Ciąg dalszy współpracy KLUCZ Mobile i aplikacji mobilnej Pinngle

Sieć komórkowa KLUCZ Mobile zacieśnia współpracę z aplikacją Pinngle. Po poczcie głosowej (więcej >>) przyszedł czas na ciekawe rozwiązanie dla osób często dzwoniących do znajomych/rodziny, którzy wyjechali/wyjeżdżają za granicę oraz osób odbierających rozmowy od znajomych w Polsce. Rozwiązanie proponowane właśnie przez KLUCZ Mobile pozwala w prosty sposób uniknąć roamingu międzynarodowego i kosztów z nim związanych (zwłaszcza poza strefą UE i EOG), bez zbędnych komplikacji, jak podawanie drugiego – zagranicznego – numeru telefonu (i narażanie tym samym znajomych w Polsce na większe koszty), itp. Jak działa nowe rozwiązanie zaprezentowane przez działającą na zasięgu sieci Plus sieć komórkową KLUCZ Mobile?

Aby korzystać z proponowanego przez KLUCZ Mobile rozwiązania należy zacząć od pobrania na nasz telefon aplikacji Pinngle. Aplikację Pinngle można pobrać m. in. stąd (link >>). Dostępne są wersje dla systemów operacyjnych Android oraz iOS. To pozwoli już na skorzystanie z ciekawego rozwiązania.

Jeśli użytkownik posiadający na swoim telefonie zainstalowaną aplikację Pinngle po wyjeździe za granicę kupi starter lokalnego operatora (choć nawet nie musi, ale o tym poniżej), wyjmie swoją dotychczasową (polską) kartę SIM i włoży do telefonu nowo zakupioną kartę (operatora w kraju, do którego przybył), będzie mógł zachować niejako swój polski numer telefonu. Znajomi takiego użytkownika będą do niego dzwonić jak na zwykły polski numer telefonu (po cenach zgodnych z cennikiem krajowym), użytkownik aplikacji Pinngle będzie mógł zaś odbierać takie połączenia na zagranicznej karcie SIM, wystarczy tylko, że będzie on-line.

Reasumując, użytkownik będzie mógł odbierać za granicą połączenia przychodzące na swój krajowy numer telefonu, mimo iż jego polska karta SIM będzie spoczywała np. w portfelu, wyjęta z telefonu, połączenia przyjmować będzie aplikacja Pinngle, która realizować je będzie on-line za pomocą połączenia internetowego. Co bardzo ważne, rozwiązanie to będzie działać również w tzw. hotspotach  oraz w innych miejscach, w których dostępne jest WiFi (hotele, restauracje, autobusy, czy pociągi). Użytkownik, aby móc odebrać takie połączenie przychodzące, musi po prostu być połączony z internetem, czyli nie musi w ogóle posiadać w telefonie karty SIM.

Rozwiązanie to może zyskać uznanie u osób, które często wyjeżdżają za granicę i które zmuszone są do korzystania z dwóch numerów jednocześnie (polskiego i miejscowego właściwego dla danego kraju), narażając się tym samym na spore opłaty roamingowe zwłaszcza poza strefą, w której opłaty roamingowe zostały zniesione (Ukraina, Rosja, Chiny, Wietnam, Białoruś, itp).

Odbieranie takich połączeń przychodzących nie wiążę się z żadnymi kosztami, poza oczywiście ewentualnymi opłatami za transmisję danych (np. zakup pakietu internetowego miejscowego operatora).

O zacieśnianiu współpracy KLUCZ Mobile z aplikacją Pinngle mówił na naszych łamach prezes KLUCZ Mobile Denis Morozov (więcej tutaj >>, tutaj >> oraz tutaj >>).

Nowe rozwiązanie zaprezentowane właśnie przez KLUCZ Mobile każe się zastanowić, czy to nie przypadkiem powolny początek końca tradycyjnych rozmów głosowych.

Źródło/Fot: KLUCZ Mobile, wł

2 komentarzy do “Ciąg dalszy współpracy KLUCZ Mobile i aplikacji mobilnej Pinngle

 • 23 grudnia 2017 at 11:49
  Permalink

  Rozumiem, że można tylko odbierać rozmowy.

  Odpowiedź
 • JacekK
  23 grudnia 2017 at 12:44
  Permalink

  Bezpłatnie tak. Po doładowaniu konta Pinngle można również dzwonić, podobnie jak w przypadku np. Skype’a.

  Odpowiedź

Dodaj komentarz