Darmowi internet LTE w Red Bull Mobile na kartę. Jak skorzystać?

małpkaNa prośbę naszych czytelników dzisiaj przyjrzymy się bliżej promocji trwającej w sieci Red Bull Mobile (odrębna marka Play), dotyczącej darmowego internetu LTE.

Red Bull Mobile oferuje promocję, w ramach której użytkownicy tego operatora mogą (do końca 2014 roku) bezpłatnie korzystać z internetu LTE. Poniżej kilka informacji, które będą przydatne (również odpowiedzi na pytania czytelników).

  1. Szczegóły oferty – usługa „Darmowy Internet LTE” pozwala na korzystanie z transmisji danych w zasięgu technologii LTE (w ramach własnej infrastruktury Sieci Telekomunikacyjnej) bez pomniejszania pakietów na transmisję danych, o ile Użytkownik takie aktywował oraz Pakietu Złotówek. Operator zastrzega sobie prawo do obniżenia prędkości po osiągnięciu 200 GB danych (prędkość zostanie obniżona odpowiednio do max 2 Mb/s na pobieranie, i do max 348 kb/s na wysyłanie). W praktyce oznacza to bezpłatne i nielimitowane korzystanie z internetu LTE.
  2. Jak włączyć – usługę może aktywować każdy użytkownik Red Bull Mobile na kartę. Aby aktywować usługę, trzeba na klawiaturze telefonu wpisać kod *111*480*1# i nacisnąć zieloną słuchawkę. Aby to zrobić, musimy posiadać na koncie Pakiet Złotówek minimum 30 zł. Po aktywacji usługi kwota ta nie zostanie pobrana(!), jest ona wyłącznie warunkiem uruchomienia promocji. Usługa jest ważna 30 dni. Po tym czasie użytkownik może ją ponownie włączyć, ponownie spełniając warunek posiadania 30 zł na koncie. Jedynym warunkiem ciągłego korzystania z usługi w ciągu 30 dni jest utrzymanie Okresu Ważności konta na połączenia wychodzące oraz dodatniego salda środków na koncie.
  3. Korzystanie z oferty – aby móc korzystać z oferty, oprócz spełnienia wymagać z punktu 2, trzeba koniecznie posiadać urządzenie, które obsługuje standard LTE. Urządzenie obsługujące tylko standardy GSM/GPRS/UMTS/HSDPA nie zaloguje się do sieci 4G LTE (w ogóle jej nie wykryje). Nie można więc za pomocą takiego urządzenia korzystać z oferty, gdyż aby z niej korzystać trzeba być zalogowanym do nadajnika sieci 4G LTE, będącego własnością sieci Play. Specyfikacje każdego urządzenia znajdują się m. in. na opakowaniu. Można też sprawdzić to bez problemu w internecie, znajdując opis swojego urządzenia. Urządzenie musi obsługiwać standard przesyłu danych LTE.
  4. Zasięg – aby skorzystać z oferty koniecznie trzeba być w zasięgu sieci 4G LTE Play. Można w tym celu skorzystać z mapy zasięgu znajdującej się na stronie operatora (link do mapy zasięgu sieci Play tutaj). W opcjach mapy wybieramy technologię LTE. Więcej o technologii LTE w Play (w tym o zasięgu również na tej stronie).
  5. Dodatkowe rady – proszę pamiętać, że internet jest darmowy tylko wówczas, gdy jesteśmy zalogowani do sieci LTE. Przy słabszym sygnale sieci LTE, modem może samoczynnie przelogować się do niższej technologii (np. sieci 3G UMTS/HSDPA), wówczas zacznie nam pobierać dane z pakietu lub środki z konta. Aby tego uniknąć najbezpieczniej jest wymusić w urządzeniu zasięg 4G LTE i ręcznie zalogować się do tej sieci. Jeśli to zrobimy, urządzenie będzie mogło zalogować się tylko do sieci 4G LTE, a gdy zniknie zasięg, połączenie z internetem zostanie przerwane. Ponowne wznowienie połączenia możliwe będzie wyłącznie po ponownym zalogowaniu się do sieci 4G LTE.

W zasadzie aby skorzystać z oferty musimy jedynie zaopatrzyć się w urządzenie obsługujące standard LTE. Nie wydaje się to dużym wydatkiem, w zamian za darmowe  i nielimitowane korzystanie z bardzo szybkiego internetu mobilnego. Należy jedynie pamiętać, że bezwzględnie trzeba znajdować się w zasięgu sieci 4G LTE Play.

Więcej informacji o sieci Red Bull mobile oraz ofercie na stronie internetowej operatora.

Regulamin.

Źródło: regulamin promocji, wł.

Darmowy internet LTE w Red Bull Mobile działa:

View Results

Loading ... Loading ...

 

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o