Co dalej z Vectone Mobile w Polsce?

Od oficjalnego startu Vectne Mobile w Polsce mija właśnie równo 2 tygodnie. 8 stycznia b.r. operator, po bardzo długim czasie obiecywania, ogłosił wreszcie start. Niestety, wszystko wskazuje na to, że start Vectone Mobile w Polsce póki co miał miejsce tylko w teorii.

Wciąż nie otrzymaliśmy żadnej informacji od Czytelników o tym, żeby komukolwiek udało się zdobyć działający starter i skorzystać z usługi. Co prawda kilka dni temu pojawiło się światełko w tunelu, gdyż operator rozesłał wiadomości e-mail do osób, które zamówiły darmowe startery, z potwierdzeniem przyjęcia zamówień, ale z wiadomości tych w zasadzie nic nie wynika. Dlaczego? Ponieważ w rozesłanych wiadomościach e-mail znalazło się jedynie potwierdzenie złożenia zamówienia, nie było tam mowy o wysyłce kart SIM (wysyłka kart SIM ma zostać potwierdzona osobną wiadomością). Swoją drogą to nieco dziwne, bo potwierdzenie złożenia zamówienia wraz z jego numerem użytkownicy otrzymali tuż po zamówieniu startera na stronie internetowej:

vectone karta sim

Aktywność operatora na oficjalnym profilu na Facebooku ogranicza się jedynie do odpowiadania na pytania dotyczące szczegółów oferty lub kwestii technicznych (ważność konta, naliczanie, sposób doładowania, przeniesienie numeru). Operator do teraz nie podał daty wysyłki starterów ograniczając się jedynie do ogólnikowych stwierdzeń “wkrótce”, “niebawem”, “niedługo”.

Infolinia operatora co prawda działa (choć z przerwani), jednak nie ma możliwości rozmowy z polskojęzycznym konsultantem. Prawdopodobnie połączenia są losowo przekierowywane do call center umieszczonych w innych krajach, w których działa marka Vectone.

Pierwsze informacje o starcie sieci Vectone Mobile w Polsce pojawiły się już dwa lata temu. Operator przez ten czas kilkukrotnie obiecywał start w Polsce, jednak do dnia 8 stycznia b.r. nigdy nie ogłosił go oficjalnie.

Źródło: wł

Fot: Vectone.pl

49 komentarzy do “Co dalej z Vectone Mobile w Polsce?

 • 25 stycznia 2015 at 13:50
  Permalink

  Patrząc na zagraniczne oferty Vectone, to stawka 0,05zł jest jak najbardziej realna. Tamtejsze stawki odpowiadają tej naszej, z tym, że płaci się za inicjację połączenia.
  Niestety marka ta cieszy się złą sławą. Słaba jakość oferowanych usług, niekompetentne BOK (nieuwzględniane reklamacje). Patrząc na poczynania polskiego Vectone, nie mam powodów by nie wierzyć tym opiniom. W tamtejszych ofertach net taktowany co 1MB, ogólnie są z nim problemy. Ale przetestujemy. 🙂

  Odpowiedź
 • 25 stycznia 2015 at 22:50
  Permalink

  Nie przesadzajcie z tym Kluczem.
  Sprobujcie podzwonic na numery zagraniczne to usluszycie jaka jest jakość rozmów.
  Cala transmisja przez jakiegoś voipa a jitter taki ,ze nie da się dogadać.
  Zależy pewnie dokąd dzwonimy.
  Trzeba wspierać nowe inicjatywy.
  Wielcy operatorzy już się nachapali łącznie z play który ma juz 10 mln klientów i ma konkurowanie w DU..E
  Poczekajmy na vectona

  Odpowiedź
  • 26 stycznia 2015 at 09:16
   Permalink

   Zgadza się, że występują problemy. Raz jest dobrze, a często jest niestety gorzej. Ale w Vectone – przynajmniej zagranicznym – dzieje się to samo. Poza tym co to za wielka międzynarodowa firma co startuje od kilku lat i wystartować nie może? No proszę Cię. 🙂

   Odpowiedź
  • 27 stycznia 2015 at 11:16
   Permalink

   A ja pozwolę się nie zgodzić z Twoim wpisem co jakości rozmów zagranicznych.Nie wiem jak jest we wszystkich destynacjach ale często dzwonię z Klucza do Rosji i Chin i nigdy nie zdarzyło się aby były z tym jakieś problemy. Tak wspierajmy, wspierajmy polskie inicjatywy, a Klucz jest właśnie polskim projektem.

   Odpowiedź
 • 26 stycznia 2015 at 10:28
  Permalink

  Odnośnie rozmów za granicę… czyli do rozmów “wszędzie” polecam VIBERA, rozmowa przez internet w jakości HD, oraz rewelacyjne rozmowy video, a jako login mamy nasz nr telefonu, słowem rewelacja. Jak siostra z anglii dzwoni to mogę odebrać na komputerze, smartfonie lub tablecie gdyż wszystkie 3 dzwonią, polecam
  ps. Gdzieś czytałem że start vectone ma być od 1-go lutego, zobaczymy 🙂

  Odpowiedź
 • 26 stycznia 2015 at 23:01
  Permalink

  Wydaje mi się, że gdyby data 1.02 była pewna, to na fejsie itd. oficjalnie by to ogłosili.

  Odpowiedź
 • 27 stycznia 2015 at 12:06
  Permalink

  Choć może być scenariusz taki, że chcą ,,wpompować się” w rynek na zasadzie wywołanej sensacji tj. 5gr/min, i dobrze, jednak jak oferta się znacznie pogorszy to co za problem wyrzucić kartę, proste, i wtedy mając jak największą ilość zestawów startowych w jednej chwili pozostaną z ręką w nocniku, a jak wyjdzie to zobaczymy

  Odpowiedź
 • 7 października 2015 at 20:03
  Permalink

  03.10.2015 padł Vecton .Brak połączeń telefonicznych,internetu w ogóle nic nie działa.Brak strony internetowej-wyłączona. 07.10. wrócił internet oraz rozmowy przychodzące.

  Odpowiedź

Dodaj komentarz