Godna uznania oferta internetu mobilnego od Aero2

Gdybym napisał, że istnieje w Polsce oferta na internet mobilny, w której nie ma zobowiązań i faktur, 1 GB kosztuje tylko 1 zł, a ponadto klient po wyczerpaniu pakietu korzysta z czegoś w rodzaju “lejka”, z prędkością maksymalną do 512 kb/s, z pewnością wielu zapytałoby się co i gdzie kupić oraz jak bardzo należy się pospieszyć. Sprawa jest tu niezwykle prosta i postaram się wszystko pokrótce opisać.

O sieci Aero2 z pewnością słyszało już wielu Polaków, głównie za sprawą oferowanej przez tego operatora usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu, która pozwala na darmowe i nielimitowane korzystanie z Internetu mobilnego na terenie kraju  z prędkością maksymalną 512 kb/s. Usługa ta ma być świadczona jeszcze przez rok (co będzie potem nie wiadomo). Natomiast sieć Aero2 zaczyna słynąć już nie tylko z oferty bezpłatnego internetu. Ostatnie zmiany przeprowadzone w cennikach operatora wprowadzają ten produkt jako całość do ścisłej czołówki operatorów telekomunikacyjnych, którzy oferują tani internet mobilny bez rachunków i zobowiązań.

Wszystko za sprawą tego, że w połowie grudnia sieć uatrakcyjniła swoją płatną ofertę, wprowadzając do niej trzy nowe pakiety dodatkowe (więcej na ten temat). Tu należy wyjaśnić, co to takiego “oferta płatna” Aero2. Są to dodatkowe pakiety, które może wykupić użytkownik korzystający z Bezpłatnego Dostępu do Internetu, dzięki czemu uatrakcyjni swój produkt, m. in. zwiększając prędkość maksymalną oraz pozbywając się cogodzinnej i dla wielu kłopotliwej konieczności autoryzacji połączenia za pomocą kodów CAPTCHA.

Najnowsza propozycja operatora to trzy pakiety dodatkowe, kosztujące od 2 zł do 30 zł, zawierające do 30 GB danych. Oto szczegóły:

pakiety wysokich lotow aero2

Fot: Prost Screen Aero2.pl

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa największe pakiety, czyli zawierające odpowiednio 3 GB i 30 GB danych. Takich cen próżno szukać u wielu operatorów telekomunikacyjnych. W przypadku pakietu 30 GB kosztującego 30 zł użytkownik korzysta z internetu mobilnego w cenie tylko 1 zł za 1 GB. Wszystko to bez długoterminowych umów, rachunków i zobowiązań.

Gdyby tego było mało, gdy użytkownik wykorzysta pakiet lub upłynie termin jego ważności, internet nie przestaje działać tak, jak to się dzieje u większości operatorów, ani też nie uaktywnia się tzw. lejek z prędkością niewystarczającą na swobodne korzystanie z internetu. Użytkownik powraca jedynie do oferty bezpłatnej, czyli nadal może korzystać z internetu, z prędkością do 512 kb/s (tzw. lejki mają najczęściej prędkość maksymalną dochodzącą zaledwie do 32 kb/s). Warte odnotowania jest też to, że karty Aero2 mają dostęp do technologii 4G LTE.

To nie wszystko. Użytkownik może zupełnie za darmo przetestować, jak działa płatna oferta internetu mobilnego Aero2, zamawiając tzw. pakiet testowy (więcej na ten temat). Na testy mamy sporo, bo aż 2 GB, które ważne są 20 dni. Nic zatem nie ryzykujemy.

Reasumując, już za 30 zł miesięcznie użytkownik otrzymuje 30 GB internetu mobilnego bez ograniczeń prędkości, po wyczerpaniu transferu lub upłynięciu ważności prędkość spada do 0,5 Mb/s, wszystko to bez umów i zobowiązań, niczym w ofercie na kartę. Jeśli ktoś potrzebuje internetu wyłącznie do okazyjnego przeglądania stron www, np. czytanie wiadomości, sprawdzenie poczty e-mail, może korzystać z opcji darmowej lub kupić pakiet 3 GB za symboliczne 5 zł. Jako, że jest to internet mobilny, możemy zawsze zabrać go ze sobą, do pracy, szkoły, na uczelnię, do pracy, czy na urlop.

Trudno w całej tej ofercie znaleźć wady. Chyba największym utrudnieniem może okazać się fakt, że karty Aero2 nie pozwalają na korzystanie z usług głosowych, SMS-ów, itp. Nie można więc z tej karty zadzwonić, odebrać rozmowy, wysłać i odebrać SMS-a, użytkownik nie ma w ogóle przypisanego numeru telefonu. Karta może służyć jedynie do internetu.

Po ułatwieniu procesu zamawiania kart Aero2 dzięki możliwości wysyłania dokumentów (ich skanów) mailowo (więcej na ten temat), proces zamawiania kart jest bardzo prosty. Całkowity koszt operacji to 27 zł – 20 zł tzw. zwrotnego depozytu oraz 7 zł pokrywające koszty wysyłki karty. Czas oczekiwania na kartę również jest krótki, wynosi obecnie od kilku do kilkunastu dni. O tym jak zdobyć kartę Aero2 można przeczytać na oficjalnej stronie operatora (link >>)

Warto rozważyć skorzystanie z usług marki Aero2, gdyż po ostatnich zmianach oferta bije na głowę naprawdę bardzo wiele ofert na rynku. Nie należy się raczej bać końca oferty BDI, gdyż trudno sobie wyobrazić, aby operator z dnia na dzień pozbył się setek tysięcy potencjalnych klientów. Można się więc spodziewać, że karty Aero2 nadal będą działać, a ich użytkownicy będą mogli korzystać bez przeszkód z konkurencyjnej i atrakcyjnej oferty płatnej.

W ciągu kilku dni dokładniej opiszę szczegóły korzystania z oferty Aero2, takie jak proces zamawiania pakietów, płatności, kontroli stanu aktywnych pakietów, etc.

Oceń w skali od 1 do 5 całokształt oferty Aero2 (1-najmniej, 5-najwięcej):

View Results

Loading ... Loading ...

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Krok-Podgórski
Piotr Krok-Podgórski
4 lat temu

Największy problem tej oferty to właściciel Aero2 pan vel Solorz, jest zupełnie nieprzewidywalny. Swoje podejście do przyszłych klientów, pokazał wprowadzając kody do aero2, naginając umowę i olewając użytkowników. Wiec nie wiem skąd twoje przeświadczenie że nagle jego podejście się zmieni. Poza tym z tego co wiem to po 2016 będzie trzeba wymienić modemy na LTE i korzystać dalej do 2019r, no chyba że vel Solorz wymyśli że usługa nie będzie kompatybilna z żadnym dostępnym modemem i uzna że już spłacił swoje zobowiązanie obywatelom za przejęcie częstotliwości. Ale do tego czasu to oferta może się na tyle zmienić że to nie… Czytaj więcej »

darecki
darecki
3 lat temu

bez przesady z tym luxusem za 25-30zl można mieć pakiet na nielimitowane rozmowy i to nawet w jednej sieci także na stacjonarne, i od 6 do 10 GB intenetu, nie jak nie widzę tu super oferty, i wcale nie podałem tu najlepszej oferty która jest dobrze schowana w gąszczu operatorów a tylko te najbardziej znane /. DARIUSZ

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x