Klienci Play z dostępem do LTE Plusa. “Bo na LTE zawsze lepiej”

Sieć komórkowa Play, która cały czas próbuje przyspieszyć swój internet mobilny, poinformowała właśnie, że jej klienci mają od teraz dostęp do sieci 4G LTE Plusa. To na pewno dobra informacja dla użytkowników fioletowego operatora, ale z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy wreszcie operator w roamingu krajowym przyspieszy. Czy dowiemy się o tym z kolejnego odcinka vloga, w którym Play informuje klientów o dostępie do LTE Plusa?

Sieć Play poinformowała dzisiaj, że od teraz klienci operatora mogą korzystać z sieci 4G LTE Plusa. Po stronie użytkowników nie jest wymagane żadne działanie poza poprawnym ustawieniem swojego urządzenia. Chodzi o to, żeby w ustawieniach np. smartfona wybór sieci był na pozycji “Automatycznie”. Tylko przy takim ustawieniu w przypadku braku zasięgu macierzystego (Play) urządzenie automatycznie zaloguje nas do zasięgu któregoś z partnerów roamingowych Play, czyli np. właśnie do Plusa.

To na pewno dobra informacja dla klientów operatora, który prędkością internetu w rankingach wciąż przegrywa ze swoimi konkurentami. W rankingu Speedtest (więcej >>) podsumowującym 2017 rok Play uplasował się na końcu stawki, jednak różnice nie są już duże. Kiedy jednak LTE w roamingu krajowym przyspieszy? O tym niestety się nie dowiedzieliśmy z kolejnego odcinka vloga:

Wiem, też chciałem zapytać Michała kiedy przyspieszymy. Niestety ta decyzja podejmowana jest na najwyższym szczeblu i jest uzależniona od wielu czynników a nie wszystkie siedzą na Taśmowej 7 (ale siedzą blisko).

– informuje na blogu Play rzecznik operatora Marcin Gruszka.

Internet LTE w roamingu krajowym powinien najczęściej – mimo wszystko – działać lepiej i stabilniej, niż w technologii 3G. Przypomnijmy, że LTE w roamingu krajowym będzie działać z maksymalną prędkością 3 mb/s. Tylko w macierzystym zasięgu użytkownicy Play mogą cieszyć się pełnymi możliwościami, jakie daje technologia 4G LTE.

Play od dłuższego czasu intensywnie poszukuje sposobów na poprawę jakości swoich usług, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość internetu mobilnego. Operator m. in. szukał atrakcyjnych lokalizacji pod budowę nowych stacji bazowych oraz ogłosił, że w 2018 roku chce uruchomić aż 1000 nowych nadajników.

Źródło/Fot: Play

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o