Internet mobilny na kartę coraz tańszy – 1 GB za 1 zł coraz powszechniejsze (AKTUALIZACJA)

Internet mobilny na kartę tanieje coraz bardziej. Jeszcze kilka lat temu trzeba było wydać na doładowanie 25 zł, żeby cieszyć się limitem rzędu 1-2 GB. Dzisiaj to się zmieniło i coraz częściej i liczniej można trafić na oferty, które oferują – po przeliczeniu – cenę 1 zł za aż 1 GB internetu.

Internet mobilny na kartę (Pre-Paid) ma wiele zalet. Po pierwsze jest mobilny, więc możemy zabierać go ze sobą. Po drugie pozbawiony jest długoterminowych umów, więc płacimy tylko wtedy, gdy korzystamy. Zawsze możemy bardzo szybko zamienić jedną ofertę na drugą (jeśli daną kartę SIM potrzebujemy tylko do internetu numer telefonu nie ma większego znaczenia). Dodatkowo, jeśli ktoś potrafi kupić doładowanie taniej (nie jest to trudne), oferta staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Korzystając z oferty na kartę mamy ten komfort, że gdy tylko pojawi się na rynku nowa i jeszcze atrakcyjniejsza oferta, możemy z niej szybko skorzystać, nie męcząc się przy tym z długoterminową umową i fakturami, które zostałyby po ofercie abonamentowej. Gdy dodamy do tego dzisiejsze ceny, wybór staje się prosty i dla wielu oczywisty.

Jeszcze niedawno tylko okolicznościowe promocje Orange pozwalały na korzystanie z niezwykle taniego internetu mobilnego na kartę. Dzięki słynnej już Promocji Wakacyjnej, oraz promocji organizowanych z innych okazji (Święta Bożego Narodzenia, Majówka) klienci mogli cieszyć się ceną 1 GB za 1 zł (po przeliczeniu). Teraz sporo się zmienia, do tego grona dołączyły sieci Play oraz Virgin Mobile.

Do końca bieżącego roku aktywować można w ofertach na kartę sieci Play (również w Red Bull Mobile) pakiet 10 GB za 10 zł (szczegóły). Pakiet internetowy 10 GB za 10 zł dostępny jest w taryfach: Formuła Play na Kartę, Play na Kartę, Play na Kartę Lubię to!, Formuła Mini Max na Kartę, Play na Kartę Rok Ważności Konta, Play Fresh Darmowe Rozmowy i SMS-y w Play, Play Fresh Darmowe SMS-y do wszystkich sieci, Red Bull Mobile na Kartę. Pakiet ten ważny jest przez 30 dni i możemy aktywować go wielokrotnie. Po przeliczeniu zyskujemy cenę 1 zł za 1 GB danych.

Dzisiaj z podobnym pakietem ruszyła sieć Virgin Mobile (szczegóły). Pod względem ceny pakiet jest identyczny jak w Play (10 GB za 10 zł), jednak użytkownik chcący z niego skorzystać musi wiedzieć trochę więcej. Pakiet ten jest pakietem dodatkowym w ofercie #FREEMIUM. Oznacza to, że jego ważność wpisuje się w ważność darmowego cyklicznego pakietu, zawierającego 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB. Jeśli więc pakiet 10 GB za 10 zł aktywujemy 23 listopada, a pakiet #FREEMIUM wygasa 30 listopada, pakietem będziemy mogli cieszyć się przez tydzień. Z aktywacją pakietu należy uważać zwłaszcza, jeśli do końca ważności pakietu #FREEMIUM zostało np. 2-3 dni.

Również dzisiaj (w czasie tworzenia tego wpisu) z podobną ofertą ruszył Orange, oferując na Mikołajki pakiet 3 GB za 3 zł. Można go aktywować od dzisiaj do 6 grudnia, a więc do Mikołajek. Mogą z niego skorzystać wszyscy użytkownicy ofert na kartę: Orange Yes, Orange One, Orange POP, Nowe Orange Go, oraz Abonentów ofert Zetafon i Minutofon w tych taryfach. Pakiet ma ważność 30 dni, można go aktywować wielokrotnie. Tu nasuwa się pytanie co potem. W zeszłym roku Orange zaoferował tego typu pakiet z okazji Świąt Bożego Narodzenia (wraz z początkiem grudnia), można było go aktywować przez dużo dłuższy okres czasu, bo aż do 5 stycznia (szczegóły ubiegłorocznej promocji).

Niestety, tego typu promocji jest jeszcze zbyt mało, abyśmy mogli się z takich cen cieszyć przez cały rok. Tendencja pozwala jednak patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Co na to inni operatorzy?

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DamiaNAdrian Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Adrian
Gość
Adrian

Inni oferują 1 GB za 10 zł! haha.

DamiaN
Gość
DamiaN

Szkoda że operatorzy MVNO działający na infrastrukturze Polkomtela nie oferują w standardzie pakietu danych za darmo, tak jak kiedyś mBank Mobile (50 MB za darmo miesięcznie, bez żadnych dodatkowych warunków – parę lat temu to była duża ilość danych). Albo darmowy lejek 32 kbps bez konieczności wykupywania pakietów. W zupełności wystarczyłyby one np. do okazjonalnego sprawdzenia poczty albo przeglądania stron na Operze Mini. Myślę, że żaden by od tego nie zbiedniał (takim lejkiem nie da się przesłać zbyt dużej ilości danych, a koszt 50-100 MB to przy obecnych cenach max. kilkanaście groszy dla operatora), a przysporzyłoby im to trochę klientów.… Czytaj więcej »