Darmowe rozmowy i SMS-y w sieci już od 2 zł miesięcznie. Gdzie?

2zloteWielu z nas potrzebuje stałego kontaktu z bliskimi. Niektórzy mają do tego celu dodatkową kartę, najczęściej Pre-Paid, gdyż w ten sposób szukają najtańszej i zarazem niezobowiązującej możliwości. Wiele osób potrzebuje stałego kontaktu z dziewczyną, chłopakiem, rodzicami, dziećmi… Dlatego dzisiaj spróbujemy znaleźć najtańsze oferty operatorów MVNO (oraz odrębnych marek MNO), które pozwalają na nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci. Postaramy się znaleźć alternatywę dla osób, które często bardzo dużo płacą nawet za jeden darmowy numer w sieci. Czy faktycznie za nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci trzeba dużo płacić?

W poniższej analizie wykorzystamy tylko tych operatorów, którzy wg stanu na dzień 21.02.2014 roku (zgodnie z informacją na swoich stronach www) oferują darmowe rozmowy i SMS-y wewnątrzsieciowe. Wybraliśmy tylko te oferty, które naszym zdaniem znacząco się pod tym względem wyróżniają. Kolejność alfabetyczna.

 1. Heyah
  W nowej ofercie operatora z czerwoną łapą mamy możliwość rozmawiania ze wszystkimi z Heyah i T-Mobile już za 0,28 zł dziennie. Czy to faktycznie mało? Wychodzi nieco ponad 8 zł miesięcznie. Wydawałoby się, że to stosunkowo tanio, ale aby mieć dodatkowo nielimitowane SMS-y (dostępne są nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci) musimy dokupić kolejną usługę za kolejne 0,28 zł. Daje to nam już prawie 17 zł miesięcznie, a dodatkowo w ofercie nie obowiązuje oferta “Rok ważności konta”. Zatem aby cieszyć się nielimitowanymi rozmowami w sieci Heyah i T-Mobile i SMS-ami do wszystkich przez miesiąc musimy doładować konto za minimum 20 zł, tyle więc wynosi rzeczywisty miesięczny koszt. A to już sporo.
 2. Klucz Mobile
  To naszym zdaniem jedna z ciekawszych ofert pod tym względem. Jeszcze dość mało znany operator oferuje nam całkowicie za darmo nielimitowane SMS-y wewnątrz sieci. Nie trzeba robić nic. Wystarczy kupić starter. Konto jest ważne rok po każdym doładowaniu, więc wystarczy doładować konto za 5zł, aby przez rok cieszyć się nielimitowanymi SMS-ami w sieci. Dodatkowo operator oferuje darmowe minuty w sieci, których ważność i ilość zależy od doładowania. I tak za 5 zł mamy 1000 minut ważnych 1 dzień, za 10 zł mamy 1000 minut przez 7 dni, za 30 zł 2000 minut przez 30 dni, a za 50 zł mamy aż 12 000 minut ważnych 180 dni. Doładowując konto dość popularnym doładowaniem za 50 zł mamy więc 12 000 minut w sieci na pół roku (wychodzi ponad godzina rozmów dziennie) oraz nielimitowane SMS-y w sieci na rok. Miesięczny koszt to więc nieco ponad 8 zł.
 3. Lebara Mobile
  To jedna z najmłodszych sieci w Polsce. U tego operatora nielimitowane rozmowy i SMS-y dostajemy w zamian za doładowanie konta lub w zamian za wykupienie jednego z dostępnych pakietów obniżających koszty połączeń. Jeżeli zależy nam wyłącznie na darmowych rozmowach i SMS-ach w sieci, możemy aktywować najtańszy pakiet internetowy, który ważny jest przez 30 dni. Najtańszy pakiet (100 MB internetu) kosztuje tylko 3zł. W zamian za wykupienie pakietu dostajemy darmowe rozmowy (limit 3000 minut, więc wychodzi 100 minut dziennie) oraz SMS-y w sieci Lebara Mobile Polska. Miesięczny koszt to tylko 3 zł.
 4. Lycamobile
  Gdyby ktoś myślał, że 3 zł to już minimum, to pragniemy przedstawić ofertę Lycamobile. Tu, podobnie jak w Lebara Mobile, darmowe rozmowy i SMS-y w sieci można zyskać w zamian za doładowanie konta lub za wykupienie jednego z pakietów obniżających koszty. Tu również (jeśli zależy nam wyłącznie na rozmowach i SMS-ach w sieci) najbardziej opłaca się wykupić najtańszy pakiet internetowy, który ważny jest 30 dni. Najtańszy pakiet internetowy w Lycamobile (30 MB) kosztuje 2 zł. W zamian za wykupienie pakietu również otrzymujemy darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lycamobile Polska. Miesięczny koszt to tylko 2 zł.
 5. Mobile Vikings
  To również jeden z najmłodszych operatorów w Polsce. Operator za 8 zł miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich w Mobile Vikings oraz siechach działających na infrastrukturze sieci Play (Play, Red Bull Mobile, Virgin Mobile, Truphone, Netia Mobile, Tele25). Jednak w pakiecie nie ma SMS-ów. Jeśli chcemy również SMS-y musimy dodatkowo doładować konto za 19 zł. Wówczas otrzymamy 2000 SMS-ów do wszystkich sieci w Polsce (również 2 GB internetu). Jednak aby cieszyć się zarówno bezpłatnymi rozmowami, jak i SMS-ami, musimy zapłacić miesięcznie 27 zł.
 6. Red Bull Mobile
  To odrębna marka sieci Play, która również oferuje darmowe rozmowy i SMS-y w sieci. Jednak aby z nich korzystać konieczny jest zakup dwóch pakietów. Darmowe rozmowy w sieci Red Bull Mobile oraz Play kosztują miesięcznie 10 zł, zaś darmowe SMS-y (mamy możliwość zakupu tylko SMS-ów do wszystkich sieci) kosztuje kolejne 10 zł. Miesięcznie daje to więc 20 zł. Dodatkowo operator nie oferuje długoterminowego okresu ważności konta, i aby mieć aktywne konto przez miesiąc, musimy doładować się za minimum 25 zł.
 7. TuBiedronka
  To odrębna marka sieci T-Mobile. Operator reklamuje się jako sieć oferująca zawsze darmowe rozmowy i SMS-y w sieci. Jednak uwaga – aby utrzymać ważność konta na połączenia wychodzące przez 1 miesiąc, musimy doładować konto za minimum 20 zł.

