Grupa Europa w aplikacji Simapka

Zakład rozpoczął współpracę z Simapką, za pośrednictwem której zaoferuje ubezpieczenie wyświetlacza telefonu. Polisa będzie dostępna w nawet 4 tys. małych punktów handlowych, korzystających z aplikacji.

Ubezpieczenie wyświetlacza smartfonu od Grupy Ubezpieczeniowej Europa będzie dostępne w małych sklepach z telefonami, komisach GSM i innych, tradycyjnych punktach sprzedaży. Jest to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Team4U – właścicielem aplikacji mobilnej Simapka. Z rozwiązania korzysta ponad 4 tys. punktów handlowych, które otrzymały możliwość sprzedaży produktów Grupy Europa.

– Od początku roku dostępna jest nasza aplikacja Screenity, dzięki której w prosty sposób można ubezpieczyć wyświetlacz telefonu. Jednak nie wszyscy klienci są gotowi na zakup polisy za pośrednictwem rozwiązania mobilnego. Z myślą o nich rozpoczęliśmy współpracę z firmą Team4U, dzięki której ubezpieczenie trafi do fizycznej sprzedaży – mówi Hanna Kalicińska, wicedyrektor departamentu partnerów AFFINITY W Grupie Europa.

Simapka zadebiutowała w 2016 roku. Aplikacja powstała jako narzędzie, które umożliwia rejestracje kart SIM w punktach handlowych. Za jej pośrednictwem zgłoszono do tej pory 1 mln takich kart. Od ubiegłego roku Team4U rozszerza katalog usług dostępnych w aplikacji. Umożliwił partnerom m.in. sprzedaż doładowań i abonamentów telefonicznych oraz udostępnił funkcjonalność terminalu płatniczego. Najnowszą usługą w Simapce jest ubezpieczenie wyświetlacza telefonu od Grupy Europa. Produkty ma być oferowany głównie w tych punktach partnerskich, które sprzedają nowe lub używane smartfony.

Proces zakupu ubezpieczenia został tak skonstruowany, by był jak najbardziej przyjazny przyjazny dla klienta. Wniosek o polisę wypełnia za pośrednictwem Simapki sprzedawca. Po uiszczeniu płatności klient otrzymuje e-mail z dokumentami i linkiem do mobilnego rozwiązania, opartego o aplikacje Screenity, które sprawdzi stan wyświetlacza jego telefonu. Warunkiem rozpoczęcia ochrony jest pozytywne przejście testu. Jeśli nie zakończy się on sukcesem, to urządzenie zostanie objęte ochroną od kradzieży z rabunkiem lub włamaniem. Cena polisy to 99 zł za rok ochrony.

– Naszym celem jest budowa kompleksowego narzędzia dla punktów sprzedaży detalicznej, które pozwoli im uatrakcyjnić i rozszerzyć zakres usług. Oferowane wspólnie z Grupą Europa ubezpieczenie wyświetlacza to idealna odpowiedź na potrzeby klientów, którzy poszukują ochrony dla swojego telefonu – mówi Patryk Czarnota z TEAM4U.

Grupa Europa to jeden z największych ubezpieczycieli telefonów w Polsce. Do tej pory firma objęła ochroną blisko 1 mln urządzeń. Z jej danych wynika, że ponad 80 proc. przypadków uszkodzenia telefonu komórkowe to stłuczenie lub zbicie wyświetlacza.

Od trzech lat Europa stawia na rozwój w nowych, cyfrowych kanałach dystrybucji. W tym celu m.in. w styczniu wprowadził na rynek aplikację Screenity z polisą chroniącą wyświetlacz. Natomiast w maju uruchomiła platformę e-commerce do sprzedaży ubezpieczeń w internecie, dostępną pod adresem: www.tueuropa.pl. Działania ubezpieczyciela zostały docenione przez branżę finansową. W kwietniu Europa otrzymała nagrodę „Najlepszy Cyfrowy Ubezpieczyciel 2017”.

W skład Grupy Europa wchodzą dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowa TU Europa i życiowa TUnŻ Europa. Największym akcjonariuszem firmy jest niemiecki gigant ubezpieczeniowy: Talanx.

Źródło/Fot: Grupa Europa

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o