Folx – nowy i nieco inny operator wirtualny w Polsce

W Polsce powstaje właśnie nowy operator wirtualny – Folx. Działa na – delikatnie mówiąc – nieco innych zasadach, niż dotychczasowi operatorzy już obecni na polskim rynku, Folx to sieć komórkowa, w której wszystko jest w aplikacji. Jak dokładnie działa nowy operator wirtualny, co oferuje i jak można skorzystać z oferty?

Folx to zupełna nowość na polskim rynku telekomunikacyjnym. Nowy operator MVNO, który właśnie – z problemami i niedociągnięciami – startuje w Polsce jest siecią komórkową w aplikacji.

– Powstaliśmy, bo mieliśmy dość zobowiązań na lata, kolejek do salonów, czekania na konsultantów i reklam z celebrytami – tak zaczyna o sobie sieć Folx. Do celebrytów jeszcze wrócimy, teraz skupmy się na tym jak działa i co oferuje nowa sieć komórkowa w Polsce, w której wszystko jest w aplikacji.

Oferta

Sieć Folx nie zaprezentowała elastycznej propozycji, która dostosowana byłaby do potrzeb różnych użytkowników. Oferta sieci Folx to jedna comiesięczna subskrypcja kosztująca 29,99 zł. W ramach tej opłaty użytkownik ma do dyspozycji:

  • nielimitowane rozmowy krajowe na numery stacjonarne i komórkowe
  • nielimitowane SMS-y i MMS-y krajowe na komórki
  • 20 GB mobilnego internetu (1,5 GB w roamingu w krajach UE i EOG)

Co bardzo ważne pakiet, a raczej subskrypcja, obowiązuje również w roamingu międzynarodowym, dzięki czemu możemy korzystać z oferty NO-LIMIT bez dodatkowych opłat również w krajach UE i EOG, pomniejszony zostaje jedynie pakiet danych, w roamingu mamy do dyspozycji 1,5 GB. W kraju limit internetu to 20 GB, przy czym po przekroczeniu go każdy dodatkowy GB kosztuje 1,99 zł. Pozostałe opłaty pobierane są ze środków dodatkowych, które można uzupełniać za pomocą karty płatniczej.

Jak dołączyć?

Obecnie, aby skorzystać z oferty Folx, trzeba posiadać zaproszenie i kod aktywacyjny. Trzeba najpierw pobrać aplikację Folx, która dostępna jest dla systemów Android oraz iOS (odpowiednio w sklepie Google Play lub App Store). Następnie już w aplikacji wpisujemy kod aktywacyjny odbierając jednocześnie 3 miesiące darmowej subskrypcji. Dystrybucja kart SIM jest jednak póki co mocno ograniczona, jednak jednocześnie nietypowa i bardzo wygodna. Obecnie można ją zamówić tylko w Krakowie, jednak w najbliższych dniach dystrybucja ma ruszyć również na ternie Łodzi, Wrocławia, Poznania, Warszawy, Trójmiasta oraz Katowic (i okolic) . Zaletą jest jednak to, że kartę SIM pod wskazany adres przywozi… kierowca, nawet w kilkanaście minut. Jeśli użytkownik nie posiada zaproszenia, nic straconego, wystarczy wybrać z poziomu aplikacji odpowiednią opcję, następnie podać swój adres e-mail i chwilę poczekać.

Dodatkowe informacje

W Folx można samodzielnie wybrać swój numer telefonu. Można również dokonać przeniesienia numeru do Folx z innej sieci, wówczas unikamy jednorazowej opłaty aktywacyjnej w wysokości 9,99 zł. Sieć nie oferuje możliwości rozmów z konsultantem w razie pytań lub problemów – operator oferuje całodobową pomoc na czacie dostępnym z poziomu aplikacji. Karty SIM są do użytkownika dowożone, jak informuje operator nawet w 15 minut od momentu jej zamówienia. Oferta dowozu jest lub lada moment będzie dostępna póki co w wybranych miastach, o których pisaliśmy powyżej.

Mając już Folx możemy zapraszać do sieci znajomych. Jeśli zaproszona przez nas osoba skorzysta z zaproszenia i wybierze Folx, zarówno osoba zapraszająca i zaproszona otrzymają miesiąc darmowej subskrypcji. Oznacza to, że im więcej osób użytkownik skutecznie zaprosi, tym dłużej nic nie płaci.

