Blisko 90% transmisji danych w sieci Play odbyło się w technologii 4G LTE

Po naszej publikacji na temat świąteczno-noworocznych statystyk sieci Play przedstawionych przez rzecznika operatora na vlogu (więcej >>), w której (również na Twitterze) wytknęliśmy brak poruszenia tematu LTE, Marcin Gruszka skomentował to informacją, że blisko 90% transmisji danych w okresie świąteczno-noworocznym wśród klientów Play odbyła się w technologii 4G LTE. Choć nie poznaliśmy szczegółów na temat tego, czy transmisja ta odbyła się w macierzystej sieci LTE operatora, czy może w roamingu krajowym (krótko przed świętami klienci Play dostali możliwość korzystania z LTE Orange), to jednak wskazuje to na to, o czym pisaliśmy wczoraj informując o statystykach zaprezentowanych przez Orange – sieć 3G powoli przestaje być potrzebna.

Rzecznikowi sieci Play oczywiście dziękujemy za dane i muszę przyznać, że ja osobiście jestem tym zaskoczony. Patrząc na macierzysty zasięg sieci LTE Play dane mówiące o 90% są dla mnie zaskoczeniem Oczywiście wierzę, że statystyki te dotyczą tylko tego prawdziwego LTE, czyli bez ograniczenia prędkości do poziomu przeciętnie działającej sieci 3G, ale to nie z tego robiliśmy zarzut 🙂

Tak czy inaczej, odstawiając na bok temat tego, z czyjej sieci LTE korzystali klienci Play (co przekładało się oczywiście na uzyskiwane prędkości), postęp technologiczny jak widać robi swoje i sieć 3G powoli zaczyna być zbędna i przestarzała, jak jeszcze niedawno sieć 2G w stosunku do 3G.

Źródło/Fot: Play / Print Screen

P.S. Sieci Play gratulujemy wyniku 🙂

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RouterThxJacekKdajut Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
dajut
Gość
dajut

Urządzenia 4G są znacznie droższe niż 3G np. modemy. I nic dziwnego ze ludzie uciekają z 3G bo internet działa tragicznie przy dużym obciążeniu sieci.

Thx
Gość
Thx

Aktualnie urządzenia z LTE cat4 to już za mało. Trzeba przedstawiać się na co najmniej LTE cat6.

Router
Gość
Router

@JacekK “Nowy Router obsługujący modem LTE za ok 100 zł.”

Ruter _obsługujący_ modem LTE oznacza zakup rutera plus modemu LTE czyli coś w granicach 300zł.
Straciłem ochotę do dalszej dyskusji na ten temat.