Fakt Mobile ruszył – pierwsze startery nabyte przez użytkowników (AKTUALIZACJA)

Dzisiaj, tj. 11 czerwca b.r., osoby zainteresowane nową telefonią komórkową Fakt Mobile mogli zakupić starter, który można było nabyć jako dodatek do dziennika Fakt.

logo fakt mobileCena gazety ze starterem wynosiła 5 zł. Starter zawierał 5 zł na koncie ważne 30 dni od momentu aktywacji karty SIM, zaś wewnątrz gazety Fakt użytkownicy mogli odnaleźć kod promocyjny, po wykorzystaniu którego można było otrzymać 10 minut na połączenia krajowe (ważne tydzień). Wszyscy, którym nie udało się dzisiaj zakupić startera Fakt Mobile, mogą go już od najbliższego poniedziałku (15 czerwca 2015 roku) szukać w placówkach Poczty Polskiej oraz w RUCH i Kolporter.

Ofertę FAKT Mobile przedstawiliśmy przed dwoma dniami (więcej o ofercie Fakt Mobile), jednak po całym dniu testów nowego operatora wiadomo już dużo więcej. Czego się dowiedzieliśmy?

Fakt Mobile jest ściśle powiązany z siecią Play. Używa tej samej strony do zarządzania kontem przez internet (Play24), konto można zasilać doładowaniami sieci Play, można też – i to chyba najważniejsze – migrować pomiędzy ofertami Fakt Mobile <=> Play i to bez utraty środków z doładowania konta (nie dotyczy wykupionych pakietów oraz innych środków promocyjnych). Aby przenieść się z oferty głosowej Play do Fakt Mobile, należy skontaktować się z infolinią Fakt Mobile pod numerem 799 599 999. W celu migracji z Fakt Mobile do Play wystarczy zalogować się w Play24 i wybrać taryfę, do której chcemy być przeniesieni.

Oferty do wyboru dla użytkownika Fakt Mobile po zalogowaniu się do Play24:

2

Ponieważ użytkownicy Play mają możliwość migracji do Fakt Mobile, przejście z oferty Play do Red Bull Mobile wydaje się teraz również dość proste, ponieważ użytkownik Fakt Mobile może na chwilę obecną wybrać migrację do Red Bull Mobile.

W celach testowych postanowiliśmy przenieść naszą kartę Fakt Mobile do oferty na kartę Play. Po migracji z sieci Fakt Mobile do Play wszystkie środki pieniężne pozostały na koncie. Zmieniła się wyłącznie data ważności konta na połączenia wychodzące, która ustawiła się na 14 dni (po aktywacji startera Fakt Mobile ważność konta wynosiła 30 dni).

Ciekawostką jest to, że natychmiast po zmianie oferty Fakt Mobile na Play rozpoczęła się aktualizacja karty SIM. Po jej zakończeniu na wyświetlaczu telefonu napis Fakt Mobile został zastąpiony napisem Play.

Zmigrowana karta Fakt Mobile do oferty głosowej Play:

Fakt Mobile w Play

Stosunkowo łatwo dostępne przejście z ofert Play do Fakt Mobile z pewnością może pomóc nowej marce w pozyskaniu użytkowników. Możliwość prostej migracji mają również użytkownicy ofert Orange, którzy za pomocą SMS-a mogą przejść do nju mobile (odrębna marka sieci Orange), a jak wiadomo bardzo dużo osób z tego skorzystało.

REGULAMIN Migracji z Play do Fakt Mobile

Źródło: wł

Fot: Faktmobile.pl, Play.pl

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

27
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
JaroJacekKJaOnly Samsunglolek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
lolek
Gość
lolek

Niestety u mnie przy przechodzeniu z Play do Fakt mobile wyskakuje błąd połączenia z serwerem. Czyli chyba nie można przejść z Play do fakt mobile.

OnlySamsung
Użytkownik
OnlySamsung

U mnie również nie można przejść z Play do FaktMobile. Problem z serwerem.

Eldo
Użytkownik
Eldo

Ciekawe czy są już kody USSD na migracje, jak są to jakie?

lolek
Gość
lolek

Niestety, dzisiaj sprawdzałem ponownie i nie można przejść z Play do fakt mobile.

Jaro
Gość
Jaro

Podobno ma być taka mozliwość od dzisiaj, może jeszcze coś poprawiają. Raczej możliwość taka będzie, na konkurencyjnym serwisie pisza ze dzwonili w tej sprawie na bok i potwierdzali taka mozliwosc. zobaczymy

Only Samsung
Gość
Only Samsung

O 14,20 dzisiaj jeszcze nie dało się przejść z Play do FaktMobile

lolek
Gość
lolek

Niestety, przed chwilą chciałem zmienić taryfę na faktmobile za pomocą play24 i takiej opcji już nie ma. Została wyłączona.. Dziwne rzeczy się dzieją w tym Play Na forum Play pracownik z pomocy Play pisze że można zmienić i podaje warunki a w Play24 opcja zostaje wyłączona. Play się pogubił. Szkoda, może admin spróbuje wyjaśnić tą sprawę ?

Only Samsung
Gość
Only Samsung

ACHTUNG, ACHTUNG! Potwierdzam, że zniknęła opcja migracji z Play do Fakt i RBM

Ja
Gość
Ja

Dzisiaj dzwoniłem na bok Play i tam pracownik również potwierdził, że się da. Teraz opcja zniknęła i zaczyna się zamieszanie. Wczoraj rano opcji nie ma, potem się pojawia, dzisiaj znika…

Ja
Gość
Ja
lolek
Gość
lolek

Dzwoniłem przed chwilą do BOK Play i konsultant odpowiedział że nie ma możliwości zmiany na Fakt mobile. Totalny burdel.

Jaro
Gość
Jaro

Mi z kolei powiedział, że owszem – jest 😀

Only Samsung
Gość
Only Samsung

Ale k…a burdel!

lolek
Gość
lolek

Dzwoniłem do BOK FAKT MOBILE tak jak jest w regulaminie przenoszenia do Fakt. I co tam nie mają możliwości przeniesienia do fakt mobile. Ręce opadają. Już jestem zmęczony.

OnlySamsung
Gość
OnlySamsung

Oby, bo mnie już w tym Play-u strasznie coś uwiera…

lolek
Gość
lolek

Czy komuś udało się zmienić taryfę na Fakt mobile dzwoniąc na infolinię fakt mobile zgodnie z regulaminem. Bo mnie nie.

OnlySamsung
Gość
OnlySamsung

Mnie też nie udało się przejść z Play-a do Faktu via infolinia Fakt. Konsultant poinformował mnie, że póki co przeniesienie się z Play do Fakt jest możliwe tylko w punktach sieci Play.

Ja
Gość
Ja

Trzeba więc pisać reklamacje, gdyż regulamin waży od wczoraj mówi zupełnie co innego

lolek
Gość
lolek

Udało się poprzez zgłoszenie Play24.