Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu najbardziej internetowi w Polsce. EKSABAJT danych przetransferowane w roku 2018

Ponad miliard GB zostało przesłanych w sieci Grupy Cyfrowy Polsat w 2018 roku. To pierwszy eksabajt danych w sieci mobilnej w Polsce, z czego ponad 91% transferu odbyło się w technologii LTE i LTE Advanced, w zasięgu których jest odpowiedni 99% oraz 73% Polaków.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu są najbardziej internetowymi użytkownikami mobilnego Internetu w kraju. W 2018 roku przetransferowali oni 965 PB, czyli aż o 28% więcej niż w roku wcześniejszym, a łącznie z ruchem w roamingu oraz operatorów MVNO przez sieć Grupy Cyfrowy Polsat przesłano ponad eksabajt danych (1 EB to wielkość oznaczająca 10 podniesione do 18 potęgi, czyli miliard gigabajtów).

Rok 2018 to czas stale prowadzonych inwestycji w dalszą rozbudowę sieci telekomunikacyjnej. Były one prowadzone w oparciu o posiadane i wykorzystywane przez Grupę Cyfrowy Polsat częstotliwości z zakresu 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz oraz agregację pasma z tych zasobów. Na koniec 2018 roku Grupa posiadała ponad 13,3 tysięcy systemów eNodeB działających w technologii LTE/LTE Advanced na różnych pasmach.

Agregacja pasm w połączeniu z zastosowaniem modulacji 256 QAM i MIMO4x4 pozwala dostarczać klientom Plusa i Cyfrowego Polsatu coraz wyższą jakość świadczonych usług. Umożliwiło to oferować w niektórych regionach Polski technologię LTE-Advanced o maksymalnej prędkości transmisji powyżej 600 Mb/s.

Uszczypliwość w stosunku do 5G Ready od Play

W komunikacie prasowym Plus pokusił się o drobną złośliwość w stosunku do sieci Play, która wprowadziła n rynek marketingowy produkt o nazwie 5G Ready:

Te nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane są w Grupie Cyfrowy Polsat od października 2017 roku, co według ostatnich komunikatów wysyłanych do rynku i klientów przez konkurencję prowadzi do wniosku, że Plus wraz z Cyfrowym Polsatem już od ponad półtora roku są 5G-Super Ready 😉

– podsumowuje Plus.

Źródło/Fot: Plus

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o