Darmowe rozmowy i SMS-y w sieci już od 2 zł miesięcznie. Gdzie?

Darmowe rozmowy i SMS-y w sieci już od 2 zł miesięcznie. Gdzie?

21 lutego 2014 8 przez mvno-gsm.pl

2zloteWielu z nas potrzebuje stałego kontaktu z bliskimi. Niektórzy mają do tego celu dodatkową kartę, najczęściej Pre-Paid, gdyż w ten sposób szukają najtańszej i zarazem niezobowiązującej możliwości. Wiele osób potrzebuje stałego kontaktu z dziewczyną, chłopakiem, rodzicami, dziećmi… Dlatego dzisiaj spróbujemy znaleźć najtańsze oferty operatorów MVNO (oraz odrębnych marek MNO), które pozwalają na nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci. Postaramy się znaleźć alternatywę dla osób, które często bardzo dużo płacą nawet za jeden darmowy numer w sieci. Czy faktycznie za nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci trzeba dużo płacić?

W poniższej analizie wykorzystamy tylko tych operatorów, którzy wg stanu na dzień 21.02.2014 roku (zgodnie z informacją na swoich stronach www) oferują darmowe rozmowy i SMS-y wewnątrzsieciowe. Wybraliśmy tylko te oferty, które naszym zdaniem znacząco się pod tym względem wyróżniają. Kolejność alfabetyczna.

 1. Heyah
  W nowej ofercie operatora z czerwoną łapą mamy możliwość rozmawiania ze wszystkimi z Heyah i T-Mobile już za 0,28 zł dziennie. Czy to faktycznie mało? Wychodzi nieco ponad 8 zł miesięcznie. Wydawałoby się, że to stosunkowo tanio, ale aby mieć dodatkowo nielimitowane SMS-y (dostępne są nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci) musimy dokupić kolejną usługę za kolejne 0,28 zł. Daje to nam już prawie 17 zł miesięcznie, a dodatkowo w ofercie nie obowiązuje oferta “Rok ważności konta”. Zatem aby cieszyć się nielimitowanymi rozmowami w sieci Heyah i T-Mobile i SMS-ami do wszystkich przez miesiąc musimy doładować konto za minimum 20 zł, tyle więc wynosi rzeczywisty miesięczny koszt. A to już sporo.
 2. Klucz Mobile
  To naszym zdaniem jedna z ciekawszych ofert pod tym względem. Jeszcze dość mało znany operator oferuje nam całkowicie za darmo nielimitowane SMS-y wewnątrz sieci. Nie trzeba robić nic. Wystarczy kupić starter. Konto jest ważne rok po każdym doładowaniu, więc wystarczy doładować konto za 5zł, aby przez rok cieszyć się nielimitowanymi SMS-ami w sieci. Dodatkowo operator oferuje darmowe minuty w sieci, których ważność i ilość zależy od doładowania. I tak za 5 zł mamy 1000 minut ważnych 1 dzień, za 10 zł mamy 1000 minut przez 7 dni, za 30 zł 2000 minut przez 30 dni, a za 50 zł mamy aż 12 000 minut ważnych 180 dni. Doładowując konto dość popularnym doładowaniem za 50 zł mamy więc 12 000 minut w sieci na pół roku (wychodzi ponad godzina rozmów dziennie) oraz nielimitowane SMS-y w sieci na rok. Miesięczny koszt to więc nieco ponad 8 zł.
 3. Lebara Mobile
  To jedna z najmłodszych sieci w Polsce. U tego operatora nielimitowane rozmowy i SMS-y dostajemy w zamian za doładowanie konta lub w zamian za wykupienie jednego z dostępnych pakietów obniżających koszty połączeń. Jeżeli zależy nam wyłącznie na darmowych rozmowach i SMS-ach w sieci, możemy aktywować najtańszy pakiet internetowy, który ważny jest przez 30 dni. Najtańszy pakiet (100 MB internetu) kosztuje tylko 3zł. W zamian za wykupienie pakietu dostajemy darmowe rozmowy (limit 3000 minut, więc wychodzi 100 minut dziennie) oraz SMS-y w sieci Lebara Mobile Polska. Miesięczny koszt to tylko 3 zł.
 4. Lycamobile
  Gdyby ktoś myślał, że 3 zł to już minimum, to pragniemy przedstawić ofertę Lycamobile. Tu, podobnie jak w Lebara Mobile, darmowe rozmowy i SMS-y w sieci można zyskać w zamian za doładowanie konta lub za wykupienie jednego z pakietów obniżających koszty. Tu również (jeśli zależy nam wyłącznie na rozmowach i SMS-ach w sieci) najbardziej opłaca się wykupić najtańszy pakiet internetowy, który ważny jest 30 dni. Najtańszy pakiet internetowy w Lycamobile (30 MB) kosztuje 2 zł. W zamian za wykupienie pakietu również otrzymujemy darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lycamobile Polska. Miesięczny koszt to tylko 2 zł.
 5. Mobile Vikings
  To również jeden z najmłodszych operatorów w Polsce. Operator za 8 zł miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich w Mobile Vikings oraz siechach działających na infrastrukturze sieci Play (Play, Red Bull Mobile, Virgin Mobile, Truphone, Netia Mobile, Tele25). Jednak w pakiecie nie ma SMS-ów. Jeśli chcemy również SMS-y musimy dodatkowo doładować konto za 19 zł. Wówczas otrzymamy 2000 SMS-ów do wszystkich sieci w Polsce (również 2 GB internetu). Jednak aby cieszyć się zarówno bezpłatnymi rozmowami, jak i SMS-ami, musimy zapłacić miesięcznie 27 zł.
 6. Red Bull Mobile
  To odrębna marka sieci Play, która również oferuje darmowe rozmowy i SMS-y w sieci. Jednak aby z nich korzystać konieczny jest zakup dwóch pakietów. Darmowe rozmowy w sieci Red Bull Mobile oraz Play kosztują miesięcznie 10 zł, zaś darmowe SMS-y (mamy możliwość zakupu tylko SMS-ów do wszystkich sieci) kosztuje kolejne 10 zł. Miesięcznie daje to więc 20 zł. Dodatkowo operator nie oferuje długoterminowego okresu ważności konta, i aby mieć aktywne konto przez miesiąc, musimy doładować się za minimum 25 zł.
 7. TuBiedronka
  To odrębna marka sieci T-Mobile. Operator reklamuje się jako sieć oferująca zawsze darmowe rozmowy i SMS-y w sieci. Jednak uwaga – aby utrzymać ważność konta na połączenia wychodzące przez 1 miesiąc, musimy doładować konto za minimum 20 zł.

