Bezpieczny starter dla dziecka od Orange

Postanowiłem po raz kolejny nieco odejść na chwilę od tematyki MVNO i zrobić mały wyjątek. MVNO-GSM.PL popiera tego typu akcje i będzie im zawsze kibicować.

Jak wiadomo internet to nie tylko narzędzie pracy i kopalnia wiedzy. W nieodpowiednich rękach jest to również dość niebezpieczne narzędzie, zawierające choćby bardzo wiele niebezpiecznych lub nieodpowiednich i niedostosowanych do wieku wielu osób treści. W dobie smartfonów i tabletów rodzicom coraz trudniej kontrolować treści, jakie przeglądają w nich ich pociechy. Jednocześnie jednak telefon zapewnia ciągłą łączność pomiędzy dzieckiem i rodzicem i pomysł, aby całkowicie zrezygnować z telefonu dla dziecka wydaje się zbyt daleko idący. Można również kupić dziecku mniej zaawansowany telefon, nie obsługujący np. transmisji danych, aplikacji itp, jednak sposób ten pozbawi możliwości korzystania również z dobrych stron nowych technologii oraz internetu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nierzadko zakłopotanych rodziców sieć Orange przygotowała specjalny – bezpieczny – starter, przystosowany specjalnie dla dziecka.

bezpdzieckoCzym starter ten różni się od pozostałych? Zawiera on sporo ograniczeń i zabezpieczeń, takich jak:

  • Blokadę treści dla dorosłych w internecie – dzięki niej dziecko nie wejdzie na strony dla dorosłych (erotyczne, pornograficzne, przedstawiające przemoc i brutalne zachowanie)
  • Blokadę połączeń z numerami specjalnymi – dzięki tej opcji dziecko nie wykona połączenia oraz nie wyśle SMS-a na numery o podwyższonej opłacie (numery specjalne), dzięki czemu nie wygeneruje dodatkowych kosztów ani nie zamówi nieodpowiednich usług i płatnych subskrypcji

Jednocześnie starter zapewnia ciągłą łączność z rodzicem m. in. dzięki poniższym dodatkom:

  • Możliwość kontaktu z rodzicem nawet przy braku środków na koncie – wszystko dzięki usłudze Numer bez limitu
  • Rozmowa na koszt odbiorcy – usługa daje możliwość wykonania i przeprowadzenia rozmowy telefonicznej na koszt odbiorcy

Bezpieczny starter od Orange to również atrakcyjne bonusy, jak np. darmowy dostęp do portalu społecznościowego Facebook oraz atrakcyjne bonusy na internet po doładowaniu znane z taryfy SMART

Bezpieczny starter ponadto daje rodzicom dodatkowe możliwości, jak np.:

  • korzystanie z usługi Gdzie jest dziecko – dzięki niej można szybko sprawdzić, czy Twoje dziecko jest w szkole, w drodze do domu, a może zupełnie gdzie indziej.
  • Doładowanie telefonu na kartę z telefonu z rachunkiem
  • korzystanie z usługi Bezpieczne Konto – usługa zapewniająca kontrolę stanu środków na koncie dziecka

Warto zaznaczyć, że blokada dostępu do treści niebezpiecznych w internecie działa w przypadku, gdy dziecko łączy się z internetem poprzez sieć Orange (internet mobilny). Blokada taka nie zadziała już w przypadku, gdy dziecko korzysta z WiFi (np. w strefie WiFi, Hot Spot, itp.). Warto więc dodatkowo zadbać również o zabezpieczenie dostępu do tych funkcji z poziomu telefonu.

Wystarczy kupić i aktywować Bezpieczny Starter, aby móc korzystać z jego podstawowych funkcji: blokady treści internetowych niebezpiecznych dla dzieci oraz blokady połączeń o podwyższonej opłacie. Cena startera to 5zł. Z funkcji blokowania niebezpiecznych treści w internecie oraz z blokady połączeń o podwyższonej opłacie korzystasz bezpłatnie.

Źródło: Orange

Fot: Orange.pl

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o