Fakt Mobile ruszył – pierwsze startery nabyte przez użytkowników (AKTUALIZACJA)

Dzisiaj, tj. 11 czerwca b.r., osoby zainteresowane nową telefonią komórkową Fakt Mobile mogli zakupić starter, który można było nabyć jako dodatek do dziennika Fakt.

logo fakt mobileCena gazety ze starterem wynosiła 5 zł. Starter zawierał 5 zł na koncie ważne 30 dni od momentu aktywacji karty SIM, zaś wewnątrz gazety Fakt użytkownicy mogli odnaleźć kod promocyjny, po wykorzystaniu którego można było otrzymać 10 minut na połączenia krajowe (ważne tydzień). Wszyscy, którym nie udało się dzisiaj zakupić startera Fakt Mobile, mogą go już od najbliższego poniedziałku (15 czerwca 2015 roku) szukać w placówkach Poczty Polskiej oraz w RUCH i Kolporter.

Ofertę FAKT Mobile przedstawiliśmy przed dwoma dniami (więcej o ofercie Fakt Mobile), jednak po całym dniu testów nowego operatora wiadomo już dużo więcej. Czego się dowiedzieliśmy?

Fakt Mobile jest ściśle powiązany z siecią Play. Używa tej samej strony do zarządzania kontem przez internet (Play24), konto można zasilać doładowaniami sieci Play, można też – i to chyba najważniejsze – migrować pomiędzy ofertami Fakt Mobile <=> Play i to bez utraty środków z doładowania konta (nie dotyczy wykupionych pakietów oraz innych środków promocyjnych). Aby przenieść się z oferty głosowej Play do Fakt Mobile, należy skontaktować się z infolinią Fakt Mobile pod numerem 799 599 999. W celu migracji z Fakt Mobile do Play wystarczy zalogować się w Play24 i wybrać taryfę, do której chcemy być przeniesieni.

Oferty do wyboru dla użytkownika Fakt Mobile po zalogowaniu się do Play24:

2

Ponieważ użytkownicy Play mają możliwość migracji do Fakt Mobile, przejście z oferty Play do Red Bull Mobile wydaje się teraz również dość proste, ponieważ użytkownik Fakt Mobile może na chwilę obecną wybrać migrację do Red Bull Mobile.

W celach testowych postanowiliśmy przenieść naszą kartę Fakt Mobile do oferty na kartę Play. Po migracji z sieci Fakt Mobile do Play wszystkie środki pieniężne pozostały na koncie. Zmieniła się wyłącznie data ważności konta na połączenia wychodzące, która ustawiła się na 14 dni (po aktywacji startera Fakt Mobile ważność konta wynosiła 30 dni).

Ciekawostką jest to, że natychmiast po zmianie oferty Fakt Mobile na Play rozpoczęła się aktualizacja karty SIM. Po jej zakończeniu na wyświetlaczu telefonu napis Fakt Mobile został zastąpiony napisem Play.

Zmigrowana karta Fakt Mobile do oferty głosowej Play:

Fakt Mobile w Play

Stosunkowo łatwo dostępne przejście z ofert Play do Fakt Mobile z pewnością może pomóc nowej marce w pozyskaniu użytkowników. Możliwość prostej migracji mają również użytkownicy ofert Orange, którzy za pomocą SMS-a mogą przejść do nju mobile (odrębna marka sieci Orange), a jak wiadomo bardzo dużo osób z tego skorzystało.

REGULAMIN Migracji z Play do Fakt Mobile

Źródło: wł

Fot: Faktmobile.pl, Play.pl

27 komentarzy do “Fakt Mobile ruszył – pierwsze startery nabyte przez użytkowników (AKTUALIZACJA)

 • 11 czerwca 2015 at 18:39
  Permalink

  Niestety u mnie przy przechodzeniu z Play do Fakt mobile wyskakuje błąd połączenia z serwerem. Czyli chyba nie można przejść z Play do fakt mobile.

