Ciche podwyżki cen w Lycamobile Polska. Co dalej?

road-sign-464664_640Tego chyba niewielu mogło się spodziewać i to w czasie, gdy zwłaszcza operatorzy MVNO walczą o każdego klienta obniżając z reguły swoje ceny. Tymczasem, jak alarmują Czytelnicy MVNO-GSM.PL, podwyżka cen miała ostatnio miejsce w Lycamobile Polska, przy czym wzrost niektórych cen jest znaczny.

Sprawdziliśmy i rzeczywiście doniesienia naszych Czytelników znajdują potwierdzenie na stronie internetowej operatora. Co zdrożało? W oczy rzuca się kilka spektakularnych wręcz podwyżek cen w popularnych kierunkach, takich jak Ukraina, Chiny, Stany Zjednoczone, czy połączenia do krajów UE na numery stacjonarne. Porównajmy zatem dzisiejsze ceny do zestawienia, jakie przygotowaliśmy w lipcu ubiegłego roku, w którym przedstawiliśmy ówczesne ceny połączeń międzynarodowych w najpopularniejszych naszym zdaniem kierunkach (więcej). Przedstawione w naszym ubiegłorocznym zestawieniu ceny połączeń w sieci Lycamobile Polska są wg stanu na dzień 30 lipca 2014 roku.

ceny Lycamobile 1

Zmiany objęły również krajową ofertę operatora. Kupując dowolny pakiet krajowy, pakiet internetowy, pakiet Do wszystkich oraz Świat Lycamobile nie zawsze dostajemy już darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lycamobile, a jedynie same rozmowy. Darmowe SMS-y wewnątrz sieci zostały jedynie w pakietach Wszystko w jednym oraz pakietach Do wszystkich 29 oraz Do wszystkich 39. Warto zaznaczyć, że cennikowy koszt wiadomości SMS to aż 19 groszy.

Porównajmy zatem (wg stanu na dzisiaj wg informacji zawartych na stronach operatorów) powyższe ceny do głównych konkurentów sieci Lycamobile – KLUCZ Mobile oraz do – jeszcze raczkującej, ale działającej – sieci Vectone Mobile.

ceny Lycamobile 2

Decyzja o podwyżce cen wydaje się w dzisiejszych czasach niezrozumiała. Zwłaszcza całkowita rezygnacja (trudno nazwać to inaczej, gdyż cena na komórki wzrosła dwukrotnie) o klientów dzwoniących na Ukrainę (to jeden z najpopularniejszych kierunków) jest zdumiewająca.

Ofertę sieci Lycamobile ratują jeszcze pakiety dodatkowe, m. in. tańsze połączenia międzynarodowe wewnątrz sieci Lycamobile oraz pakiety dodatkowe, takie jak Wszystko w jednym, czy pakiet do Chin. Pytanie tylko, czy użytkownicy zdecydują się na ich zakup , czy wybiorą swobodę i zamienią ofertę na taką, która niskie ceny połączeń ma w standardzie, bez konieczności zakupu płatnego z góry pakietu minut.

Ostatnio o podobnej podwyżce cen informowaliśmy w przypadku sieci Lebara Mobile Polska i było to w listopadzie ubiegłego roku (więcej). Wówczas okazało się po niespełna miesiącu od podwyżki, że operator kończy swoją działalność w Polsce (więcej). Co więc w najbliższej przyszłości czeka sieć Lycamobile Polska? Zapraszam do dyskusji.

Nasi Czytelnicy zauważyli też niewielką podwyżkę w sieci KLUCZ Mobile, dotyczyła jednak ona wyłącznie połączeń na Słowację – zmiana z 15 gr/min na 29 gr/min (połączenia z numerami komórkowymi).

Źródło: wł

12 komentarzy do “Ciche podwyżki cen w Lycamobile Polska. Co dalej?

 • 18 maja 2015 at 12:36
  Permalink

  Klucz wykreślił z Unii Europejskiej Słowację, bo tam 15gr tylko na stacjonarne, na komórki już 29gr

  Odpowiedź
 • 18 maja 2015 at 12:50
  Permalink

  i tak Klucza oferta jest bezkonkurencyjna. a z podwyżką cen na Ukrainę lyca zrobiła sobie strzał w stopę.

