Fakt Mobile – co wiadomo 5 dni przed startem?

Już w najbliższy czwartek, 11 czerwca, przywitamy nową markę MVNO na Polskim rynku – Fakt Mobile. Sieć związana będzie z największym pod względem sprzedaży w Polsce dziennikiem Fakt (źródło). Co wiemy na kilka dni przed startem nowej marki?

Fakt Gazeta Codzienna w kolejnych wydaniach swojego dziennika zdradza pierwsze szczegóły oferty sieci Fakt Mobile. Dzięki temu wiemy już m. in. o pakietach zintegrowanych łączących tradycyjnie najpopularniejsze usługi, takie jak rozmowy, SMS-y i internet, pakietach internetowych i SMS-owych, stawce na rozmowy krajowe oraz wiadomości tekstowe, a także ważności konta na połączenia wychodzące po doładowaniu. Przejdźmy zatem do znanych szczegółów oferty.

Wg zapowiedzi opublikowanych na łamach dziennika Fakt sieć zaoferuje:

  • Stawkę 15 groszy za minutę połączenia krajowego, wiadomość tekstową SMS i wiadomość multimedialną MMS
  • Pakiet zintegrowany za 9 zł miesięcznie zawierający 100 minut, 100 SMS-ów i 100 MB
  • Pakiet zintegrowany za 19 zł miesięcznie zawierający 300 minut, 300 SMS-ów i 300 MB
  • Pakiet internetowy 1 GB za 9 zł
  • Pakiet internetowy 4 GB za 19 zł
  • Rok ważności konta po doładowaniu
  • Darmowe pakiety doładowań dla kupujących Fakt

Wciąż nie znamy bardzo wielu szczegółów oferty, takich jak np. sposób naliczania opłat za rozmowy czy internet, sposoby doładowań konta, sposoby dystrybucji starterów, itp., jednak to najpewniej będzie odsłaniane na łamach gazety Fakt już od przyszłego tygodnia.

Jak zapowiada dziennik Fakt już w najbliższy czwartek do wydania dziennika ma zostać dołączony starter. Tu warto postawić pytanie, w jaki sposób zostanie to rozwiązane. Należy pamiętać, że Fakt Gazeta Codzienna to lider pod względem sprzedaży w Polsce, ze sprzedażą na poziomie ok. 300 tys. egzemplarzy. Decyzja o dołączeniu startera  do każdego egzemplarza gazety byłaby bardzo odważna i kosztowna, gdyż oznaczałoby to jednorazowe wprowadzenie na rynek bardzo dużej ilości kart SIM, z których z pewnością ogromna część nigdy nie zostałaby aktywowana. Jest więc prawdopodobne, że starter dostępny będzie tylko w wybranych egzemplarzach dziennika, którego cena powiększona zostanie o wartość startera (wg informacji na opakowaniu 5 zł).

Wiadomo też trochę o kwestiach technicznych. Operator ma działać na infrastrukturze sieci Play.  Na starterze widnieje logo Play. Może to wskazywać na bliższą współpracę pomiędzy operatorami, pojawiają się nawet spekulacje, jakoby Fakt Mobile miał być submarką sieci Play, podobnie jak Red Bull Mobile. To wydaje się mało prawdopodobne, choć oczywiście jest możliwe. Należy jednak pamiętać, że w przeszłości logo operatora udostępniającego swój zasięg było już umieszczane na starterach sieci MVNO (FreeM, White Mobile, KLUCZ Mobile…). Równie prawdopodobne wydaje się korzystanie z doładowań sieci Play, choć należy zauważyć, że żaden MVNO działający na zasięgu sieci Play (IZZI, Virgin Mobile, Mobile Vikings…) nie stosuje obecnie takiego rozwiązania.

Ciekawie zapowiada się również zapowiedź obecności doładowań w wydaniach dziennika Fakt. Jaki będą miały nominał, czy większą koszt gazety – tego  jeszcze nie wiadomo.

Źródło: Fakt Gazeta Codzienna, wł

Fot: Fakt.pl

Czy zamierzasz zakupić wraz z gazetą starter sieci Fakt Mobile?

View Results

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
romanMariancyanooneMarcin Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Marcin
Użytkownik
Marcin

Pewnie się im tematy skończyły i teraz będą sensacyjne artykuły z podsłuchanych rozmów użytkowników. Był kiedyś taki tabloid “News of the World” i źle skończył. Mam nadzieję, że Fakt nie idzie ich drogą.

cyanoone
Użytkownik
cyanoone

‘Kowalski nie kupił ziemniaków, teraz jego rodzina głoduje?!’ 😀

Marian
Gość
Marian

A ja stawiam, że dołączą startery za free. W tym momencie pojawia się pytanie, czy na starterach będzie kasa, czy też nie (lycamobile rozdawała karty z 0zł na koncie). Nie raz zdarzało się, że do gazety dołączano jakieś cuś, czego wyprodukowanie prawdopodobnie kosztowało tyle samo co starter. Druga sprawa, że oni oszczędzają mocno na marketingu, bo w końcu opierają się o swoje miejsca reklamowe, oszczędzają na dystrybucji, bo już ją mają w pakiecie z gazetą. Z tych powodów opłacalne dla nich będzie dołączenie starterów. Od pstryknięcia palcem będą mieli 300 tys użytkowników, jeśli będzie na kartach te 5zł, to ludzie… Czytaj więcej »

roman
Gość
roman

działa już strona http://faktmobile.pl/ i wszystko jest już jasne 🙂