sumę 13 mln funtów.

W całej aferze możemy się również dowiedzieć m. in. o zarzucie, że Lycamobile sprzedaje swoje karty pre-paid na czarnym rynku w Paryżu za gotówkę, robi sztuczny ruch i fakturuje go na fałszywe firmy, żeby ukryć inne nielegalne płatności.

W artykule Daily Mail czytamy o transferach pieniędzy na konta Lycamobile oraz wyprowadzaniu pieniędzy do tzw. rajów podatkowych.

W czasie akcji Policji zabezpieczono 130 tys. Euro w gotówce oraz 850 tys. Euro na kontach bankowych. Zatrzymani nie przyznają się do winy, zaś Lycamobile sprawy nie komentuje.

Lycamobile to jeden z największych na świecie wirtualnych operatorów komórkowych. Sieć od 2011 roku działa również w Polsce, działa też w wielu krajach na świecie.

Więcej o całej aferze można przeczytać w artykule Daily Mail dostępnym tutaj >>. W nim przeczytamy znacznie więcej o wszystkich okolicznościach sprawy.

Marka Lycamobile może mieć teraz poważny problem, nie tylko wizerunkowy.

Źródło/Fot: Daily Mail, wł / MVNO-GSM.PL

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DustinMarcinPablo Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Dustin
Gość
Dustin

Podejrzewam że jakby poszukać w biurach Vetcone Mobile to też byłoby grubo.

Pablo
Gość
Pablo

Co to za sieć Vetcone Mobile ?????

Marcin
Gość
Marcin

No pięknie, pewnie bracia z Sri Lanki, właściciele Vectone i Lyca, do tego stworzyli swe biznesy. Z resztą jak działa Vectone można było się w zeszłym roku przekonać.

Dustin
Gość
Dustin

Raczej jak Vectone nie działa 😀 W okresie swojego bytu w Polsce nawet przez moment nie działał jak należy 😉