Dziesięciu polskich operatorów wciąż nie pogodziło się z obowiązkiem zniesienia roamingu międzynarodowego w krajach UE i EOG i postanowiło wystąpić do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o zgodę na dopłaty. Czterech z nich już otrzymało takie zgody, zaś kolejnych decyzji UKE można spodziewać się w najbliższym czasie.
Operatorzy, którzy wystąpili do Urzędu Komunikacji o zgodę na dopłaty do roamingu, to:
- Plus
- Premium Mobile
- ITI
- Virgin Mobile
- Play
- Netia
- Internetia
- Mobile Vikings
- Mobile Group
- Telefonia Dialog
Jak widać na powyższej liście nie znajdują się wyłącznie tzw. wirtualni operatorzy, którzy w związku z nowymi unijnymi regulacjami mają najtrudniej (wyjaśnialiśmy już dlaczego). O zgody na dopłaty wystąpiło dwóch z czterech największych polskich operatorów – Plus i Play. Na liście jest też największy polski wirtualny operator komórkowy Virgin Mobile oraz sieć Premium Mobile, która w 3 kwartale b.r. miała najlepszy bilans z tytułu przenoszenia numerów pomiędzy operatorami. O zgody takie nie ubiegają się m. in. T-Mobile oraz Orange, a także działający w Polsce międzynarodowy wirtualny operator komórkowy Lycamobile.
Z dziesiątki, która wystąpiła o zgody na dopłaty czterech operatorów już je otrzymało, pozostałych decyzji można spodziewać się w najbliższym czasie.
Zgody na dopłaty do roamingu otrzymali już:
- Plus
- Premium Mobile
- ITI
- Virgin Mobile
Czy operatorzy wykorzystają teraz swoje uprawnienia i podniosą ceny? Plus, który jako jeden z pierwszych otrzymał taką zgodę uspokaja klientów, że nie zamierza wprowadzać żadnych dodatkowych opłat. Tak przynajmniej stwierdził w wysłanym do mediów oświadczeniu.
Źródło/Fot: UKE, wł
Oby tylko nie a2mobile. Mają pakiety społecznosciowe i nie płaci się za net na fb itp więc mogłem sobie zdalnie pracować spod palmy.
Też do nich przeszedłem, ale fajne jest tez to ze po miesiącu człowiek jest wolny a nie jak u tych potentatów