Fakt Mobile – szczegóły oferty nowego operatora w Polsce

Marka telefonii komórkowej Fakt Mobile uruchomiła już swoją stronę internetową. Znajdują się na niej pierwsze szczegóły oferty. Strona internetowa jest co prawda w wersji beta, zaś sama sieć startuje dopiero w czwartek 11 czerwca b.r., jednak poznaliśmy bliższe i dotychczas nieznane szczegóły oferty nowej marki. Co w ofercie?

logo fakt mobileCi, którzy spodziewali się rewolucji z pewnością mogą czuć się trochę zawiedzeni. Oferta Fakt Mobile jest zbliżona do wielu konkurencyjnych ofert dostępnych na polskim rynku. Co prawda Fakt Mobile zaoferował bardzo niską stawkę na połączenia krajowe w standardzie – 15 groszy za minutę – jednak już koszt SMS-a (również 15 groszy) nie jest wcale stawką atrakcyjną. Dodatkowo w ofercie znajdą się pakiety dodatkowe – zintegrowane i internetowe, no-limit, rok ważności konta oraz możliwość zakupu nielimitowanych rozmów wewnątrz sieci Fakt Mobile oraz do Play. Szczegóły poniżej.

Pakiety głosowe i SMS-owe dostępne w sieci Fakt Mobile:

PakietCena
Pakiet 100 minut i 100 SMS do wszystkich sieci oraz 100 MB Internetu9 zł
Pakiet 300 minut i 300 SMS do wszystkich sieci oraz 300 MB Internetu19 zł
Pakiet 500 minut i 500 SMS do wszystkich sieci oraz 500 MB Internetu29 zł
Nielimitowane rozmowy do Play i FAKT Mobile9 zł
Nielimitowane rozmowy na telefony stacjonarne9 zł
Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych19 zł
Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych9 zł

Pakiety internetowe w sieci Fakt Mobile:

PakietCena
Pakiet szybkiego Internetu 0,5 GB5 zł
Pakiet szybkiego Internetu 1 GB9 zł
Pakiet szybkiego Internetu 4 GB19 zł
Pakiet szybkiego Internetu 10 GB29 zł

Uwagę przykuć może zwłaszcza pakiet zintegrowany za 9 zł, zawierający aż 100 minut, 100 SMS-ów i 100 MB internetu, zbliżone pakiety – kosztujące 10 zł – są w Lycamobile (100 minut, 50 SMS-ów i 1 GB internetu) oraz w borykającym się jeszcze z problemami technicznymi Vectone Mobile (100 minut, 100 SMS-ów i 300 MB).

Dla lubiących rozmawiać (ale niepotrzebujących oferty no-limit) atrakcyjny może być też pakiet zintegrowany za 19 zł, zawierający aż 300 minut na rozmowy krajowe (dla porównania w tej cenie w Virgin Mobile i Mobile Vikings dostajemy 100 minut). Co prawda u konkurencji jest więcej SMS-ów (nielimitowane) oraz internetu, jednak nie każdy może tego potrzebować.

Wszystko wskazuje na to, że za nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci Fakt Mobile oraz do Play trzeba będzie dodatkowo zapłacić – dokładnie 9 zł miesięcznie. Pakiety zintegrowane kosztujące 19 i 29 zł są znacznie uboższe m. in. od ich odpowiedników w działających na Play sieciach MVNO Virgin Mobile i Mobile Vikings. Są co prawda pakiety NO-LIMIT, jednak kompletny NO-LIMIT, z nielimitowanymi rozmowami na komórki i stacjonarne, SMS-ami na komórki oraz np. 1 GB internetu na pełnej prędkości będzie nas kosztował 46 zł (dla porównania za to samo w Virgin Mobile zapłacimy 29 zł, w nju mobile 39 zł a dodatkowo otrzymamy więcej internetu).

Przeglądając stronę internetową Fakt Mobile zauważymy, że będzie możliwość elektronicznego zarządzania kontem poprzez aplikację Play24 sieci Play. Fakt Mobile będzie korzystał z doładowań sieci Play.

W ofercie pojawią się również gratisy dla kupujących gazetę Fakt – w poniedziałek SMS-y, w czwartek MB zaś w sobotę minuty.

Obecnie strona internetowa działa w wersji beta, zaś sam start sieci dopiero w najbliższy czwartek, zatem dane zawarte na stronie www mogę ulec jeszcze zmianie.

Źródło: Fakt Mobile

Fot: Faktmobile.pl

Oceń w skali od 1 do 5 (1-najmniej, 5 - najwięcej) ofertę Fakt Mobile:

View Results

Loading ... Loading ...

4 komentarzy do “Fakt Mobile – szczegóły oferty nowego operatora w Polsce

 • 9 czerwca 2015 at 09:19
  Permalink

  Bardzo dobra oferta wg mnie. Tego było brak. Bardzo uniwersalna. Dla każdego coś.

  Odpowiedź
 • 9 czerwca 2015 at 09:28
  Permalink

  Może i tak ale nie sądzę aby oferta wydała się tak atrakcyjna żeby zaraz przyciągnęła ludzi z innych sieci zwłaszcza z Play. Ludzie wolą stany darmowe itp niż wiele pakietów do wyboru. Oferta przyzwoita jednak nie wyróżniająca się

  Odpowiedź
 • cyanoone
  9 czerwca 2015 at 14:57
  Permalink

  Szkoda, że nie dali małych pakietów danych, można by wydłużyć internet jak w Kluczu 🙂

  Odpowiedź
 • 11 czerwca 2015 at 17:28
  Permalink

  starter+10minut(na 7dni)+gazeta=5zł

  oferta ciekawa 15gr sekundowe naliczanie roczna ważność i te miesięczne pakiety

  Odpowiedź

Dodaj komentarz