  Odpowiedź
  • 11 czerwca 2015 at 20:23
   Permalink

   U mnie również nie można przejść z Play do FaktMobile. Problem z serwerem.

   Odpowiedź
  • JacekK
   11 czerwca 2015 at 20:38
   Permalink

   Gdy rano migrowałem z Fakt Mobile do Play na Kartę wszystko udało się za pierwszym razem. Gdy zaś chciałem zmienić Play na Kartę na Play Formuła, miałem ten sam komunikat, jednak po kilku godzinach problem znikł i udało się. Może to po prostu problemy techniczne, a może faktycznie dość brzydka metoda zablokowania tej możliwości. Wszak wypadałoby przygotować czytelny komunikat mówiący o tym, że zmiana jest niedostępna/zabroniona. W ciągu mam nadzieje kilkudziesięciu godzin wyjaśni się to.

   Odpowiedź
   • 11 czerwca 2015 at 21:26
    Permalink

    Zastanawiam się, jaki sens miało u Ciebie kupienie gazety Fakt ze starterem FaktMobile i przeniesienie tegoż numeru do Play? Czy kierowała Tobą chęć sprawdzenia możliwości zmigrowania z FaktMobile do Play poprzez Play24? A może trafił Ci się extra numer telefonu w tej gazecie i postanowiłeś go czym prędzej przenieść do Play???

    Odpowiedź
    • JacekK
     11 czerwca 2015 at 23:08
     Permalink

     Powód jest dość prosty 🙂 Starter został kupiony wyłącznie do testów 🙂 Żeby rzetelnie poinformować musiałem zakupić, robię tak zawsze bez względu na to, czy oferta mi odpowiada, czy też nie. Często Czytelnicy o coś pytają, więc lubię wiedzieć na wszelki wypadek. Z racji, że – testując – zauważyłem możliwość migracji, przetestowałem. A ponieważ Play ze względu na stan darmowy bardziej mi się przyda (Fakt w ogóle nie pasuje do moich potrzeb a darmowe połączenia do Play kosztują) tak się stało, nie wracałem więc z powrotem. Numer trafił mi się też bardzo szczęśliwy – 535 BBC AAB (A, B – liczby od 0 do 9) 🙂

     Odpowiedź
     • 12 czerwca 2015 at 00:50
      Permalink

      Czyli jednak moje domysły i przypuszczenia były trafne 🙂

 • Eldo
  11 czerwca 2015 at 19:26
  Permalink

  Ciekawe czy są już kody USSD na migracje, jak są to jakie?

  Odpowiedź
  • JacekK
   11 czerwca 2015 at 20:40
   Permalink

   W przypadku chęci przejścia do Play z Fakt Mobile powinien (nie sprawdzałem) zadziałać kod na zmianę taryfy, tak myślę.

   Odpowiedź
 • 12 czerwca 2015 at 08:17
  Permalink

  Niestety, dzisiaj sprawdzałem ponownie i nie można przejść z Play do fakt mobile.

  Odpowiedź
  • 12 czerwca 2015 at 08:26
   Permalink

   Podobno ma być taka mozliwość od dzisiaj, może jeszcze coś poprawiają. Raczej możliwość taka będzie, na konkurencyjnym serwisie pisza ze dzwonili w tej sprawie na bok i potwierdzali taka mozliwosc. zobaczymy

   Odpowiedź
 • 12 czerwca 2015 at 14:20
  Permalink

  O 14,20 dzisiaj jeszcze nie dało się przejść z Play do FaktMobile

  Odpowiedź
 • 12 czerwca 2015 at 15:42
  Permalink

  Niestety, przed chwilą chciałem zmienić taryfę na faktmobile za pomocą play24 i takiej opcji już nie ma. Została wyłączona.. Dziwne rzeczy się dzieją w tym Play Na forum Play pracownik z pomocy Play pisze że można zmienić i podaje warunki a w Play24 opcja zostaje wyłączona. Play się pogubił. Szkoda, może admin spróbuje wyjaśnić tą sprawę ?

