DROPSS – nowa oferta Netii. Rewolucja?

DROPSS – nowa oferta Netii. Rewolucja?

15 września 2014 10 przez mvno-gsm.pl

W wakacje Netia wprowadziła na polski rynek zupełnie nową ofertę internetu na tradycyjnym telefonicznym łączu kablowym. Oferta już na pierwszy rzut oka wygląda na mocno rewolucyjną m. in. dlatego, że Netia zaoferowała możliwość zakupu samego internetu. Nie trzeba już płacić za dodatkowe i często niechciane usługi (telefon stacjonarny lub opłata za utrzymanie łącza, telewizję, program antywirusowy, itp). Abonent ma możliwość zakupu tylko tego produktu, którego potrzebuje, a mianowicie internetu. Cena również jest atrakcyjna, ale o niej za chwilę.

Dlaczego nowa oferta Netii jest innowacyjna? Zamawiając internet Dropss klient nie musi (ani nawet nie ma możliwości) kupować usługi telefonicznej ani nie musi też ponosić dodatkowej opłaty miesięcznej za utrzymanie łącza doliczanej do rachunku. Dodatkowo Dropss oferuje umowę na czas nieokreślony, bez kary umownej. Nawet jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 49 zł nie wydaje się psuć oferty. Trzeba przyznać, że w obliczu znacznych obniżek cen połączeń u operatorów komórkowych, telefon stacjonarny powoli staje się niepotrzebnym i drogim w utrzymaniu urządzeniem, dlatego też możliwość zakupu samej usługi internetu, pozbawionej dodatkowych opłat, niewątpliwie wielu ucieszy. Z oferty Dropss mogą skorzystać tylko nowi abonenci Netii, którzy korzystają z usług na bazie łączy Orange Polska (dawniej TP SA).

A ile kosztuje internet Dropss od Netii? W zależności od dostępnej w danej lokalizacji technologii miesięczna opłata wynosi 49,90 zł brutto miesięcznie lub 59,99 zł brutto miesięcznie:

  • jeśli w danej lokalizacji dostępna jest technologia LLU, miesięczny koszt to 49,90 zł brutto miesięcznie (przy wyborze e-faktury)
  • jeśli w danej lokalizacji dostępna jest technologia BSA, miesięczny koszt to 59,90 zł brutto miesięcznie (przy wyborze e-faktury)

Wybada w tym miejscu nieco wyjaśnić technologie LLU i BSA. Postaram się to zrobić w dużym skrócie i możliwie najprościej:

  • technologia LLU polega na tym, że Netia dzierżawi od Orange wyłącznie odcinek łącza od centrali do domu klienta, resztę infrastruktury zapewniając samodzielnie
  • technologia BSA polega na tym, że Netia korzysta z całości infrastruktury należącej do Orange, nie zapewniając własnej infrastruktury

Jaka technologia dostępna jest w naszej lokalizacji najłatwiej sprawdzić jest u operatora, wystarczy więc zostawić swoje namiary i czekać na telefon lub – jeśli nie chcemy podawać danych kontaktowych – samodzielnie zadzwonić.

Jedyną dodatkową usługą, z jakiej możemy (nie musimy) skorzystać w ofercie Dropss, jest HBO GO (usługa telewizji kablowej, umożliwiająca dostęp do kanału HBO wraz z możliwością korzystania z biblioteki filmów HBO GO poprzez sieć internetową, np. z wykorzystaniem przeglądarki internetowej), która kosztuje 25 zł miesięcznie (pierwszy okres rozliczeniowy 1 zł)

Trzeba przyznać, że nawet miesięczna opłata 59,90 zł miesięcznie nie wydaje się wygórowana za łącze o prędkości do 20 Mb/s bez jakichkolwiek dodatkowych ograniczeń (np. limit transferu, itp). Zwłaszcza dotychczasowi użytkownicy Neostrady skazani na telefon stacjonarny lub opłatę za utrzymanie łącza powinni poczuć dużą oszczędność.

Pytanie, czy na taka ofertę nie jest już za późno? Dzisiaj coraz powszechniejszy staje się dostęp do internetu mobilnego. Również operatorzy komórkowi prześcigają się w coraz to nowych promocjach i ofertach i rozbudowują jednocześnie swoją infrastrukturę telekomunikacyjną, żeby zaoferować możliwie najlepszą usługę, powiększając zasięg UMTS/HSDPA i LTE. Na rynku pojawiły się już pierwsze oferty mobilnego internetu bez limitów transferu danych i spodziewać się należy, że w najbliższym czasie będzie tylko lepiej. Ponadto dzisiaj dostęp do internetu jest już na tyle powszechny, że raczej większość znalazła już alternatywę dla tradycyjnej Neostrady, a ci, którzy pozostali jej wierni, mają najpewniej umowy na czas określony i szybko zrezygnować łatwo nie będzie. Należy jednak pamiętać, że łącze kablowe przez wielu uważane jest za o wiele stabilniejsze od internetu mobilnego. Również wysoka prędkość – do 20 Mb/s – jest zaletą. Prędkości takiej internet mobilny nie jest w stanie nam zaoferować na naprawdę dużym obszarze Polski, nie mówiąc już o małych miasteczkach i wsiach.

Być może nowa oferta Netii spowoduje ponowny wzrost zainteresowania internetem na łączu Orange (dawniej TP) a to wszystko dzięki przełomowej i innowacyjnej ofercie Netii – Dropss.

Więcej o nowej ofercie Dropss w Regulaminach.

Cennik oferty

Informacja prasowa

Źródło zdjęć: Dropss.pl

Czy Twoim zdaniem nowa oferta Netii - Dropss - jest w stanie podbić rynek?

View Results

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***