Hity filmowe i wybrane seriale NBCUniversal International wyłącznie w CANAL+, w tym również w 4K.

Platforma nc+ ogłosiła dzisiaj, że sfinalizowała zawarcie dwóch kluczowych, długoterminowych umów z NBCUniversal International (NBCUI). Pierwszą z nich jest długoterminowa telewizyjna umowa licencyjna na wyłączność zawarta z amerykańskim studiem i dystrybutorem NBCU, w ramach której widzowie będą oglądać filmowe przeboje i wybrane seriale NBCU wyłącznie w CANAL+. Filmy z tego studia wyprodukowane w technologii 4K będą wkrótce emitowane na kanale CANAL+ 4K Ultra HD.

W drugiej umowie platforma nc+ zapewniła sobie kontynuację dystrybucji portfolio kanałów NBCU International Networks, które obejmuje: 13 Ulica – kanał kryminalny, SCI-FI – kanał science fiction i fantasy oraz E! Entertainment Television – kanał popkulturowy. Jeśli chodzi o licencjonowane treści, widzowie CANAL+ będą pierwszymi, którzy obejrzą w polskiej telewizji największe hity i wybrane programy telewizyjne NBCU, w tym 2. sezon entuzjastycznie przyjętego serialu dramatycznego Grzesznica. Filmy i seriale będą również dostępne w CANAL+ za pośrednictwem nc + GO i player+, a także w kolekcjach telewizyjnych nc+ GO TV.

– Jako lider segmentu treści premium i 4K na polskim rynku telewizyjnym, rozwijamy długoterminowe partnerstwo z NBCUniversal, dzięki czemu najnowsze filmy i seriale tego studia trafią ekskluzywnie do widzów CANAL+ w Polsce. Cieszymy się równocześnie z tego, że nasi abonenci będą mogli nadal śledzić filmy, seriale i programy tematyczne na kanałach 13 Ulica, SCI-FI oraz E!, które znakomicie uzupełniają szeroką ofertę programową nc+ – mówi Manuel Rougeron, Prezes Zarządu platformy nc+

– Platforma nc+ potrafi szybko ewoluować, aby zaspokajać potrzeby swoich widzów. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę, wprowadzając na polski rynek różnorodną ofertę filmów fabularnych i seriali. Jesteśmy również zadowoleni z faktu, że fani naszych najbardziej lubianych kanałów tematycznych, 13 Ulica, SCI-FI i E!, nadal będą mogli cieszyć się wysokiej jakości treściami oferowanymi przez te kanały w przyszłości – dodaje Belinda Menendez, President & Chief Revenue Officer, Global Distribution and International, NBCUniversal

Hity filmowe, które będą dostępne w CANAL+ 4K Ultra HD w ramach zawartej umowy to między innymi: pełna emocji i adrenaliny ósma odsłona Szybkich i wściekłych, The Fate of the Furious; biograficzny dramat Stephena Frearsa Powiernik królowej oraz dwie produkcje z udziałem Toma Cruise’a – oparty na prawdziwej historii Barry’ego Seala dramat Barry Seal: Król przemytu (amerykańskiego pilota, który stał się informatorem CIA w latach 80.) oraz Mumia. W CANAL+ 4K Ultra HD pojawią się również filmy nagrodzone Oscarem, w tym biograficzny Czas mroku z udziałem Gary’ego Oldmana wcielającego się w rolę Winstona Churchilla, a także horror Uciekaj! W nadchodzących miesiącach w ramówce CANAL+ 4K Ultra HD znajdą się również adaptacje filmowe popularnych książek: Pierwszy śnieg, na podstawie powieści kryminalnej Jo Nesbø; ekranizacja powieści Thomasa Cullinana z 2017 roku Na pokuszenie oraz Nowe oblicze Greya – trzecia część trylogii Pięćdziesiąt twarzy Greya napisanej przez E.L. James. Fani musicali będą mogli zobaczyć w 4K komedię muzyczną Pitch Perfect 3, a miłośnicy horrorów mogą z niecierpliwością oczekiwać na Śmierć nadejdzie dziś. Dzieci będą mogły śledzić losy swoich ulubionych bohaterów filmu animowanego Gru, Dru i Minionki.

Są to pierwsze filmy NBCUniversal, które wkrótce będą dostępne dla widzów w technologii 4K na kanale CANAL+ 4K Ultra HD. W przyszłości zaś lista zostanie rozszerzona o kolejne megahity.

To już kolejna tego typu umowa w ostatnich dniach. W ubiegły wtorek platforma poinformowała o zawarciu umowy z 20th Century Fox Film (więcej >>).

Źródło/Fot: nc+

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o