Darmowe bonusy po doładowaniu konta, czyli ile można otrzymać za doładowanie.

Każdy z nas lubi prezenty. Najlepiej, jak te są darmowe, ponieważ co to za prezent, za który musimy najpierw zapłacić :)

Dzisiaj przyjrzymy się, które sieci MVNO (oraz odrębne marki MNO) dodają do doładowania konta najlepsze darmowe bonusy oraz jak dużo możemy zyskać. Do zestawienia wybraliśmy trzech operatorów, którzy przyznają po doładowaniu konta (stan na 19.02.2014 r.) najbardziej znaczące naszym zdaniem bonusy, a mianowicie Mobile Vikings, Virgin Mobile oraz Red Bull Mobile. Pozostali operatorzy MVNO nie oferują znaczących bezpłatnych bonusów po doładowaniu konta, które nie są ograniczane do wykorzystania tylko wewnątrz sieci. Niektórzy operatorzy oferują co prawda pakiety umożliwiające obniżenie kosztów, jednak te trzeba wykupić, a co za tym idzie ubędzie nam środków na koncie. My szukamy pakietów, które przyznawane są bezpłatnie (bez konieczności ich wykupienia).

Do zestawienia wybierzemy tylko te sieci, które wg stanu na 19 lutego 2014 roku oferują darmowe bonusy po doładowaniu konta. Darmowe to dla nas takie, które nie powodują ubywania środków na koncie głównym oraz zmniejszenia wartości doładowania konta.

Tabela przedstawiająca bonusy

OperatorDoładowanieDarmowy bonus po doładowaniu
Mobile Vikings19 zł– 2000 SMS-ów do wszystkich sieci
– 2 GB internetu
29 zł– 2000 SMS-ów do wszystkich sieci
– 2 GB internetu
Virgin MobileDoładowanie za 5zł+ 50% wartości doładowania*
Każde doładowanie za 10 zł– + 50% wartości doładowania*
– 100 MB internetu za każde doładowanie kwotą 10 zł lub większą
Red Bull Mobile5-9 zł– 10 MB internetu
– darmowy YouTube
10-24 zł– 100 MB internetu
– darmowy YouTube
25-49 zł– 1 GB internetu
– darmowy YouTube
min. 30 zł– nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
– 1 GB internetu
– darmowy internet LTE
– darmowy YouTube
50 zł i więcej– nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci
– 2 GB internetu
– darmowy internet LTE
– darmowy YouTube

* konieczna jest bezpłatna rejestracja w Klubie Virgin

Żródło: Strony internetowe operatorów, dostęp 19.02.2014 r.

Jak widać w zamian za doładowanie konta można dostać całkiem sporo. Wartościowo najkorzystniejsze bonusy wydają się w Mobile Vikings i Red Bull Mobile. Natomiast w Virgin Mobile mamy ten przywilej, że sami możemy zdecydować na co przeznaczymy dodatkowe środki.

Patrząc na bonusy zgodnie z zasadą „najwięcej za najmniej” wygrywa tu Mobile Vikings, ponieważ już za 19 zł otrzymujemy 2000 SMS-ów (ciężko je wykorzystać w miesiąc) oraz 2 GB internetu. W Red Bull Mobile, aby otrzymać porównywalny bonus, musimy doładować konto aż za 50 zł (lub za 30 zł jeśli wystarczy nam 1 GB internetu). Co prawda Red Bull Mobile oferuje bezpłatny internet LTE, jednak niewielu szczęśliwców znajduje się w zasięgu sieci 4G LTE w Play, gdyż jej zasięg jest póki co niewielki. Natomiast oferta Red Bull Mobile wydaje się bardziej elastyczna, ponieważ jeśli w danym miesiącu nie potrzebujemy wiele możemy doładować konto za np. 10 zł i otrzymać 100 MB internetu oraz darmowy YouTube w telefonie.

Aktualnie trwa jeszcze walentynkowa promocja Virgin Mobile. W ramach promocji użytkownicy Virgin Mobile (również nowi klienci) do 31 marca b.r. mogą skorzystać z promocji, w ramach której za darmo można otrzymać 2014 minut do sieci Virgin Mobile oraz Play, które można wykorzystać do końca czerwca (więcej tutaj). Aktywacja nie kosztuje nic, więc darmowe minuty otrzymujemy zupełnie za darmo.

Aktualnie trwa również promocja Heyah, która z okazji Walentynek podwaja doładowania, jednak aby skorzystać z oferty trzeba ją aktywować, a koszt aktywacji to 5 zł. Ponadto operator automatycznie aktywuje nam jeden z płatnych pakietów (więcej o tym tutaj), więc bonus w tym przypadku przestaje być bezpłatny.

Warto w tym miejscu również zauważyć dodatkową ofertę Mobile Vikings (Rok za free). Będąc użytkownikiem Mobile Vikings możemy polecać skorzystanie z oferty znajomym. Jeśli znajomy skorzysta z oferty i doładuje swoje konto, my otrzymamy punkty Vikinga, które możemy zamienić na darmowe doładowanie konta. To również w pewnym sensie bezpłatny bonus, gdyż gratis dostajemy darmowe doładowania konta. Szczegóły oferty na stronie operatora.

Decyzję i ocenę powyższych ofert jak zwykle pozostawiamy naszym czytelnikom. Zapraszamy do komentowania.

 

BanerPNG

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

13
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
jabadabadupaszirgPaszirgJacek (redakcja)jam Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
xms
Gość
xms

W Mobile Vikings są doładowania tylko za 19 zł i 29 zł, nie ma za 20 zł

jam
Gość
jam

Fajnie 🙂 A co oznacza darmowe LTE?

Jacek (redakcja)
Gość
Jacek (redakcja)

Darmowe LTE oznacza darmowe korzystanie z internetu, jeśli:

– znajdujemy się w zasięgu sieci 4G LTE w Play (zasięg można znaleźć na stronie internetowej Play)

– mamy urządzenie, które umożliwia korzystanie z sieci 4G.

Paszirg
Gość
Paszirg

A lejek w virgin mobile przecież jest zawsze po każdym doładowaniu!!!

Paszirg
Gość
Paszirg

Ktoś zapomniał o mbank mobile tam po dałodowaniu można dostać co miesiac po 50mb albo 20mb !!!

paszirg
Gość
paszirg

W Virgin mobile jest jeszcze zawsze lejek internetowy po doładowaniu, a co z mBank mobile tam dają po doładowaniu darmowe pakiety 50MB/20MB co miesiąc !?!

jabadabadu
Gość
jabadabadu

Przecież w artykule jest napisane że przedstawiają największe bonusy. Zgadzam się, że przedstawionej trójce nie dorównuje nikt.

20MB, czy nawet 50, to smiech na sali.

jabadabadu
Gość
jabadabadu

A lejek jest u wszystkich z powyższych jeśli się nie mylę.

Jacek (redakcja)
Gość
Jacek (redakcja)

O mBank Mobile będzie u nas wkrótce. mBank to najstarszy polski operator MVNO i zasługuje on na uwagę.

Zgadza się, mBank oferuje darmowy pakiet danych po doładowaniu, jednak trzeba przyznać szczerze, że nie jest on imponujący. Wybraliśmy trójkę najlepszych, po których nie ma długo, długo nic.