Emitel dołączył do elitarnego grona niespełna 100 polskich firm posiadających certyfikat ISO/IEC 27001:2013.

Wdrożony przez Spółkę EmiTel System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji został zatwierdzony przez jednostkę certyfikującą ISOQAR z Wielkiej Brytanii. Systemowe zastosowanie wytycznych normy oraz ich implementacja w procesach biznesowych daje możliwość ograniczenia do minimum ryzyka zafałszowania, utraty, czy też niedostępności informacji, co w świetle rozwoju technologicznego staje się warunkiem koniecznym dla zapewnienia ciągłości działalności biznesowej.

Emitel przywiązuje szczególną wagę do bezpieczeństwa danych naszych obecnych i przyszłych klientów. Spółka korzysta z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych rozwiązań także w tej dziedzinie, gwarantując kontrahentom najwyższy standard pełnej ochrony ich prywatności – od organizacji bezpieczeństwa informacji, poprzez kontrolę dostępu aż po zgodność z wymogami prawnymi. W sumie certyfikat obejmuje 11 obszarów działania.

Certyfikat ISO/IEC 27001:2013 przyznawany jest firmom branży IT, bankom i filiom międzynarodowych koncernów. Pierwszy raz został przyznany w 2005 roku w Wielkiej Brytanii, od 2007 jest przyznawany w Polsce.

– Coraz częściej to właśnie informacja jest najcenniejszym aktywem biznesowym, a jej odzyskiwanie w razie utraty może być bardzo kosztownym i skomplikowanym procesem. Dlatego skierowaliśmy naszą uwagę i działania na jej należyte zabezpieczenie. Zdecydowaliśmy wdrożyć w całej Spółce systemowe podejście, w ramach którego będziemy zarządzać kompleksowo posiadanymi aktywami informacyjnymi, infrastrukturą przeznaczoną do ich przetwarzania oraz ryzykiem dotyczącym bezpieczeństwa informacji. Certyfikacja ISOQAR to zwieńczenie naszych działań – powiedział Aleksander Skołożyński, Członek Zarządu Emitel S.A.

Źródło/Fot: Emitel

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Katarzyna Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Katarzyna
Gość
Katarzyna

Rosnące zagrożenie cyberatakami spowoduje, że coraz więcej firm będzie decydowało się na wdrażanie i certyfikację systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. A co do samej jednostki certyfikującej, ISOQAR to dobry wybór http://www.isoqar.pl