Gry na Linuxie Ubuntu cz. 1 – SuperTuxKart

Zdaniem wielu Linux zupełnie nie nadaje się do grania. To oczywiście temat rzeka i można z tym polemizować całą noc. Istnieją sposoby uruchamiania gier na Linuxie, ale to oczywiście nie zawsze jest proste i nierzadko pochłania sporo czasu. Nie jest to jednak nie do zrobienia. Czy jednak na Linuxie można grać w niektóre gry i instalować je bez trudności i czy w ogóle na Linuxa istnieją gry? Oczywiście! Na Linuxa są gry i jest im całkiem sporo. Gdyby tego było mało gry te są:

  1. Zupełnie darmowe
  2. Aktualizują się do najnowszej wersji wraz s systemem

Jakie to gry? Różne. Postaram się przybliżyć te najciekawsze, które z pewnością niektórych urzekną. To zaczynamy.

Jako pierwszą chciałbym przedstawić grę w wyścigi gokartów SuperTuxKart. To jedna z zabawniejszych gier na Linuxa, jakie znam. Połączenie wyścigów samochodowych ze śmiesznymi trasami i postaciami oraz dodatkowymi atrakcjami w postaci np. utrudniania jazdy przeciwnikom poprzez choćby zostawianie na trasie pułapek dało świetną grę, przy której niesamowitą zabawę mają również najmłodsi. Ścigając się mamy do wyboru mnóstwo przedmiotów, którymi skutecznie możemy uprzykrzyć życie konkurentom (zbieramy je celując w prezenty). Tu fantazja twórców jest duża. W prezentach możemy znaleźć taką broń, jak balonowa guma do żucia, muchołapka, kula do kręgli, wybuchowe ciastko, czy przepychacz do kanalizacji. Gra jest oczywiście dość rozbudowana graficznie (3D), ma również całkiem przystępne efekty graficzne.

Jak prezentuje się SuperTuxKart?

addon_tux-tollway-2014.10.21_09.09.44_2

addon_tux-tollway-2014.10.21_09.09.44_1 addon_tux-tollway-2014.10.21_09.09.44addon_tux-tollway-2014.10.21_09.09.44_4addon_tux-tollway-2014.10.21_09.09.44_3

W najnowszej wersji gra pozwala na pobieranie z internetu (poprzez interfejs gry, dzięki czemu nic nie trzeba samodzielnie szukać na zewnętrznych stronach www) tras oraz pojazdów/zawodników.

Pomimo dość dobrych efektów graficznych gra ma naprawdę niewielkie wymagania sprzętowe. Bez najmniejszych kłopotów działa np. na komputerze z 512 MB pamięci RAM i procesorze Intel Celeron 1,6 GHz.

Grę możemy pobrać za pomocą jednego kliknięcia w Centrum oprogramowania Ubuntu, wystarczy wpisać w pole wyszukiwania SuperTuxKart:

pobieranie SuperTuxKart

Więcej o grze SuperTuxKart można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej supertuxkart.sourceforge.net.

Oficjalny trailer:

W kolejnej części coś dla miłośników legendarnej i kultowej gry Quake III Arena.

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o