AGO Esports wybiera monitory LG dedykowane mistrzom e-sportu

Z myślą o najbardziej wymagających graczach firma LG Electronics stworzyła monitory dedykowane profesjonalnym esportowcom oraz entuzjastom najbardziej wymagających gier. Najlepsza polska drużyna esportowa AGO Esports, wybrała te właśnie monitory LG do swoich treningów i rozgrywek w CS:GO.

Gamingowe monitory LG to przede wszystkim 4 modele, które gwarantują niezrównane wrażenia podczas gry, a co więcej, zostały stworzone do wygrywania najbardziej wymagających rozgrywek.

LG 27GK750 wybrany przez Mistrzów Esportu

Pierwszym z nich jest LG 27GK750, który został wybrany przez AGO Esports, aktualnego Mistrza Polski w CS:GO do codziennych treningów i rozgrywek, jako rekomendowany monitor do grania. Jest to 27” model przeznaczony dla profesjonalnych graczy, który cechuje się odświeżaniem obrazu na poziomie 240Hz. Gwarantuje to płynną, pozbawioną opóźnień rozgrywkę dzięki czemu operujesz w czasie rzeczywistym, wyprzedzając o krok przeciwników.

Dodatkowo monitor wyposażony został w funkcję 1ms Motion Blur Reduction, która umieszcza czarne klatki pomiędzy obrazami generowanymi przez kartę graficzną tworząc efekt jaki można porównać do wyświetlenia 480 klatek filmu. Zabieg ten skutecznie eliminuje powidoki i ogranicza rozmycie obrazu. Poprawia się również czas reakcji zapewniając ultra płynną rozgrywkę z czasem odświeżania zredukowanym do 1ms[1].

Kolejną zaletą jest system AMD FreeSync™, który eliminuje rozrywanie i zacinanie obrazu będące efektem różnic między szybkością generowania kolejnych klatek przez kartę graficzną, a możliwością wyświetlania ich przez monitor. AMDFreeSync™ zapewnia płynniejszy ruch postaci i innych elementów w grach nawet przy wymagających ustawieniach.

Za precyzję oddawanych strzałów odpowiada natomiast funkcja Crosshair, czyli dodatkowy celownik generowany przez monitor w samym środku ekranu. Pozwala on na szybkie i precyzyjne oddanie strzału, wszędzie tam gdzie liczy się każdy ułamek sekundy, a dostęp do celownika w grze jest utrudniony lub wręcz nie ma go wcale.

Przewagę nad przeciwnikiem buduje także Black Stabilizer, czyli system automatycznie wykrywający ciemne obszary lokacji, które zostają rozjaśnione na tyle, że nie tracąc klimatu rozgrywki, gracz może szybciej odnaleźć przeciwnika. Z kolei w sytuacji gdy scena stanie się zbyt jasna, monitor częściowo wygasi efekt prześwietlenia, tak groźnego dla graczy FPS.

Kompaktowy model LG 24GM79

Młodszy brat LG 27GK750 to model 24GM79. Charakteryzuje się bardziej kompaktowymi wymiarami – posiada przekątną 24”, a także odświeżanie na poziomie 144Hz, które w dalszym ciągu jest wystarczające nawet dla profesjonalistów, o czym świadczy obecność monitora na niemal wszystkich najważniejszych turniejach w Polsce. Oprócz tego posiada pełen pakiet funkcji dostępnych we flagowym modelu, czyli 1ms Motion Blur Reduction, AMD FreeSync™, Crosshair oraz Black Stabilizer.

Zachwycający designem 32GK850 z G-Sync

Dla miłośników większych ekranów został stworzony model LG 32GK850, czyli monitor oparty o matrycę VA i cechujący się częstotliwością odświeżania 144Hz.

Co ważne, model oparty został na technologii NVIDIA G-Sync™, która odpowiada za wyeliminowanie rozrywania i zacinania obrazu będących efektem różnic między szybkością generowania kolejnych klatek przez kartę graficzną, a możliwością wyświetlania ich przez monitor. W wyniku tego zapewnia płynniejszy ruch postaci i innych elementów w grach nawet przy wymagających ustawieniach. Co więcej, dzięki technologii NVIDIA G-Sync™ karta graficzna NVIDIA umożliwia rozpędzenie monitora ze standardowych częstotliwości aż do 166Hz, zapewniając ultrakrótki czas odświeżania dla płynnej gry z zachowaniem wysokiej jakości obrazu bez rozmyć i powidoków.

Uniwersalny LG 29UM69G

Z kolei ostatni model, 29UM69G, to monitor o przekątnej 29” o kinowych proporcjach obrazu, czyli 21:9. Dzięki temu docenią go użytkownicy gier taktycznych, strategicznych czy symulatorów. Co więcej, sprawdzi się także podczas oglądania filmów oraz pracy, co czyni go najbardziej elastycznym i uniwersalnym modelem gamingowym w ofercie LG. LG 29UM69G posiada odświeżanie na poziomie 75Hz oraz wyposażony został w standardowe funkcjonalności dedykowane graczom, czyli AMD FreeSync, Crosshair i Black Stabilizer.

Pełne porftolio monitorów dla graczy można znaleźć na stronie www.lg.com/pl/dla-gracza.

Źródło/Fot: LG

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o