  Odpowiedź
 • 18 maja 2015 at 13:15
  Permalink

  ciekawy jestem dokąd będzie pakiet rozmów do UE 150 minut za 15zł w tym 50smsów na polskie numery komórkowe i 500MB w Polsce – pakiet ważny 30 dni…
  To powoduje że jednak lycamobile.pl jest lepsza od klucz.net

  Odpowiedź
 • 18 maja 2015 at 13:20
  Permalink

  Slowacja nam za drogo kosztuje, wiec, podwyzka
  Zapewniam was ze cena 29 gr na stac. na Ukraine tez jest bardzo nizka, operator nie zarabia
  Z tym ze az tak drastyczne podwyzki u naszej konkurencji to mega niespodzianka

  Odpowiedź
  • 18 maja 2015 at 15:14
   Permalink

   Pewnie niektórzy za dużo do teściowej na Słowacji dzwonią 😉 . A swoją drogą myślałem, że zbieracie na bilety na finał LE w Warszawie 😉 stąd podwyżka.

   Odpowiedź
 • 18 maja 2015 at 15:59
  Permalink

  Do (treść usunięta) niech sobie ceny dźwigają. Ja mam ich w głębokim poważaniu. Lepiej na Niemcy by obniżyli. Wolę Niemca, niż (treść usunięta).

  JacekK: Treść komentarza została edytowana na podstawie pkt. 8 Regulaminu strony i forum (REGULAMIN)

  Odpowiedź
 • 19 maja 2015 at 09:33
  Permalink

  Za to dość rewelacyjnie obniżyli ceny na pakiety internetowe, i to mi się podoba, do telefonii krajowej zaczynam się przyzwyczajać z wielkim bólem 🙂 (działa jak chce i kiedy chce) w Vectonemobile. A te pakiety palce lizać wodą popić, za 5 złotków czyli tyle ile bierze Aero2 za brak upierdliwości, mamy 1 GB, poprzez 7 (2GB), 10 (3GB) itd.

  Odpowiedź
 • 19 maja 2015 at 19:03
  Permalink

  Ceny nie są jeszcze na tyle wysokie, żeby mieli się likwidować. Aczkolwiek prawdopodobnie jakiś odpływ klientów zanotują, więc w dłuższej perspektywie pewnie i tak do likwidacji dojdzie.

  Odpowiedź
 • 19 maja 2015 at 19:36
  Permalink

  Dobrze że nie podwyższyli cen pakietów Internetowych. A tak poza tym skandal z tą ceną smsa! Nie dość że czasem smsy wysyłane z Lyca nie dochodzą na numery przeniesione, to teraz podwyżka

  Odpowiedź
 • 19 maja 2015 at 20:06
  Permalink

  Najlepsze w Lyca jest to, że nie mogę wykupić pakietu internetowego za pomocą krótkich kodów bo system pokazuje mi brak funduszy, pomimo, że takowe są na koncie. Lyca stwierdziła, że jest jej bardzo przykro i każe mi je wykupić za pomocą….krótkich kodów!!! Gdzieś wyczytałem, że w Lyca krótkie kody na WP8 nie działają, ale na ich stronie nie ma o tym żadnej wzmianki. Tak więc straciłem kasę na internet po cenie wg cennika i tu już nie było blokady na działanie Internetu w Windows Phone.

  Odpowiedź
 • 29 maja 2015 at 12:07
  Permalink

  Przez ten ruch sprzedaż doładowań spadła mi o 60 tys zł tygodniowo i to tylko na jednym odbiorcy więc skala utraty dochodów jest duża…

  Odpowiedź
 • 8 czerwca 2015 at 00:40
  Permalink

  Czy zgłaszał już ktoś z Was te podwyżki do UKE? Jak widać znów Lyca ma w nosie ustawowy obowiązek informacyjny.

  Odpowiedź

Dodaj komentarz