Odpowiedz do: Nie działają filmy na IPLA w Ubuntu (wtyczka Microsoft Silverlight)
Główna › Forum telekomunikacyjne › Linux › Nie działają filmy na IPLA w Ubuntu (wtyczka Microsoft Silverlight) › Odpowiedz do: Nie działają filmy na IPLA w Ubuntu (wtyczka Microsoft Silverlight)
Witam,
niedziałające filmy m. in. na platformie IPLA związane są z wykorzystywaniem przez nie narzędzia (wtyczki) o nazwie Microsoft Silverlight. Odpowiednie narzędzie oczywiście można w dość łatwy sposób zainstalować. Niestety nie napisałeś jaką przeglądarkę internetową posiadasz, ale zakładam, że nie usunąłeś domyślnej, czyli Firefoxa, zrobimy to więc na tej właśnie – najłatwiej. Uwaga, musisz być cały czas połączony z internetem.
Aby zainstalować odpowiednią wtyczkę musisz odnaleźć tzw. Emulator Terminala (inaczej wiersz poleceń) w menu systemu (akcesoria) i wykleić poniższe komendy (każdą zatwierdzając enterem). Kolejność postępowania:
- Zamknij przeglądarkę internetową Firefox (komendy skopiuj do pliku tekstowego)
- Po uruchomieniu Terminala skopiuj i zatwierdź klawiszem enter każdą z poniższych komend (każdą z osobna jedna po drugiej). Użyj opcji kopiuj => wklej
sudo add-apt-repository ppa:pipelight/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install --install-recommends pipelight-multi -y
sudo pipelight-plugin --enable silverlightW międzyczasie wykonywania zaakceptuj wszystko, o co będzie pytać. W zależności od prędkości łącza może to potrwać kilka/kilkanaście minut.
- Otwórz przeglądarkę wejdź w Dodatki => Wtyczki, powinieneś zobaczyć coś takiego:
To oznacza, że wszystko przebiegło pomyślnie ![]()
Jest jeszcze jedna rzecz, niektóre serwisy potrafią „ropoznać” wersję przeglądarki (Linuksową), ale można to „oszukać”.
Zainstaluj ten dodatek link. Następnie ustaw tak: ![]()
Test dla wtyczki możesz przeprowadzić tutaj
Wesołych Świąt!
- Ta odpowiedź została zmodyfikowana 11 years, 2 months temu przez
JacekK.
e-mail: jacek(@)mvno-gsm.pl







