Przez ok. 3 dni – do wczoraj 18 czerwca b.r. – klienci operatorów MVNO działających na platformie Plusa (operatorów działających na zasięgu sieci Plus, nie posiadających własnej platformy bilingowej) mieli problem z dostępem do zarządzania kontem on-line. Problem został już rozwiązany.
Awaria była uciążliwa zarówno dla klientów, jak i operatorów MVNO. Użytkownicy po zalogowaniu się na swoje konto on-line nie widzieli prawie żadnych informacji dotyczących swojego konta (saldo, aktywne pakiety, historia połączeń, historia doładowań…), operatorzy zaś mieli mocno ograniczony wgląd do kont użytkowników, co utrudniało realną pomoc w przypadku zgłaszania przez abonentów problemów i wątpliwości.
Awaria nie miała wpływu na realizowanie usług telekomunikacyjnych. Działały połączenia, doładowania konta, kody USSD.
Z naszych ustaleń wynika, że problem wystąpił po stronie Polkomtelu, co tłumaczyłoby fakt, że dotyczył on wszystkich operatorów wirtualnych korzystających z tego rozwiązania, a nie tylko niektórych marek.
Obecnie wszystko powinno działać już prawidłowo.
Źródło: wł











Może Polsilver się włamał