InvisibleShield z firmą Healthe wprowadzają technologię ochrony oczu w rozwiązaniach ochrony ekranów urządzeń mobilnych

InvisibleShield, marka należąca do firmy ZAGG i wiodący światowy innowator w dziedzinie rozwiązań ochrony ekranu, ogłosiła dziś strategiczne partnerstwo z Healthe, firmą opracowującą produkty z zakresu ochrony zdrowia przeznaczone do filtrowania niebieskiego światła widzialnego (HEV) z ekranów urządzeń cyfrowych. Dzięki temu partnerstwu InvisibleShield wprowadzi innowacyjną technologię Eyesafe firmy Healthe do swoich rozwiązań w zakresie ochrony ekranu. Pozwoli to jednocześnie chronić ekrany urządzeń przed uszkodzeniem, a oczy ich użytkowników przed szkodliwym wpływem promieniowania HEV.

Najnowsze badania wskazują na to, że ludzie obecnie więcej czasu spędzają przed ekranem niż śpią. Kontakt z wyświetlaczem mają po około 11 godzin dziennie, w tym trzy i pół godziny na urządzeniu cyfrowym, przy czym korzystanie z smartfonu stanowi 62 procent tego czasu. Takie są ustalenia z raportu „Total Audience Report 2018” przygotowanego przez firmę Nielsen. Tak duża ilość czasu spędzana przed ekranem może mieć negatywny wpływ na wzrok, prowadząc do różnych dolegliwości od uczucia zmęczenia oczu, po ich wysuszanie i podrażnianie. Poza tym może to rzutować na jakość snu. Technologia Eyesafe firmy Healthe selektywnie odfiltrowuje części widma niebieskiego światła HEV, które są uważane za najbardziej szkodliwe, zachowując jednocześnie doskonałą wydajność kolorów wyświetlacza urządzenia.

– Produkty InvisibleShield przeznaczone są do zabezpieczania ekranów urządzeń mobilnych przed zagrożeniami takimi jak zadrapania, porysowania. Dzięki naszej współpracy z Healthe możemy przenieść poziom ochrony na zupełnie inny, wyższy poziom – powiedział Chris Ahern, Dyrektor Generalny ZAGG. – Urządzenia mobilne odgrywają kluczową rolę w życiu wielu ludzi, dlatego efekty cyfrowego zmęczenia oczu stają się coraz bardziej widoczne. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać technologię Eyesafe, aby zapewnić naszym klientom rozwiązanie chroniące ekrany ich urządzeń, ale także skutecznie filtrujące szkodliwe niebieskie światło, które emitują wyświetlacze – dodał.

Rada Doradcza Healthe i Eyesafe Vision składająca się z wiodących specjalistów okulistycznych w zakresie okulistyki i optometrii prowadzi badania i opracowuje standardy. W taki sposób Healthe rozwija technologię, która zmniejsza narażenie oczu na niebieskie światło HEV.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z InvisibleShield i nadal edukować konsumentów w kwestiach bezpieczeństwa związanych z nadmiernym narażeniem oczu na niebieskie światło – powiedział Justin Barrett, dyrektor generalny Healthe. – Nasze partnerstwo zapewnia klientom na całym świecie najlepsze w swojej klasie rozwiązania do ochrony ekranu, które chronią oczy użytkowników urządzeń mobilnych przed niebieskim światłem i jednocześnie oferują wszystkie najważniejsze cechy technologii InvisibleShield – uzupełnił.

Źródło/Fot: InvisibleShield, ZAGG

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o