MVNO-GSM.PL Innowacyjny blog telekomunikacyjny

Blog o alternatywnym obliczu telekomunikacji. Najlepsze oferty operatorów GSM, wszystko o MVNO, aktualności z branży telekomunikacyjnej i nie tylko

Artykuły Bez kategorii

Darmowy internet po doładowaniu. Nawet 2 GB! Gdzie najwięcej?

małpkaCoraz powszechniejsze w Polsce staje się dorzucanie prezentów do doładowania konta. Choć operatorzy infrastrukturalni raczej nie obdarowują nas znaczącymi i częstymi prezentami (choć oczywiście się zdarza), to u operatorów wirtualnych możemy cieszyć się coraz odważniejszymi ofertami. Wszak operatorów MVNO stale przybywa, więc i konkurencja większa, a rosnąca konkurencja oznacza wyłącznie korzyści dla klientów.

Dzisiaj sprawdzimy, która sieć oferuje najwięcej darmowego internetu w zamian za doładowanie konta lub korzystanie z usług. Coraz nowocześniejsze telefony i inne mobilne urządzenia wręcz wymuszają konieczność korzystania z internetu i oczywiście posiadania dobrego i taniego rozwiązania pozwalającego na dość swobodne korzystanie ze wszystkich możliwości urządzenia. W dzisiejszych czasach internetu w telefonie nie używamy już tylko do sprawdzania poczty e-mail, czy ściągnięcia tapety lub dzwonka, ale również do oglądania i ściągania filmów, gier, aplikacji, oglądania TV i słuchania radia. W wyniku tego internetu potrzebujemy coraz więcej i można śmiało powiedzieć, że staje się on już – obok darmowych minut i SMS-ów – standardem, który powinna posiadać każda szanująca się oferta na kartę. I choć prawie wszyscy operatorzy oferują pakiety danych, które można wykupić, to już nie wszyscy oferują darmowy internet w prezencie w zamian za doładowanie, czy też regularne korzystanie z usług. Nie bierzemy pod uwagę płatnych pakietów, które trzeba wykupić, a jedynie bezpłatne gratisy, które nie powodują obniżenia stanu konta. Mamy nadzieję, że darmowy internet po doładowaniu konta stanie się wkrótce standardem, tak jak np. darmowe rozmowy lub SMS-y w sieci. Poniżej zestawienie:

 1. Mobile Vikings – to zdecydowanie jedna z najbardziej wyróżniających się pod tym względem ofert na polskim rynku. W zamian za doładowanie kwotą 19 zł (lub 29 zł) użytkownik otrzymuje za darmo aż 2 GB internetu. To sporo, zwłaszcza dla osób korzystających z internetu tylko w telefonie czy innym urządzeniu mobilnym. Przyznanie bonusu nie powoduje ubycia środków zgromadzonych na koncie, więc całą kwotę z doładowania możemy wykorzystać na dowolne usługi. Pakiet danych dostajemy za darmo. 19 zł to popularna kwota doładowania, a jednocześnie nie jest to duży miesięczny wydatek na telefon. Można więc stwierdzić, że za doładowanie kwotą 19 zł mamy w prezencie swobodny internet na miesiąc. Po wykorzystaniu pakietu 2 GB z internetu możemy korzystać bezpłatnie, jednak z mniejszą prędkością (do 32kb/s).
 2. Red Bull Mobile – odrębna marka będąca własnością sieci Play nie oferuje już tak dużego bonusu za doładowanie konta popularnym doładowaniem (za doładowanie kwotą 20 zł otrzymujemy tylko 100 MB, zaś za doładowanie 25 zł 1 GB, a to wciąż o połowę mniej), jednak oferta Red Bull Mobile wydaje się pod tym względem elastyczniejsza. Użytkownik otrzymuje pakiet danych, którego wielkość zależy proporcjonalnie od kwoty doładowania. I tak:
  • doładowanie kwotą 5-9 zł – 10 MB
  • doładowanie kwotą 10-24 zł – 100 MB
  • doładowanie kwotą 25-49 zł – 1 GB
  • doładowanie kwotą 50 zł i więcej – 2 GB

  Warto jednak podkreślić, że Red Bull Mobile oferuje również darmowy YouTube w telefonie (korzystanie nie powoduje ubywania pakietu danych) oraz darmowy internet w zasięgu sieci 4G LTE (jednak jej zasięg nie jest obecnie duży).
  Red Bull Mobile również oferuje bezpłatny internet po wykorzystaniu pakietu danych (z mniejszą prędkością).

 3. Virgin Mobile – ten operator dość długo nie modyfikował pod tym względem swojej oferty. Użytkownicy Virgin Mobile otrzymują darmowy pakiet danych po doładowaniu kwotą co najmniej 10 zł. Za każde takie doładowanie otrzymują zawsze 100 MB internetu. Podobnie jak wszyscy również Virgin Mobile oferuje bezpłatny internet z mniejszą prędkością po wykorzystaniu pakietu danych.
 4. mBank Mobile – ten najstarszy operator MVNO w Polsce (istnieje od 2006 roku)  oferuje pakiet 50 MB internetu, który można włączyć raz na 30 dni. Wielkość pakietu (zwłaszcza przy rozliczaniu 1kB) z pewnością pozwoli na wykonanie podstawowych rzeczy (sprawdzenie wiadomości, pobranie aktualizacji czy przeczytanie wiadomości).

 

Jak widać w powyższym zestawieniu pod względem ilości danych przede wszystkim wyróżniają się dwaj operatorzy: Mobile Vikings oraz Red Bull Mobile. W Mobile Vikings przy popularnym doładowaniu pakiet jest zdecydowanie największy. Wszystkie pakiety danych przyznawane są za darmo (nie powodują ubywania środków na koncie).

Cieszy to, że darmowy internet coraz częściej staje się w dzisiejszych czasach standardem, nawet darmowym, dzięki czemu nie trzeba już skrupulatnie sprawdzać wydatków po każdorazowym połączeniu się z internetem.

Źródło: strony internetowe operatorów, dostęp 24.02.2014 r.

BanerPNG

***
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl więcej komentarzy
słoń
słoń
6 lat temu

Super stronka.

MVNO mają naprawdę dobre oferty. Nie wiadomo dlaczego ludzie tkwią w dużych sieciach i słono przepłacają.

Ddr
Ddr
6 lat temu

Na zasięgu jakiej sieci działa Mobile Vikings?

ursus
ursus
6 lat temu

Narobiło się tych MVNO jak mrówek. Ciekawe, czy za 2 lata będzie tyle samo.

4
0
Skomentujx
()
x