Era 5G coraz bliżej dzięki Deutsche Telekom

Deutsche Telekom, właściciel marki T‑Mobile, nadaje w 5G! Jesteśmy świadkami ewolucji technologii 4G/LTE w standard 5G New Radio. Zeszłotygodniowe testy przeprowadzone w środku Berlina (w dzielnicy Schöneberg) potwierdziły, że DT dysponuje technologią gotową na krok w przyszłość, aby zaspokoić rosnące potrzeby przemysłu i branży usługowej, dotyczących wysokiej wydajności, niezawodnej i bezpiecznej sieci.

Zainstalowane w Berlinie, pierwsze w Europie 4 anteny obsługujące standard 5G New Radio pozwoliły w testach uzyskać prędkość ponad 2 Gbit/s z opóźnieniem 3 milisekund. Do testów, przeprowadzonych 12 października br. w paśmie 3.7 GHz, wykorzystano sprzęt Huawei oraz najbardziej zaawansowane rozwiązania antenowe określane jako Massive MIMO (multiple input/multiple output).

W stworzonej testowej sieci 5G New Radio zaprezentowano wczesne wersje aplikacji wymagających wysokiej wydajności sieci i minimalnego opóźnienia. Aplikacje rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR) korzystały z 5-krotnie większej niż obecnie prędkości przesyłania danych i odpowiedzi w czasie rzeczywistym. Szczególną atrakcją była transmisja na żywo strumienia wideo o ultra wysokiej rozdzielczości przez 5G NR do urządzenia VR.

5G New Radio to nowy interfejs radiowy w komunikacji mobilnej, następca obecnego 4G/LTE i jej nieodległa przyszłość. 5G jest bowiem czymś więcej, niż kolejnym standardem komunikacji mobilnej – to technologia, która połączy komunikację mobilną i stacjonarną tworząc zupełnie nową architekturę sieciową. Sieć 5G będzie modyfikowalna w czasie rzeczywistym, a zasoby sieciowe – zwirtualizowane, zgodnie z koncepcją tzw. Sieci Programowalnej (ang. Software Defined Network) To nie koniec inicjatyw Deutsche Telekom w kierunku rozwoju 5G. Inkubator Deutsche Telekom uruchamia specjalny program – hub:raum Low Latency Prototyping – który będzie wykorzystywał technologię Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G. Ruszył proces aplikacji do programu.

Źródło/Fot: T-Mobile

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kozakdadi Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
dadi
Gość
dadi

Ja czekam aż internet domowy stanieje jakoś jeszcze, bo cenowo jest od dawna na tym samym poziomie. Jedyna opcja to brać aero2 albo coś takiego

Kozak
Gość
Kozak

O ile wiem, to wlasnie dzieki Deutche telekom Era zniknęła właśnie 🙂