  Odpowiedź
 • 12 czerwca 2015 at 16:35
  Permalink

  ACHTUNG, ACHTUNG! Potwierdzam, że zniknęła opcja migracji z Play do Fakt i RBM

  Odpowiedź
 • 12 czerwca 2015 at 17:22
  Permalink

  Dzisiaj dzwoniłem na bok Play i tam pracownik również potwierdził, że się da. Teraz opcja zniknęła i zaczyna się zamieszanie. Wczoraj rano opcji nie ma, potem się pojawia, dzisiaj znika…

  Odpowiedź
 • JacekK
  12 czerwca 2015 at 17:43
  Permalink

  Dzwoniąc przed momentem na infolinię sieci Play (790 500 500) dowiedziałem się, że obecnie aby przejść z oferty głosowej Play do Fakt Mobile, należy skontaktować się z BOK – telefonicznie lub przez Play24. Wówczas zmiana zostanie dokonana (zmiana taryfy). Niestety konsultanci obecnie nie wiedzą nic o żadnym kodzie USSD umożliwiającym taką zmianę, ani też nie wiedzieli, że opcja taka znikła z Play24. Ogólnie widać, że prace nad nowym projektem wciąż trwają i jeszcze sporo rzeczy musi się wyjaśnić 😉

  To informacja uzyskana prywatnie, po kontakcie z infolinią operatora. Po weekendzie postaram się to potwierdzić oficjalnie, niestety teraz jest weekend.

  Odpowiedź
  • JacekK
   12 czerwca 2015 at 17:51
   Permalink

   Dodam, że dwóch konsultantów powiedziało to samo 🙂 Potwierdzili mi, że BOK ma możliwość zmiany, potrzebne zgłoszenie w Play24 lub kontakt z infolinią BOK

   Odpowiedź
 • 12 czerwca 2015 at 18:28
  Permalink

  Dzwoniłem przed chwilą do BOK Play i konsultant odpowiedział że nie ma możliwości zmiany na Fakt mobile. Totalny burdel.

  Odpowiedź
 • 12 czerwca 2015 at 18:52
  Permalink

  Mi z kolei powiedział, że owszem – jest 😀

  Odpowiedź
 • 12 czerwca 2015 at 21:14
  Permalink

  Dzwoniłem do BOK FAKT MOBILE tak jak jest w regulaminie przenoszenia do Fakt. I co tam nie mają możliwości przeniesienia do fakt mobile. Ręce opadają. Już jestem zmęczony.

  Odpowiedź
 • JacekK
  12 czerwca 2015 at 22:48
  Permalink

  Dokonałem aktualizacji wpisu o informacje zawarte w regulaminie migracji z Play do Fakt Mobile. Wszystko wydaje się teraz jasne. Miejmy nadzieję, że operator szybko ogarnie zamieszanie i przejście z Play do Fakt Mobile będzie rzeczywiście możliwe.

  Odpowiedź
 • 13 czerwca 2015 at 01:18
  Permalink

  Oby, bo mnie już w tym Play-u strasznie coś uwiera…

  Odpowiedź
 • 13 czerwca 2015 at 05:07
  Permalink

  Czy komuś udało się zmienić taryfę na Fakt mobile dzwoniąc na infolinię fakt mobile zgodnie z regulaminem. Bo mnie nie.

  Odpowiedź
 • 13 czerwca 2015 at 10:35
  Permalink

  Mnie też nie udało się przejść z Play-a do Faktu via infolinia Fakt. Konsultant poinformował mnie, że póki co przeniesienie się z Play do Fakt jest możliwe tylko w punktach sieci Play.

  Odpowiedź
 • 13 czerwca 2015 at 12:52
  Permalink

  Trzeba więc pisać reklamacje, gdyż regulamin waży od wczoraj mówi zupełnie co innego

  Odpowiedź

Dodaj komentarz