Dynamiczna rozbudowa sieci Play trwa – ponad 7000 nadajników na koniec 2018 roku

W ogromnym tempie sieć komórkowa Play rozbudowuje własną sieć, co rusz uruchamiając kolejne nadajniki. Na koniec 2018 roku miało ich być już 7003. Play zrealizował tym samym swoje ubiegłoroczne zapowiedzi. Ogromne tempo rozbudowy własnej sieci to dobre wiadomości dla klientów Play, zwłaszcza tych na co dzień korzystających ze spowalniającego internet roamingu krajowego (zasięgu krajowych partnerów roamingowych sieci Play).

Sieć komórkowa Play na poważnie wzięła się za inwestycje we własną sieć, uruchamiając w ostatnim czasie ogromną jak na polskie realia ilość nowych nadajników. Tylko w 2018 roku operator uruchomił 1316 nowych stacji, z czego w samym tylko IV kwartale ruszyły 563 lokalizacje. 820 stacji z 1316 uruchomionych w ubiegłym roku to wysokie wieże, które są budowane głównie na obszarach mniej zurbanizowanych, na których brakuje odpowiednich budowli do montażu nadajników (kominy, wieże kościelne, wysokie bloki, itp).

Fot: Play
Fot: Play

Większa liczba własnych stacji bazowych to doskonałe wiadomości dla wszystkich klientów Play. Już teraz raporty z testów prędkości publikowane przez Speedtest.pl dowodzą, że internet mobilny w sieci Play w ciągu ostatniego roku mocno przyspieszył.

Niedawno sieć Play poinformowała, że wraz z końcem tego roku wygaśnie umowa z Plusem, co dla klientów będzie oznaczało brak możliwości korzystania z zasięgu tego operatora. Play obiecuje, że zrobi wszystko, aby nie było to uciążliwe dla klientów. Rzecznik Play Marcin Gruszka pisał na blogu operatora, że sieć zrobi wszystko, aby zasięg Play dotarł wszędzie tam, gdzie dzisiaj klienci mogą korzystać tylko z zasięgu Plusa.

Do końca 2021 roku sieć Play zamierza całkowicie zrezygnować z roamingu krajowego, budując do tego czasu wystarczającą do tego celu własną infrastrukturę. W Poznaniu (a ściśle w centrum miasta) stanie się to już w lutym. Z tej rzeczy żartował na Twitterze T-Mobile.

Prezentacja dotycząca rozbudowy sieci Play

Źródło/Fot: Play

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o