Bezpieczeństwo przede wszystkim – nowy rok szkolny i kolejna edycja warsztatów powered by Zakładowa Jednostka Ratownicza RESCUE TEAM T‑Mobile Polska S.A.

T‑Mobile RESCUE TEAM to, złożona z pracowników firmy formacja ratownicza. Od 18 lat dba o bezpieczeństwo pracowników T‑Mobile, oraz szkoli wolontariacko dzieci i młodzież szkolną z pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacjach zagrożenia. W związku z kolejnym rokiem szkolnym rusza właśnie kolejna tura zapisów na warsztaty.

RESCUE TEAM T‑Mobile wykonuje zadania z zakresu ratownictwa ogólnego i sanitarnego. Przeszkoleni specjalnie pracownicy prowadzą akcje ratunkowe samodzielnie lub we współdziałaniu z profesjonalnymi służbami ratowniczymi: strażą pożarną, ratownictwem medycznym, specjalistycznymi służbami, policją, itp. Poza działalnością statusową, członkowie zespołu angażują się w inne projekty, związane z edukacją w obszarze bezpieczeństwa także w ramach wolontariatu pracowniczego, poza godzinami pracy. Tylko w 2017 roku ZJR RESCUE TEAM przeszkoliła niemal 500 dzieci, młodzieży i dorosłych w 25 szkoleniach. W 2018 do tej pory udało się przeszkolić kolejnych 200 w 14 szkoleniach.

– Jak ważne są takie szkolenia pokazuje dobitnie zupełnie świeży przykład. W czerwcu tego roku zrealizowaliśmy jeden z naszych warsztatów w Aleksandrowie, w powiecie Piotrkowskim. Uczestniczyło w nim około siedemdziesięcioro dzieci. Wśród nich był również Dawid, dwunastolatek, który wyróżniał się wtedy szczególnym zaangażowaniem. Trzy miesiące po szkoleniu w domu Dawida wybuchł pożar a bohaterską postawę chłopca, który ocalił swoich najbliższych, oklaskiwała cała Polska – mówi Włodzimierz Nowak, Członek Zarządu T‑Mobile Polska szef Zakładowej Jednostki Ratowniczej T‑Mobile Polska. – Bardzo się cieszę, że startujemy z kolejną rundą zapisów na szklenia dla szkół w całej Polsce i już teraz wszystkich zachęcamy do udziału w nich – dodaje.

Chęć odbycia szkolenia można zadeklarować wysyłając informację na adres bezpieczeństwo@t-mobile.pl.

Edukacja w obszarze bezpieczeństwa, rozumianego holistycznie, to cel RESCUE TEAM T‑Mobile. Wymiernym efektem tej działalności są szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Ale to także zajęcia dotyczące działań, które należy podjąć w przypadku pożaru, czy wypadku drogowego, które kierowane są również do służb specjalistycznych. Łącznie, do końca 2018 roku skorzysta z nich jeszcze ponad 50 strażaków oraz 90 dzieci i 20 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie.

Źródło/Fot: T-Mobile

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x