MVNO-GSM.PL Innowacyjny blog telekomunikacyjny

Blog o alternatywnym obliczu telekomunikacji. Najlepsze oferty operatorów GSM, wszystko o MVNO, aktualności z branży telekomunikacyjnej i nie tylko

DAB+

Cyfrowe Radio DAB+ w rozwoju – zasięg również w Szczecinie i Wrocławiu

W piątek 1 sierpnia b.r. w samo południe ruszyło nadawanie cyfrowe w systemie DAB+ we Wrocławiu i Szczecinie. Do końca 2020 roku sygnał cyfrowy ma być dostępny w całej Polsce.

W systemie DAB+ dostępne są programy Polskiego Radia (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio dla Zagranicy, Polskie Radio 24 oraz Radio Rytm), a we Wrocławiu też – Polskie Radio Wrocław, w Szczecinie Polskie Radio Szczecin. Do odbioru sygnału cyfrowego konieczne jest posiadanie radioodbiornika cyfrowego działającego w DAB+.

Mapa zasięgu Szczecin:

Mapa zasięgu Wrocław:

Jeszcze w tym roku sygnał radia cyfrowego dotrze do mieszkańców kolejnych aglomeracji. 1 października sygnał cyfrowy zostanie włączony w Łodzi, Opolu, Poznaniu, Gdańsku, Kielcach i Krakowie. Zgodnie z planem w 2014 r. radio cyfrowe będą mogli odbierać mieszkańcy w okolicach Bydgoszczy, Koszalina, Olsztyna, Zielonej Góry, Białegostoku, Lublina, Rzeszowa.

Cyfrowe radio DAB+ to dużo lepsza jakość odbioru oraz szansa na większą ilość odbieranych stacji radiowych. DAB+ umożliwia emisję dźwięku cyfrowego, oferując szereg dodatkowych usług, jak przesyłanie opisów, obrazów, informacji o ruchu drogowym dla systemów nawigacji i in. Jest to optymalna platforma odbioru sygnału w pojazdach, nawet przy dużych prędkościach – bez uszczerbku dla jakości przekazu.

Źródło: Polskie Radio

***
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl więcej komentarzy
0
Skomentujx
()
x