CAPTCHA w Aero2 – jak sobie radzić? Jak zresetować (zrestartować) połączenie?

SIM Aero2UWAGA!!! Zebraliśmy w jedną całość problemy z kodami CAPTCHA w Aero2. Kliknij tutaj i dowiedz się, jak rozwiązywać najczęstsze problemy.
——————————————————————————————————————————-
Jak już wiadomo w dniu 1 kwietnia b.r. Aero2 – dostawca usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu – wprowadził dodatkowe zabezpieczenie w postaci kodów CAPTCHA, które ma na celu weryfikację, czy z internetu korzysta człowiek czy maszyna. Nowe zabezpieczenie, czego można było się spodziewać, nie spotkało się z zadowoleniem ze strony użytkowników usługi. Jak informują nasi czytelnicy kody są bardzo niewyraźne, strona często powoli się ładuje, a na niektórych urządzeniach jest problem ze zresetowaniem połączenia. I na tym ostatnim przede wszystkim się skupimy.

Na początek kilka informacji o tym, jak wygląda to teraz. Obecnie kody CAPTCHA pojawiają się losowo, jednak jeszcze w tym tygodniu będą pojawiać się po każdej 60-minutowej sesji. Gdy wykorzystamy 60-minutową sesję połączenie jak zwykle zostanie przerwane. Gdy je wznowimy, przeglądarka przekieruje nas na stronę z kodem CAPTCHA. Tam musimy wpisać kod i… zrestartować (zresetować) połączenie. Ale po kolei:

 1. Po zablokowaniu dostępu do internetu przeglądarka przekieruje nas na stronę www.bdi.free.aero2.net.pl:8080. Przywita nas taki ekran: Ekran powitalny CAPTCHA
 2. Klikamy na przycisk “Kliknij tutaj” jak na zdjęciu poniżej: Ekran powitalny CAPTCHA_2
 3. Pojawi nam się zadanie CAPTCHA, czyli ciąg znaków (2 wyrazy), które musimy przepisać (musimy przepisać oba wyrazy oddzielając je spacją): Aero2 - CaptchaNależy pamiętać, że kod możemy wprowadzać dowolną ilość razy. Gdy wyemitowany kod jest nieczytelny, możemy śmiało “poprosić” o inny naciskając przycisk odśwież. Gdy przepiszemy oba wyrazy naciskamy przycisk “Sprawdź” (patrz niżej): Aero2 - Captcha_postępowanie
 4. Gdy wykonamy poprawnie powyższe czynności i przepisany kod będzie poprawny po kliknięciu przycisku “Sprawdź” ukaże nam się taki oto ekran z napisem w ulubionym przez wszystkich kolorze zielonym (patrz niżej): Aero2 kod poprawny
 5. Restartowanie (resetowanie połączenia): Ten etap, oprócz poprawnego odczytania skomplikowanego ciągu znaków, dostarcza naszym czytelnikom najwięcej problemów. Wyjaśniamy:

  Restartowanie (resetowanie połączenia) – to inaczej jego przerwanie, czyli rozłączenie i ponowne połączenie się.

  Aby zrestartować połączenie należy więc rozłączyć się, i po chwili ponownie nawiązać połączenie. Jeśli korzystamy z internetu na komputerze, za pomocą modemu do mobilnego internetu, używamy jakiejkolwiek aplikacji do zarządzania połączeniem (np. Mobile Partner, Top NetInfo…) możemy to zrobić szybko i bez najmniejszego problemu, klikając przycisk “Rozłącz”, a następnie przycisk “Połącz”. Tylko tyle (patrz poniżej).

  • Top NetInfo: TNI reset połaczenia
  • Mobile Partner: Mobile Partner
  • iPlus Manager: IPlus Manager

  W każdej innej aplikacji jest podobnie. Wystarczy odszukać przycisk “Rozłącz/Połącz”. Problem pojawia się, gdy korzystamy z usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu za pomocą innego urządzenia, jak router, smartfon, tablet. Kilka dni temu pisaliśmy już o tym, jak prosto i szybko zrestartować połączenie w tych urządzeniach (więcej o tym w tym artykule, opisującym jak zresetować połączenie). Jednak pamiętajmy o najprostszych i niezawodnych metodach restartowania połączenia (do zastosowania, jeśli wcześniejsze metody okażą się kłopotliwe, gdyż nie każdy może poradzić sobie z przejściem w “tryb samolotowy”):

 • Jeśli korzystasz z internetu za pomocą modemu – po prostu odłącz i podłącz urządzenie.
 • jeśli masz smartfon lub tablet – wystarczy po prostu wyłączyć i włączyć urządzenie.

 

Kody CAPTCHA najpewniej z nami zostaną. Urząd Komunikacji Elektronicznej zajął już stanowisko w tej sprawie i stanął po stronie operatora broniąc jego decyzji (pisaliśmy o tym w tym artykule) stwierdzając, że ich wprowadzenie jest “zgodne z rezerwacją i prawem”. Jest jednak szansa na to, że operator zmieni sposób prezentacji kodów, gdyż Urząd Komunikacji Elektronicznej ma zastrzeżenia co do sposobu ich prezentacji (pisaliśmy o tym tutaj).

Źródło: wł

Czy radzisz sobie z korzystaniem z internetu Aero2 po wprowadzeniu kodów CAPTCHA?

View Results

Loading ... Loading ...

