Darmowe bonusy po doładowaniu konta, czyli ile można otrzymać za doładowanie.

Każdy z nas lubi prezenty. Najlepiej, jak te są darmowe, ponieważ co to za prezent, za który musimy najpierw zapłacić :)

Dzisiaj przyjrzymy się, które sieci MVNO (oraz odrębne marki MNO) dodają do doładowania konta najlepsze darmowe bonusy oraz jak dużo możemy zyskać. Do zestawienia wybraliśmy trzech operatorów, którzy przyznają po doładowaniu konta (stan na 19.02.2014 r.) najbardziej znaczące naszym zdaniem bonusy, a mianowicie Mobile Vikings, Virgin Mobile oraz Red Bull Mobile. Pozostali operatorzy MVNO nie oferują znaczących bezpłatnych bonusów po doładowaniu konta, które nie są ograniczane do wykorzystania tylko wewnątrz sieci. Niektórzy operatorzy oferują co prawda pakiety umożliwiające obniżenie kosztów, jednak te trzeba wykupić, a co za tym idzie ubędzie nam środków na koncie. My szukamy pakietów, które przyznawane są bezpłatnie (bez konieczności ich wykupienia).

Do zestawienia wybierzemy tylko te sieci, które wg stanu na 19 lutego 2014 roku oferują darmowe bonusy po doładowaniu konta. Darmowe to dla nas takie, które nie powodują ubywania środków na koncie głównym oraz zmniejszenia wartości doładowania konta.

Tabela przedstawiająca bonusy

OperatorDoładowanieDarmowy bonus po doładowaniu
Mobile Vikings19 zł– 2000 SMS-ów do wszystkich sieci
– 2 GB internetu
29 zł– 2000 SMS-ów do wszystkich sieci
– 2 GB internetu
Virgin MobileDoładowanie za 5zł+ 50% wartości doładowania*
Każde doładowanie za 10 zł– + 50% wartości doładowania*
– 100 MB internetu za każde doładowanie kwotą 10 zł lub większą
Red Bull Mobile5-9 zł– 10 MB internetu
– darmowy YouTube
10-24 zł– 100 MB internetu
– darmowy YouTube
25-49 zł– 1 GB internetu
– darmowy YouTube
min. 30 zł– nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
– 1 GB internetu
– darmowy internet LTE
– darmowy YouTube
50 zł i więcej– nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
– 2 GB internetu
– darmowy internet LTE
– darmowy YouTube

* konieczna jest bezpłatna rejestracja w Klubie Virgin

Żródło: Strony internetowe operatorów, dostęp 19.02.2014 r.

Jak widać w zamian za doładowanie konta można dostać całkiem sporo. Wartościowo najkorzystniejsze bonusy wydają się w Mobile Vikings i Red Bull Mobile. Natomiast w Virgin Mobile mamy ten przywilej, że sami możemy zdecydować na co przeznaczymy dodatkowe środki.

Patrząc na bonusy zgodnie z zasadą „najwięcej za najmniej” wygrywa tu Mobile Vikings, ponieważ już za 19 zł otrzymujemy 2000 SMS-ów (ciężko je wykorzystać w miesiąc) oraz 2 GB internetu. W Red Bull Mobile, aby otrzymać porównywalny bonus, musimy doładować konto aż za 50 zł (lub za 30 zł jeśli wystarczy nam 1 GB internetu). Co prawda Red Bull Mobile oferuje bezpłatny internet LTE, jednak niewielu szczęśliwców znajduje się w zasięgu sieci 4G LTE w Play, gdyż jej zasięg jest póki co niewielki. Natomiast oferta Red Bull Mobile wydaje się bardziej elastyczna, ponieważ jeśli w danym miesiącu nie potrzebujemy wiele możemy doładować konto za np. 10 zł i otrzymać 100 MB internetu oraz darmowy YouTube w telefonie.

Aktualnie trwa jeszcze walentynkowa promocja Virgin Mobile. W ramach promocji użytkownicy Virgin Mobile (również nowi klienci) do 31 marca b.r. mogą skorzystać z promocji, w ramach której za darmo można otrzymać 2014 minut do sieci Virgin Mobile oraz Play, które można wykorzystać do końca czerwca (więcej tutaj). Aktywacja nie kosztuje nic, więc darmowe minuty otrzymujemy zupełnie za darmo.

Aktualnie trwa również promocja Heyah, która z okazji Walentynek podwaja doładowania, jednak aby skorzystać z oferty trzeba ją aktywować, a koszt aktywacji to 5 zł. Ponadto operator automatycznie aktywuje nam jeden z płatnych pakietów (więcej o tym tutaj), więc bonus w tym przypadku przestaje być bezpłatny.

Warto w tym miejscu również zauważyć dodatkową ofertę Mobile Vikings (Rok za free). Będąc użytkownikiem Mobile Vikings możemy polecać skorzystanie z oferty znajomym. Jeśli znajomy skorzysta z oferty i doładuje swoje konto, my otrzymamy punkty Vikinga, które możemy zamienić na darmowe doładowanie konta. To również w pewnym sensie bezpłatny bonus, gdyż gratis dostajemy darmowe doładowania konta. Szczegóły oferty na stronie operatora.

Decyzję i ocenę powyższych ofert jak zwykle pozostawiamy naszym czytelnikom. Zapraszamy do komentowania.

 

BanerPNG

13 komentarzy do “Darmowe bonusy po doładowaniu konta, czyli ile można otrzymać za doładowanie.