W chwili obecnej trwa również promocja sieci Virgin Mobile, w ramach której do 31 marca można aktywować pakiet 2014 darmowych minut do wykorzystania w ramach sieci Virgin Mobile oraz Play. Pakiet ważny jest do końca czerwca. Jednak po pierwsze promocja jest mocno ograniczona w czasie (trwa do końca czerwca i niestety nie wiadomo, co będzie później) oraz nie dotyczy SMS-ów (za każdy musimy zapłacić 6 groszy).

Jak widać, kartę do darmowych rozmów i SMS-ów w sieci możemy mieć już za 2 zł miesięcznie! Tyle kosztuje to w Lycamobile. O złotówkę drożej jest w Lebara Mobile. Wystarczy kupić dwa startery (lub kilka dla bliskich) albo przenieść numery, aby cieszyć się z możliwości swobodnych rozmów z najbliższymi. Dodatkowo przypominamy, że są to oferty Pre-Paid, czyli na kartę. Nie ma więc żadnych umów. Jeśli nie potrzebujemy, możemy przestać korzystać. Dodamy również, że obie sieci oferują ciągłą ważność konta na połączenia wychodzące (wystarczy korzystać z telefonu, minimum raz na 90 dni).

Mamy nadzieję, że tak niska stawka pozwoli niektórym odważniej spojrzeć na oferty operatorów wirtualnych w Polsce.

Zainteresowany? Zapraszamy do zakładki Zamów starter. Obie sieci oferują darmowe startery.

Oferty mogą ulec zmianie, więc zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych operatorów w celu upewnienia się, że oferta jest aktualna.

Zapraszamy do komentowania 🙂

 

Źródło: wł, strony internetowe operatorów, dostęp 21.02.2014 r.

BanerPNG

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mvno-gsm.plPrzemoDariuszJacek (redakcja)passat Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
passat
Gość
passat

dobra lektura, mam pytanie co do doladaowan kart lebara i lyca gdzie mozna doładowac stan konta oprócz internetu??? czy wystarczy isc do sklepu plusami kupic doladowanie i potem uaktywnic w telefonie ? oni uzywaja ich infrastuktury….

dzieki

Jacek (redakcja)
Gość
Jacek (redakcja)

Witam,

Konto Lebara Mobile można doładować za pomocą kart Plusa. Może to być zdrapka, wydruk z terminala, można z bankomatu oraz za pomocą bankowości elektronicznej (wybieramy Plus).

Natomiast Lycamobile ma swoje doładowania, jednak również z ich nabyciem nie powinno być problemu. Wystarczy zapytać w kiosku lub sklepie.

Dariusz
Gość
Dariusz

Przydało by się w tego typu zestawieniach info o sposobie naliczania opłat przez operatorów ( sekundowe czy minutowe?)

Jacek (redakcja)
Gość
Jacek (redakcja)

Wszystkie mają sekundowe z wyjątkiem dwóch:

1. Lebara Mobile – minutowe
2. TuBiedronka – 15-sekundowe

Dariusz
Gość
Dariusz

Wielkie dzięki bo “opy” nie zawsze się tym chwalą.

Zastanawiam się nad przejściem do Lebery bądź Klucza, więc w tej kategorii plus dla Klucza, za to w Leberze są małe pakiety na net i tu mam dylemat. 😉

Jacek (redakcja)
Gość
Jacek (redakcja)

Klucz jest na etapie wprowadzania nowej oferty. Zmiany maja objąć również pakiety internetowe. Szczegóły jednak nie są znane. Podejrzewam, że będzie to coś na wzór Lycamobile lub Lebary, jednak to tylko domysły. Trzeba poczekać. Klucz ma prostą ofertę, nie kopiują niczego i to ich wyróżnia. Lebara ma za to pakiety obniżające ceny (połączenia krajowe w pakiecie kosztują od 8gr/min, jednak z naliczaniem minutowym). Trzeba więc rozważyć wszelkie za i przeciw.

Przemo
Gość
Przemo

Lycamobile usuneła chyba ze swojej strony info o darmowych w sieci po wykupieniu pakietów netu. Możecie to jakoś przetestować?