13 komentarzy do “CAPTCHA w Aero2 – jak sobie radzić? Jak zresetować (zrestartować) połączenie?

 • 7 kwietnia 2014 at 22:02
  Permalink

  Dziękuję za poradnik. Kody faktycznie są do kitu. Nic nie widać.

  Odpowiedź
 • 7 kwietnia 2014 at 22:23
  Permalink

  Autor żarty sobie robi czy dostał kase za ten wpis?
  Jedna prosta sytuacja.
  Jadę autem, mam w telefonie włączoną aplikację do nawigacji, nagle mapy mi znikają i lecę na ślepo.
  Szukam miejsca do zatrzymania lub w czasie jazdy:
  – zamykam aplikację do navigacji
  – szukam przegladarki
  – otwieram przegladarkę
  – wpisuję na klawiaturze jakiś adres
  – po tym jak wyskoczy mi capta obracam telefon do pionu (bo w poziomie nie widac kodów)
  – w pionie na pomniejszonej klawiaturze wczytuję sie w kod i staram się wpisać go na klawiaturze
  – jeśli mi się uda
  – wracam do navigacji ( i nie muszę nic ustawiać jeśli zapamiętała cel, jeśli nie znów wprowadzam adres)

  No dziękuję.
  Skoro kara i nakaz wpisywania capta ma być dla pijawek obciążających sieć to powinno to być rozsądnie przmyślane.
  Dziś na przykład przepadły mi informacje pisane online bo wyskoczył mi “brak dostępu do internetu mimo połączenia z siecią”.
  Skoro ma tu zastosowanie zasada (za darmo więc milcz, to dziękuję)
  Czemu w tym kraju wszystko robi się pod d…y strony???
  A urzędnicy oczywiście nic nie zrobią bo albo nie mają o tym pojęcia (żyją w swoim świecie nie wśród pospólstwa) albo milczą bo takie mają zadanie.

  Odpowiedź
  • 8 kwietnia 2014 at 08:21
   Permalink

   Dziękuję za rzeczowy komentarz. Autor nie dostał żadnego wynagrodzenia za ten wpis:) Zresztą w żadnym fragmencie tekstu nie bronimy decyzji Aero2. Decyzja jest mocno kontrowersyjna i na pewno uciążliwa nie tylko z powodu samych kodów, jednak również z powodu ich skomplikowania.

   We wpisie przedstawiliśmy po prostu stanowisko Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który – na dzień dzisiejszy – broni decyzji operatora, a jedyne wątpliwości budzi jedynie sposób prezentacji kodów. To niestety może świadczyć o tym, że kody CAPTCHA z nami zostaną i jedyne na co możemy liczyć to to, że staną się one wyraźne na tyle, że bez problemu będzie można je odczytać nawet na niewielkim ekranie.

   Pozdrawiam,
   Jacek

   Odpowiedź
 • 8 kwietnia 2014 at 13:09
  Permalink

  Mam dobrą wiadomość: obecnie system le-kapeć nie do końca wie, co jest napisane na obrazku: aby odblokować dostęp do internetu, należy przepisać dobrze wyłącznie bardziej wyraźny wyraz (w przypadku opisanym wyżej jest to send); równie dobrze można zapisać coeesm send co cosemm send.

  Odpowiedź
  • 8 kwietnia 2014 at 14:34
   Permalink

   Przetestujemy! 🙂 Dziękuję za inf!:)

   Odpowiedź
 • 12 kwietnia 2014 at 09:59
  Permalink

  po pierwsze nigdzie mnie nie przekierowało, więc przez dłuższy czas nie wiedziałam co się dzieje i jaka jest przyczyna braku dostępu. Po wyjęciu i ponownym włożeniu karty sim pojawia sie komunikat: Aby odblokować bezpłatny dostęp do internetu kliknij tutaj. Klikam i dostaję komunikat : safari nie może otworzyć strony, gdyć brak dostępu do internetu. I koło się zamyka. Chyba za głupia jestem na tą mądrość.

  Odpowiedź
 • 21 kwietnia 2014 at 18:26
  Permalink

  Ludzie dostajecie neta za darmo i jeszcze narzekacie…

  Odpowiedź
  • 10 lutego 2015 at 19:59
   Permalink

   Daniel ciulu zydowski- przestan jebac glupoty, albo masz ze 6 lat albo jestes ograniczony umyslowo, w zyciu nigdy niema nic za darmo, wiec przestan pierd… glupoty zeby nie nazekac skoro za aero2 dwa placimy my wszyscy podatnicy nawet Ci co z niego nie korzystaja

   Odpowiedź
   • 10 lutego 2015 at 22:15
    Permalink

    Proszę o nieobrażanie innych osób. I tu nie chodzi o wulgaryzmy a zwykłą międzyludzką uprzejmość. Sporo osób jest zła na Aero2, ale to nie powód, aby użytkownicy tej usługi kłócili się między sobą.

    Odpowiedź
 • 7 sierpnia 2014 at 18:59
  Permalink

  Jest darmowy program Aero2Captcha, gdzie hasło jest większe i łatwiej jr napisać.

  Odpowiedź
 • 10 lutego 2015 at 20:04
  Permalink

  kody CAPTCHA ? zydowska lichwa by w przyszlosci wprowadzic dodatkowe oplaty za ich brak

  Odpowiedź

Dodaj komentarz