KLUCZ Mobile ma 6 lat

Dokładnie 6 lat temu – 12 kwietnia 2013 roku – wystartowała komercyjnie wirtualna sieć komórkowa KLUCZ Mobile. Działający na infrastrukturze Polkomtela operator zaoferował prostą ofertę na kartę z tanimi połączeniami krajowymi i międzynarodowymi.

Sieć komórkowa KLUCZ Mobile ruszyła komercyjnie dokładnie 6 lat temu – 12 kwietnia 2013 roku. Operator zaprezentował ofertę, której w zasadzie chyba do dzisiaj pod pewnymi aspektami nikt nie pobił. Zawsze darmowe SMS-y wewnątrz sieci, darmowe rozmowy wewnątrz sieci po doładowaniu oraz połączenia międzynarodowe w cenach często niższych niż krajowe, robiły i nadal robią wrażenie.

Od początku istnienia operator twardo stawiał na dwie rzeczy – prostą jak but ofertę oraz dotarcie z nią głównie do Ukraińców przebywających w Polsce. Z biegiem lat oferta się zmieniała i dziś operator adresuje swoją ofertę chyba do wszystkich jednakowo. W ofercie są atrakcyjne pakiety krajowe, np. pełen NO-LIMIT za 19,90 zł (z rozmowami, SMS-ami, MMS-ami i 10 GB mobilnego internetu) oraz pakiet internetowy 300 GB za 50 zł (100 GB w dzień + 200 GB w nocy). Pozostały tanie połączenia międzynarodowe, jednak dzisiaj stawki na wielu kierunkach można dodatkowo obniżyć kupując pakiet NO-LIMIT. Kiedyś najniższe ceny były dostępne w standardzie, bez potrzeby wykupowania czegokolwiek. Tak czy inaczej połączenia międzynarodowe były i są niezwykle tanie. Od samego początku, aż do dziś, pozostały zawsze darmowe SMS-y wewnątrz sieci, darmowe rozmowy w sieci po doładowaniu konta (dzisiaj już po doładowaniu za 5 zł na miesiąc) oraz rok ważności konta po każdym doładowaniu.

Przez te wszystkie lata działalności o KLUCZ Mobile nie było głośno w negatywny sposób aż do marca b.r., kiedy to operator na skutek konfliktu z podwykonawcą stracił swoją platformę MVNE. Efekt tego był taki, że klienci stracili dostęp do panelu klienta, nie mogli też przenieść numeru, nie działała także strona internetowa. Dzisiaj wydaje się, że wszystko wraca do normy. Strona internetowa już działa, proces przenoszenia numerów również, tak jak i możliwość wymiany karty SIM. Wciąż nie ma dostępu do panelu klienta, ale i tu chyba wszystko wydaje się być na dobrej drodze.

Sieci komórkowej KLUCZ Mobile – mimo ostatnich zawirowań – życzymy powodzenia. Nie ma w Polsce wielu ofert, które gwarantują niskie ceny połączeń głosowych za granicę. Co prawda czasy się zmieniły i dzisiaj wiele rzeczy zastępują przeróżne aplikacje mobilne, ale nie zawsze jest to możliwe. Wierzymy również, że po marcowej lekcji operator nie dopuści już ponownie do podobnej sytuacji.

Źródło/Fot: wł / KLUCZ Mobile

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o