Dzień Babci i Dziadka a odpowiedni upominek

Styczeń to miesiąc, kiedy wiele osób realizuje postanowienia noworoczne, ale w tej gonitwie należy pamiętać, że ważne dla nas osoby mają wtedy swoje święta. W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. W te dni wnuki odwiedzają swoich dziadków, by okazać im wdzięczność za trud, naukę, opiekę oraz czas, który im poświęcają. Najmłodsi najczęściej przygotowują laurki, a starsi składają życzenia i wręczają prezenty.

W Ameryce Północnej dzieci specjalnie przygotowują piosenkę dla swoich dziadków oraz wręczają im niezapominajki jako znak przywiązania i wdzięczności. W Polsce ten zwyczaj jest widoczny w przedszkolach, szkołach – dzieci biorą udział w przedstawieniach, na które zapraszają babcię i dziadka. Wspólne celebrowanie tego dnia jest wyjątkowe zarówno dla wnuków jak i dziadków. To czas pełen miłości, radości i troski.

Co podarować Babci i Dziadkowi w dniu ich święta?

Jednak by czas ten był jeszcze bardziej niezwykły dla starszych osób – młodsze pokolenie szuka odpowiednich upominków. Nic dziwnego, w końcu to zazwyczaj dziadkowie sprawiają wnukom prezenty, dlatego wiele z nich traktuje ten dzień bardzo poważnie, by móc odwdzięczyć się podarowując upominek.

Najmłodsi najczęściej sięgają po porady swoich rodziców, a starsi sami starają się znaleźć odpowiedni prezent. Jako, że najważniejsze jest dla nas zdrowie dziadków, często obdarowywani są voucherami na zabiegi czy konkretne badania. Urządzenia wspomagające odporność równie często są wybierane. Wręczając tego typu prezenty w łatwy sposób możemy wyrazić, że troszczymy się o nich.

W starczym wieku wiele czasu pochłania telewizja czy telefon, zapewniający komunikację z bliskimi. Dobrym więc pomysłem będzie podarowanie telefonu odpowiednio dostosowanego dla seniora. Zapewne dużo radości sprawiłby dziadkom telewizor – do oglądania ulubionych programów czy seriali.
Telefony komórkowe dla osób starszych wydają się być strzałem w dziesiątkę. Dotykowe smartfony często sprawiają trudności w obsłudze. Warto zadbać o prostotę urządzenia, by seniorom użytkowanie nie kojarzyło się z utrapieniem. Idealnym rozwiązaniem będzie telefon oferujący przede wszystkim duże przyciski oraz ekran zapewniający dobrą widoczność. Na rynku jest niestety mały wybór klasycznych telefonów, przeważają smartfony coraz nowszej generacji.

Jednak istnieją marki, które nie zapominają o starszych użytkownikach swoich produktów. Jedną z takich firm jest Blaupunkt. W swojej ofercie posiada telefon senior BS02 – specjalnie przygotowany dla starszego pokolenia. Tradycyjny model zapewnia wszystkie potrzebne funkcje, a jednocześnie prostą obsługę.

Telefon wyposażony jest w przycisk SOS, na wypadek kryzysowych sytuacji. Jego przyciśnięcie zapewni wysyłkę powiadomienia tekstowego do pięciu określonych wcześniej osób. Stabilność i klasyczny wygląd odpowiadają potrzebom użytkowników o tradycyjnych przyzwyczajeniach. Wybierając taki produkt sprawimy wiele radości babci i dziadkowi.

Niezależnie od ceny i przeznaczenia podarku, największym prezentem jaki można podarować drugiej osobie jest obecność.

Źródło/Fot: Blaupunkt

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
rasso Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
rasso
Gość
rasso

wielkim minusem tych telefonów jest nieintuicyjne MENU…Kiepskie są też aparaty, video oraz kąty widzenia wyświetlacza no i baterie średnie nie tak dobre jak w starych Nokiach itp. Przydałaby się TOPka 5-10 dobrych modeli na rok 2019 i 2018-2015, no ale też ciężko podać telefon do 200zł który jest lepszy od starych NOKII. WIELKI i JEDYNY plus poza przyciskiem SOS to często nagrywanie rozmów w tych modelach oraz można dodać że latarka a raczej lampeczka, dioda coś tam świeci (lepsze to niż nic). Częste dodawane stacje dokujące też na + ale to taki wymuszony bo zawsze można dokupić do starego telefonu… Czytaj więcej »