MVNO-GSM.PL Innowacyjny blog telekomunikacyjny

Blog o alternatywnym obliczu telekomunikacji. Najlepsze oferty operatorów GSM, wszystko o MVNO, aktualności z branży telekomunikacyjnej i nie tylko

HOT Pozostałe

Doskonała wiadomość! Numer do Play można przenieść w placówkach Poczty Polskiej

To z pewnością doskonała wiadomość dla wszystkich zainteresowanych przeniesieniem swojego numeru do innej sieci, ale nie chcących jednocześnie długoterminowej umowy i comiesięcznego abonamentu, a także drogich urządzeń. Sieć komórkowa Play udostępniła właśnie możliwość przeniesienia numeru do siebie w placówkach Poczty Polskiej. Do dyspozycji klientów ponad 4500 tys. punktów.

Kto próbował kiedykolwiek w przeszłości przenieść swój numer zwłaszcza do oferty na kartę i odwiedził w tym celu salon wybranego operatora GSM z pewnością już wie, że to wbrew pozorom nie takie proste. Pisałem o tym w ubiegłym roku (więcej >>). Kombinowanie jak pozbyć się takiego klienta było i jest na porządku dziennym, zwłaszcza, jeśli ktoś nie jest zainteresowany drogim abonamentem i nowym smartfonem, a najlepiej całym pakietem usług. Sieć Play przygotowała nam wszystkim miłą niespodziankę.

Od teraz numer do Play można przenieść… w placówkach Poczty Polskiej. Można tego dokonać w ponad 4,5 tys. miejsc. To już kolejna usługa, po sprzedaży starterów, możliwości doładowań i rejestracji kart SIM, jaką Play wspólnie z Pocztą Polską uruchamia w rozlokowanych po całej Polsce placówkach pocztowych.

Jak przenieść numer na poczcie?

Aby przenieść swój numer do Play wystarczy złożyć jeden wniosek w wybranej placówce pocztowej. Cała procedura trwa kilka minut, a do jej dopełnienia potrzebne są jedynie telefon z numerem, który klient chce przenieść oraz dokument tożsamości (dowód osobisty, a w przypadku cudzoziemca paszport, karta stałego pobytu lub dowód osobisty UE). Osoba składająca wniosek może też podać dodatkowo adres e-mail, na który przyjdzie potwierdzenie przeniesienia numeru. Usługa dostępna jest dla klientów indywidualnych.

Numery telefonów osób posiadających usługi abonamentowe i MIX są przenoszone po zakończeniu trwania umowy u dotychczasowego operatora. W przypadku oferty prepaid (na kartę), przeniesienie może się dokonać już następnego dnia po złożeniu wniosku. Status przeniesienia numeru można śledzić poprzez stronę www.play.pl/status-mnp.

Klienci, którzy zdecydują się na przejście do Play, mogą otrzymać dodatkowe bonusy: 20 GB, 200 zł na rozmowy i SMS-y na 60 dni, a także rok ważności konta. Wszystkie te usługi można w prosty sposób aktywować w swoim telefonie poprzez krótki kod USSD *11*340*1# i zatwierdzając zieloną słuchawką.

To naprawdę doskonała wiadomość. Liczę na to, że inni operatorzy pójdą w ślady Play.

***
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Wyświetl więcej komentarzy
Dariusz
Dariusz
7 dni temu

Kartę sim też dają na poczcie?

1
0
Skomentujx
()
x