 • 19 lutego 2014 at 16:13
  Permalink

  W Mobile Vikings są doładowania tylko za 19 zł i 29 zł, nie ma za 20 zł

  Odpowiedź
 • 19 lutego 2014 at 16:17
  Permalink

  Zgadza się. Przepraszamy za pomyłkę. Już zostało to poprawione. Oczywiście, w Mobile Vikings są tylko doładowania za 19 i 29 zł. dodatkowo istnieje również doładowanie za 8 zł, które pozwala na nielimitowane rozmowy ze wszystkimi, którzy korzystają z zasięgu Play.

  Serdeczności,
  Jacek

  Odpowiedź
 • 19 lutego 2014 at 20:54
  Permalink

  Darmowe LTE oznacza darmowe korzystanie z internetu, jeśli:

  – znajdujemy się w zasięgu sieci 4G LTE w Play (zasięg można znaleźć na stronie internetowej Play)

  – mamy urządzenie, które umożliwia korzystanie z sieci 4G.

  Odpowiedź
 • 19 lutego 2014 at 22:56
  Permalink

  A lejek w virgin mobile przecież jest zawsze po każdym doładowaniu!!!

  Odpowiedź
 • 19 lutego 2014 at 23:02
  Permalink

  Ktoś zapomniał o mbank mobile tam po dałodowaniu można dostać co miesiac po 50mb albo 20mb !!!

  Odpowiedź
 • 20 lutego 2014 at 09:44
  Permalink

  W Virgin mobile jest jeszcze zawsze lejek internetowy po doładowaniu, a co z mBank mobile tam dają po doładowaniu darmowe pakiety 50MB/20MB co miesiąc !?!

  Odpowiedź
 • 20 lutego 2014 at 10:17
  Permalink

  Witamy 🙂

  Dziękujemy za komentarze.

  1. Co do lejka, to dla nas w dzisiejszych czasach jest to już (a przynajmniej powinno być) standard. Nie traktujemy tego jako bonus. Ponadto lejek jest u całej trójki, nie tylko w Virgin.

  2. Bonusy w mBank Mobile – wszystko się zgadza. Ale trzeba przyznać, że bonus 20MB przy 2 GB i 2000 SMS-ach, albo przy 2 GB i nielimitowanych SMS-ach nie wygląda imponująco.

  Wybraliśmy sieci, które (jak podkreśliliśmy w artykule) oferują najbardziej znaczące bonusy. Nie ma wśród MVNO sieci, która dorównałaby tym przedstawionej trójce operatorów.

  Oczywiście, są sieci, które oferują pakiety, jednak te są płatne. W RedBull Mobile, Mobile Vikings i Virgin mobile wszystko dostajemy za darmo, co pozwala na wykorzystanie kwoty z doładowania na dowolne usługi 🙂

  Odpowiedź
  • 20 lutego 2014 at 11:48
   Permalink

   Nie można porównywać tak 20MB z 2GB – te bonusy są przyznawane za inną kwotę doładowania.
   Porównajmy doładowanie za 5 PLN:
   Mobile Vikngs – nic nie daje
   Virgin Mobile – 2,5 PLN dodatkowo
   Red Bull Mobile – 10 MB ,darmowy YouTube
   mBank mobile – 50 MB (lub 20 MB) przez dwa kolejne miesiące
   Pomijamy lejek jeżeli jest bo ponoć bez znaczenia jest 😀
   Zatem kto daje najlepszy bonus za doładowanie 5 PLN??

   Ps. Komentarze powinny być dodawanie niezwłocznie a nie po kilkunastu godzinach “weryfikacji”

   Odpowiedź
   • 20 lutego 2014 at 13:00
    Permalink

    Komentarze pojawiają się już natychmiast. To był błąd techniczny, a nie celowa “weryfikacja” 🙂 Zapewniam, że nie ma i nie będzie żadnej “weryfikacji” komentarzy:) Blokada włączała się, jeśli ta sama osoba w krótkim czasie chciała dodać wiele komentarzy.

    Istotnie, mBank Mobile daje najlepszy bonus przy doładowaniu konta kwotą 5 zł. Jednak oferta mBank jako całość wyraźnie zaczyna odstawać – pod względem bonusów – od trzech powyższych, które – trzeba przyznać – dają imponujące bonusy.

    Nasz serwis ma z zadanie zainteresować społeczeństwo ofertami MVNO, dlatego chcemy przede wszystkim podkreślić, jak wiele można zyskać decydując się na przejście do takiego operatora (mówimy oczywiście tu o ofertach Pre-Paid).

    Nie mniej spróbujemy przygotować aktualizację artykułu. Zgadzamy się z powyższym.

    Warto zauważyć, że 2000 SMS-ów to koszt 180 zł (9gr za SMS).

    Jak wspomniałem, mBank mobile znajdzie tu oczywiście swoje miejsce.

    Odpowiedź
 • 20 lutego 2014 at 10:27
  Permalink

  Przecież w artykule jest napisane że przedstawiają największe bonusy. Zgadzam się, że przedstawionej trójce nie dorównuje nikt.

  20MB, czy nawet 50, to smiech na sali.

  Odpowiedź
 • 20 lutego 2014 at 10:28
  Permalink

  A lejek jest u wszystkich z powyższych jeśli się nie mylę.

  Odpowiedź
 • 20 lutego 2014 at 10:40
  Permalink

  O mBank Mobile będzie u nas wkrótce. mBank to najstarszy polski operator MVNO i zasługuje on na uwagę.

  Zgadza się, mBank oferuje darmowy pakiet danych po doładowaniu, jednak trzeba przyznać szczerze, że nie jest on imponujący. Wybraliśmy trójkę najlepszych, po których nie ma długo, długo nic.

  Odpowiedź

Dodaj komentarz