DVB-T – Fokus TV wystartował

Focus TV STARTW poniedziałek 28 kwietnia z samego rana wystartował nowy kanał w bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej – Fokus TV. Zastąpił on kanał TVP1 SD, który do tej pory nadawał na multipleksie pierwszym. Od dzisiaj widzowie naziemnej telewizji cyfrowej mogą oglądać sztandarowy kanał Telewizji Polskiej tylko w jakości HD, który nadaje w należącym w całości do publicznego nadawcy multipleksie trzecim (MUX-3).

Fokus TV nadaje na multipleksie pierwszym (MUX-1), obok TVP ABC, TV TRWAM, ATM Rozrywka, Eska TV, Polo TV, TTV i Stopklatka TV. To już ostatni kanał, który w tym roku dołączył do oferty bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Łącznie widzowie całego kraju mogą oglądać bezpłatnie 24 programy w cyfrowej jakości, z czego dwa (TVP 1 i TVP 2) w jakości HD. Widzowie, którzy znajdują się w zasięgu tzw. multipleksów lokalnych (np. w Częstochowie, czy Radomsku) mogą oglądać jeszcze większą liczbę programów.

Fokus TV to kanał o profilu edukacyjno-poznawczym. Przygotowuje go grupa medialna, która posiada już dwie inne stacje w naziemnej telewizji cyfrowej (Eskę TV i Polo TV). W konkursie pokonał m. in. kanał zgłoszony przez Discovery.

Strona internetowa Fokus TV

Źródło: wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o