W chwili obecnej trwa również promocja sieci Virgin Mobile, w ramach której do 31 marca można aktywować pakiet 2014 darmowych minut do wykorzystania w ramach sieci Virgin Mobile oraz Play. Pakiet ważny jest do końca czerwca. Jednak po pierwsze promocja jest mocno ograniczona w czasie (trwa do końca czerwca i niestety nie wiadomo, co będzie później) oraz nie dotyczy SMS-ów (za każdy musimy zapłacić 6 groszy).

Jak widać, kartę do darmowych rozmów i SMS-ów w sieci możemy mieć już za 2 zł miesięcznie! Tyle kosztuje to w Lycamobile. O złotówkę drożej jest w Lebara Mobile. Wystarczy kupić dwa startery (lub kilka dla bliskich) albo przenieść numery, aby cieszyć się z możliwości swobodnych rozmów z najbliższymi. Dodatkowo przypominamy, że są to oferty Pre-Paid, czyli na kartę. Nie ma więc żadnych umów. Jeśli nie potrzebujemy, możemy przestać korzystać. Dodamy również, że obie sieci oferują ciągłą ważność konta na połączenia wychodzące (wystarczy korzystać z telefonu, minimum raz na 90 dni).

Mamy nadzieję, że tak niska stawka pozwoli niektórym odważniej spojrzeć na oferty operatorów wirtualnych w Polsce.

Zainteresowany? Zapraszamy do zakładki Zamów starter. Obie sieci oferują darmowe startery.

Oferty mogą ulec zmianie, więc zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych operatorów w celu upewnienia się, że oferta jest aktualna.

Zapraszamy do komentowania 🙂

 

Źródło: wł, strony internetowe operatorów, dostęp 21.02.2014 r.

BanerPNG

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***