Era 5G coraz bliżej dzięki Deutsche Telekom

Deutsche Telekom, właściciel marki T‑Mobile, nadaje w 5G! Jesteśmy świadkami ewolucji technologii 4G/LTE w standard 5G New Radio. Zeszłotygodniowe testy przeprowadzone w środku Berlina (w dzielnicy Schöneberg) potwierdziły, że DT dysponuje technologią gotową na krok w przyszłość, aby zaspokoić rosnące potrzeby przemysłu i branży usługowej, dotyczących wysokiej wydajności, niezawodnej i bezpiecznej sieci.

Zainstalowane w Berlinie, pierwsze w Europie 4 anteny obsługujące standard 5G New Radio pozwoliły w testach uzyskać prędkość ponad 2 Gbit/s z opóźnieniem 3 milisekund. Do testów, przeprowadzonych 12 października br. w paśmie 3.7 GHz, wykorzystano sprzęt Huawei oraz najbardziej zaawansowane rozwiązania antenowe określane jako Massive MIMO (multiple input/multiple output).

W stworzonej testowej sieci 5G New Radio zaprezentowano wczesne wersje aplikacji wymagających wysokiej wydajności sieci i minimalnego opóźnienia. Aplikacje rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR) korzystały z 5-krotnie większej niż obecnie prędkości przesyłania danych i odpowiedzi w czasie rzeczywistym. Szczególną atrakcją była transmisja na żywo strumienia wideo o ultra wysokiej rozdzielczości przez 5G NR do urządzenia VR.

5G New Radio to nowy interfejs radiowy w komunikacji mobilnej, następca obecnego 4G/LTE i jej nieodległa przyszłość. 5G jest bowiem czymś więcej, niż kolejnym standardem komunikacji mobilnej – to technologia, która połączy komunikację mobilną i stacjonarną tworząc zupełnie nową architekturę sieciową. Sieć 5G będzie modyfikowalna w czasie rzeczywistym, a zasoby sieciowe – zwirtualizowane, zgodnie z koncepcją tzw. Sieci Programowalnej (ang. Software Defined Network) To nie koniec inicjatyw Deutsche Telekom w kierunku rozwoju 5G. Inkubator Deutsche Telekom uruchamia specjalny program – hub:raum Low Latency Prototyping – który będzie wykorzystywał technologię Edge Computing do rozwijania innowacyjnych projektów w Europie dedykowanych dla sieci 5G. Ruszył proces aplikacji do programu.

Źródło/Fot: T-Mobile

2 komentarzy do “Era 5G coraz bliżej dzięki Deutsche Telekom

 • 18 października 2017 at 09:37
  Permalink

  Ja czekam aż internet domowy stanieje jakoś jeszcze, bo cenowo jest od dawna na tym samym poziomie. Jedyna opcja to brać aero2 albo coś takiego

  Odpowiedź
 • 21 października 2017 at 17:05
  Permalink

  O ile wiem, to wlasnie dzieki Deutche telekom Era zniknęła właśnie 🙂

  Odpowiedź

Dodaj komentarz