Całkowicie darmowy mobilny internet Aero2

SIM Aero2Z pewnością nie wszyscy jeszcze wiedzą, że od maja 2011 roku w Polsce można korzystać z całkowicie bezpłatnego i nielimitowanego internetu. Bezpłatny dostęp do internetu oferuje sieć Aero2. Usługa ma tylko dwa ograniczenia: maksymalną prędkość pobierania danych do 512 kb/s oraz cogodzinne automatyczne zrywanie połączenia (możliwe jest natychmiastowe jego wznowienie). Poza tym nie ma żadnych ograniczeń, w tym żadnych limitów na ilość pobieranych danych. Poniżej kilka informacji, które pozwolą lepiej poznać produkt oraz ułatwić skorzystanie z usługi.

Na wstępie kilka najważniejszych informacji:

1. Nie ma żadnych gwiazdek ani haczyków. Internet jest całkowicie bezpłatny aż do grudnia 2016 roku. Po tym czasie usługa zostanie wyłączona. Jedyne koszty, jakie należy ponieść to wpłata depozytu w wysokości 20 zł (podlega zwrotowi po rezygnacji z usługi lub jej wyłączeniu w grudniu 2016 roku) oraz pokrycie kosztów wysyłki karty SIM (7zł). Łącznie to 27 zł.

2. Aby skorzystać z usługi należy mieć ukończone 18 lat. Dana osoba może zamówić tylko jedną kartę SIM.

3. Do korzystania z internetu potrzebne jest zaopatrzenie się w odpowiednie urządzenie (modem do mobilnego internetu, telefon, tablet).

WAŻNE!!!

Nadajniki Aero2 pracują w trybie UMTS 900 MHz. Ważne jest więc, aby przy zakupie urządzenia zwrócić uwagę, czy pracuje ono w paśmie UMTS 900 MHz. Oznaczenie to powinno znajdować się na opakowaniu urządzenia wśród danych technicznych. W celu uzyskania więcej informacji na temat zgodności urządzeń zachęcamy do kontaktu z operatorem.

4. Aby skorzystać z usługi należy zamówić kartę SIM u operatora. O tym jak to zrobić tutaj.

Czas oczekiwania na wysyłkę karty w chwili obecnej wynosi ok 7 dni.

A teraz trochę o usłudze i operatorze. Sieć Aero2 stale rozbudowuje swoja sieć, dzięki czemu zasięg usługi stale się zwiększa. W chwili obecnej usługa dociera do ponad 90% mieszkańców Polski. Aktualna (mocno poglądowa) mapa zasięgu dostępna jest na stronie internetowej operatora. Przedstawiamy ją poniżej.

Bardziej dokładną mapę znajdziemy na stronie internetowej operatora Plus. Ten właśnie operator korzysta z zasięgu 3G Aero2. Niestety na stronie Plusa nie ma już możliwości wybrania pasma 900MHz (w tym paśmie pracują nadajniki Aero2), przez co nie widzimy niestety, czy zasięg Plusa w danej okolicy jest dzięki nadajnikom Plus, czy Aero2. Jednak jeśli na mapie zasięgu na stronach Plusa nie ma u nas zasięgu 3G (UMTS), to (o ile mapa jest aktualna) nie jesteśmy w zasięgu sieci Aero2.

Bardzo ciekawym miejscem na sprawdzenie, czy w naszej okolicy jest nadajnik Aero2 jest strona BTSearch, na której po wybraniu sieci, która nas interesuje pokaże nam nadajniki w okolicy.

Mapa na stronie BTSearch

BTS SearchJeśli jesteśmy blisko (do kilku km), usługa powinna działać.

Należy pamiętać, że za pomocą karty Aero2 nie można dzwonić, ani wysyłać SMS-ów. Nie można nawet odbierać połączeń ani wiadomości tekstowych. Karta umożliwia wyłącznie korzystanie z usługi Bezpłatnego dostępu do Internetu.

Jeśli ktoś potrzebuje internetu do podstawowych potrzeb, jak np. przeglądanie stron www, oglądania filmów na YT, ściągania niewielkich plików (np. z muzyką), używania komunikatorów (np. GG), portali społecznościowych, słuchania radia przez internet, usługa z pewnością wystarczy.

Więcej informacji o usłudze Bezpłatnego Dostępu do Internetu, w tym o sposobie jej zdobycia, można przeczytać na naszej stronie internetowej w zakładce Darmowy internet Aero2 oraz na stronie operatora.

Mapa zasięgu na stronie Aero2

Źródło: Aero2, internet, wł.

BanerPNG

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o