Miesięczną subskrypcję można w każdej chwili bez żadnych konsekwencji wyłączyć, jak i potem w każdym momencie można ją włączyć. Po wyłączeniu/wygaśnięciu subskrypcji użytkownik może jeszcze przez 90 dni odbierać połączenia przychodzące na terenie Polski.

Generalnie Folx to sieć komórkowa, w której wszystko załatwimy w oferowanej aplikacji. Zamówimy ofertę, skontaktujemy się z BOK, wybierzemy swój numer lub zlecimy przeniesienie go, doładujemy konto dodatkowymi środkami,itp. Wszelkie opłaty, w tym opłata aktywacyjna, pobierane są bezpośrednio z naszej karty płatniczej, którą łączymy z aplikacją Folx.

Sieć komórkowa Folx działa na zasięgu sieci Play.

Powiązania z Play?

Jak donosi m. in. Rzeczpospolita, Folx powiązany jest z siecią Play, dlatego dość zabawnie wygląda to, jak pisze o sobie sieć Folx, wspominając m. in. o celebrytach, z których obecności w reklamach słynie właśnie fioletowy operator (więcej na ten temat na stronie Rzeczpospolitej >>). Jak informuje serwis Rzeczpospolitej, Folx ma taki sam adres siedziby co Play, natomiast we władzach spółki są osoby w przeszłości lub nadal w pewien sposób powiązane z Play.

Wygoda

Jeśli Folx rozbuduje swój obszar dystrybucji, może zyskać uznanie  użytkowników za wygodę. Cały proces przyłączenia się do sieci Folx inicjujemy i przeprowadzamy w całości za pomocą aplikacji mobilnej. Szybkie przywiezienie karty SIM przez kierowcę jest opcją bardzo wygodną, zwłaszcza na tle konkurencyjnych MVNO, gdzie często musimy zamawiać starter drogą elektroniczną przez stronę operatora i czekać na jej dostarczenie pocztą lub kurierem nawet kilka dni.

Nowej sieci komórkowej oczywiście mocno kibicujemy tym bardziej, że jako pierwsza w Polsce wprowadza naprawdę innowacyjne rozwiązania.

Więcej o ofercie Folx można znaleźć na stronie operatora dostępnej pod tym adresem >>.

Źródło/Fot: Folx, Rzeczpospolita, wł / Print Screen

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
andrzej
andrzej
2 lat temu

własnie do nich dołączyłem, szybko sprawnie, fajne złote numery do wyboru. Jak ktoś chętny podaję Kod polecający – zaproszenie 06708032, dostajesz darmową subskrypcje – abonament, do końca miesiąca brak opłaty startowej

Zaufany
Zaufany
2 lat temu

Mój Kod to 68881485 i jest to sprawdzony i pewny kod który daje 3msc darmowe i darmową karte sim z dowozem do domu 🙂
Polecam 🙂

Sevyer Nacho
Sevyer Nacho
2 lat temu

Dziś aktywowałem na tym kodzie który dostałem mailem od nich. 03716902 i dostałem 1+3 miesiące czyli razem 4 za free.
Jak ktoś chce może spróbować.

Daria
Daria
2 lat temu

Kod pracowniczy 6mies+1 68678939 po przyznaniu 3miesiecy pisz do bok ze od Tomasza Z.Dorzuca kolejne 4.Polecam gorąco

Paweł
Paweł
2 lat temu

Jeśli potrzebujecie kodu aktywacyjnego do nowego operatora FOLX – 72572857. Po aktywacji dostaniecie 1 miesiąc używania za darmo (nielimitowane rozmowy i smsy oraz 20 GB netu miesięcznie). Warto wypróbować! https://folx.com/ Pozdrawiam 🙂

Golak
Golak
2 lat temu

Super sieć wszystko działa poprawnie i bezproblemowo Kod na darmowe miesiące 04341652 pozdrawiam

Michał
Michał
2 lat temu

Kod na darmowy miesiąc: 04433836. Nie ma już kodów na dłuższy okres np. 6 miesięcy. Informacje takie są od stycznia nieaktualne. Kod trzeba podać przed rejestracją.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x