CAPTCHA w Aero2 – jak sobie radzić? Jak zresetować (zrestartować) połączenie?

CAPTCHA w Aero2 – jak sobie radzić? Jak zresetować (zrestartować) połączenie?

7 kwietnia 2014 13 przez mvno-gsm.pl

SIM Aero2UWAGA!!! Zebraliśmy w jedną całość problemy z kodami CAPTCHA w Aero2. Kliknij tutaj i dowiedz się, jak rozwiązywać najczęstsze problemy.
——————————————————————————————————————————-
Jak już wiadomo w dniu 1 kwietnia b.r. Aero2 – dostawca usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu – wprowadził dodatkowe zabezpieczenie w postaci kodów CAPTCHA, które ma na celu weryfikację, czy z internetu korzysta człowiek czy maszyna. Nowe zabezpieczenie, czego można było się spodziewać, nie spotkało się z zadowoleniem ze strony użytkowników usługi. Jak informują nasi czytelnicy kody są bardzo niewyraźne, strona często powoli się ładuje, a na niektórych urządzeniach jest problem ze zresetowaniem połączenia. I na tym ostatnim przede wszystkim się skupimy.

Na początek kilka informacji o tym, jak wygląda to teraz. Obecnie kody CAPTCHA pojawiają się losowo, jednak jeszcze w tym tygodniu będą pojawiać się po każdej 60-minutowej sesji. Gdy wykorzystamy 60-minutową sesję połączenie jak zwykle zostanie przerwane. Gdy je wznowimy, przeglądarka przekieruje nas na stronę z kodem CAPTCHA. Tam musimy wpisać kod i… zrestartować (zresetować) połączenie. Ale po kolei:

 1. Po zablokowaniu dostępu do internetu przeglądarka przekieruje nas na stronę www.bdi.free.aero2.net.pl:8080. Przywita nas taki ekran: Ekran powitalny CAPTCHA
 2. Klikamy na przycisk “Kliknij tutaj” jak na zdjęciu poniżej: Ekran powitalny CAPTCHA_2
 3. Pojawi nam się zadanie CAPTCHA, czyli ciąg znaków (2 wyrazy), które musimy przepisać (musimy przepisać oba wyrazy oddzielając je spacją): Aero2 - CaptchaNależy pamiętać, że kod możemy wprowadzać dowolną ilość razy. Gdy wyemitowany kod jest nieczytelny, możemy śmiało “poprosić” o inny naciskając przycisk odśwież. Gdy przepiszemy oba wyrazy naciskamy przycisk “Sprawdź” (patrz niżej): Aero2 - Captcha_postępowanie
 4. Gdy wykonamy poprawnie powyższe czynności i przepisany kod będzie poprawny po kliknięciu przycisku “Sprawdź” ukaże nam się taki oto ekran z napisem w ulubionym przez wszystkich kolorze zielonym (patrz niżej): Aero2 kod poprawny
 5. Restartowanie (resetowanie połączenia): Ten etap, oprócz poprawnego odczytania skomplikowanego ciągu znaków, dostarcza naszym czytelnikom najwięcej problemów. Wyjaśniamy:

  Restartowanie (resetowanie połączenia) – to inaczej jego przerwanie, czyli rozłączenie i ponowne połączenie się.

  Aby zrestartować połączenie należy więc rozłączyć się, i po chwili ponownie nawiązać połączenie. Jeśli korzystamy z internetu na komputerze, za pomocą modemu do mobilnego internetu, używamy jakiejkolwiek aplikacji do zarządzania połączeniem (np. Mobile Partner, Top NetInfo…) możemy to zrobić szybko i bez najmniejszego problemu, klikając przycisk “Rozłącz”, a następnie przycisk “Połącz”. Tylko tyle (patrz poniżej).

  • Top NetInfo: TNI reset połaczenia
  • Mobile Partner: Mobile Partner
  • iPlus Manager: IPlus Manager

  W każdej innej aplikacji jest podobnie. Wystarczy odszukać przycisk “Rozłącz/Połącz”. Problem pojawia się, gdy korzystamy z usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu za pomocą innego urządzenia, jak router, smartfon, tablet. Kilka dni temu pisaliśmy już o tym, jak prosto i szybko zrestartować połączenie w tych urządzeniach (więcej o tym w tym artykule, opisującym jak zresetować połączenie). Jednak pamiętajmy o najprostszych i niezawodnych metodach restartowania połączenia (do zastosowania, jeśli wcześniejsze metody okażą się kłopotliwe, gdyż nie każdy może poradzić sobie z przejściem w “tryb samolotowy”):

 • Jeśli korzystasz z internetu za pomocą modemu – po prostu odłącz i podłącz urządzenie.
 • jeśli masz smartfon lub tablet – wystarczy po prostu wyłączyć i włączyć urządzenie.

 

Kody CAPTCHA najpewniej z nami zostaną. Urząd Komunikacji Elektronicznej zajął już stanowisko w tej sprawie i stanął po stronie operatora broniąc jego decyzji (pisaliśmy o tym w tym artykule) stwierdzając, że ich wprowadzenie jest “zgodne z rezerwacją i prawem”. Jest jednak szansa na to, że operator zmieni sposób prezentacji kodów, gdyż Urząd Komunikacji Elektronicznej ma zastrzeżenia co do sposobu ich prezentacji (pisaliśmy o tym tutaj).

Źródło: wł

Czy radzisz sobie z korzystaniem z internetu Aero2 po wprowadzeniu kodów CAPTCHA?

View Results

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***