KLUCZ Mobile pracuje nad nowymi pakietami dodatkowymi

KLUCZ Mobile – wirtualny operator komórkowy działający na zasięgu sieci Plus – pracuje nad nowymi pakietami dodatkowymi, obniżającymi dodatkowo ceny rozmów krajowych i międzynarodowych oraz internetu mobilnego. Pakiety obejmujące również rozmowy międzynarodowe byłyby nowością u operatora. Znamy już pierwsze pomysły operatora na kształt nowych pakietów.

Logo KLUCZ Mobile najnowszeNa wstępie należy zaznaczyć, że operator nie podaje jeszcze żadnej daty wejścia w życie nowych pakietów, a jedynie rozważa ich wprowadzenie, a same propozycje pakietów – za naszym pośrednictwem – poddaje pod ocenę użytkowników. Należy się więc spodziewać, że są one w “wersji roboczej” i – jeśli zostaną wprowadzone – mogą ostatecznie ulec zmianie, stąd prośba operatora o opinie i sugestie.

Jak miałyby wyglądać nowe pakiety? KLUCZ Mobile rozważa na chwilę obecną zaoferowanie dwóch rodzajów pakietów – głosowe, obejmujące tylko rozmowy krajowe i międzynarodowe – oraz zintegrowane, łączące ze sobą rozmowy krajowe i międzynarodowe oraz internet mobilny. W obu wersjach dostępne mają być po 4 pakiety, dwa na Ukrainę oraz dwa do krajów Unii Europejskiej. Poniżej pierwsze propozycje.

Pakiety rozmów (rozmowy krajowe i międzynarodowe w jednym):

PAKIETY KLUCZ MOBILE (rozmowy międzynarodowe i krajowe)
Cena pakietu (PLN)Nazwa pakietuIlość minut (krajowe i międzynarodowe)naliczanie
21Ukraina 3030 międzynarodowych + 60 krajowychminutowe
31Ukraina 5050 międzynarodowych + 60 krajowychminutowe
25Unia 100100 międzynarodowych + 100 krajowychminutowe
40Unia 200200 międzynarodowych + 150 krajowychminutowe

Pakiety rozmów (krajowe i międzynarodowe) + internet mobilny:

PAKIETY KLUCZ MOBILE (rozmowy międzynarodowe i krajowe +Internet)
Cena pakietu (PLN)Nazwa pakietuIlość minut (międzynarodowe + krajowe)Wielkość pakietu danychnaliczanie
25Ukraina 3030 + 601 GBminutowe
35Ukraina 5050 + 601 GBminutowe
27Unia 100100 + 1001 GBminutowe
47Unia 200200 + 1502 GBminutowe

Wszystkie pakiety miałyby być ważne miesiąc od momentu aktywacji, naliczanie rozmów w pakietach minutowe. Co należy podkreślić pakiety łaczyłyby ze sobą rozmowy krajowe oraz międzynarodowe (do UE lub na Ukrainę, w zależności od wybranego pakietu).

Tradycyjnie już operator prosi użytkowników o opinie, komentarze oraz sugestie. Można je zgłaszać pod wpisem, na naszym forum lub na oficjalnym profilu operatora na Facebooku (link). Przede wszystkich KLUCZ Mobile pyta, czy takie pakiety zadowolą użytkowników a jeśli nie, jak miałyby wyglądać ostatecznie.

To już kolejny krok operatora w kierunku pełnej interakcji z użytkownikami w ostatnim czasie. Dwa dni temu KLUCZ Mobile zapytał użytkowników o sugestie i opinie na temat tworzonego obecnie nowego serwisu internetowego (więcej).

Źródło: wł

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

29
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
szybka szczałaMaxJanuszMateobandKlucz Mobile Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
dark
Gość
dark

Pewnie znajdą się osoby, które będą potrzebowały takich konfiguracji. Ja wolę kupić pakiety osobno, w zależności od aktualnej potrzeby

K
Gość
K

A ja chciałbym nieśmiało zaproponować chociaż malutki pakiecik SMS 😉

Mirek
Gość
Mirek

Ja zdecydowanie uważam, że pakiety powinny być osobno. Tzn. ta oferta krajowa, która już jest to jest bardzo dobra i nie ma co psuć. Jak będę chciał dzwonić w kraju, to sobie kupię osobny pakiet. Pakiety powinny zawierać tylko minuty na Ukraine i UE. Np. “Unia 200” – 200 min. do UE za 25 zł, “Unia 100” – 100 min. do UE za 12 zł, “Unia 50” – 50 min. do UE za 7 zł, lub “Unia 200” – 200 min w kraju i UE (wymienne).

OnlySamsung
Użytkownik
OnlySamsung

Niech Klucz wsadzi sobie tak drogie pakiety i to naliczane minutowo w… 4-ry litery.(…)

(JacekK: dalsza część komentarza została usunięta na podstawie pkt. 8 regulaminu). Kolejne tego typu komentarze będą trwale usuwane. Przypominam, że to strona o telekomunikacji, nie polityce i światopoglądzie).

marek
Gość
marek

Jestem przekonany że pakiety osobno są lepszym wyborem dla klienta. Jeśli operator chciałby wprowadzić łączone pakiety to pod warunkiem że zostaną w ofercie osobne pakiety na kraj w dotychczasowej formie.

Klucz Mobile
Gość

osobne pakiety kraj zostaną

Rebeliant
Użytkownik
Rebeliant

Ja osobiście wolałbym minuty na połączenia zagraniczne osobno, a niech reszta zostania tak jak jest. I wtedy te pakiety pewnie byłby też tańsze. 🙂

Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem połączenie pakietów minut międzynarodowych i krajowych ciekawie prezentują się ale oferta połączona jest droższa.
Myślę, że w pakietach nastawiajmy się na obniżenie ceny połączenia za minutę za granicę ale wiadomo nic nie nie ma za darmo 🙂
Cena 15 groszy za minutę to najlepsza cena z rynku do UE 🙂 myślę,że naciskać na pakiety obniżające cenę z minutę do UE. Obecna propozycja wiele nie zmienia więc proszę jeszcze przemyśleć nasze sugestie:)

DamiaN
Gość
DamiaN

Dokładanie do pakietów zagranicznych minut krajowych zdecydowanie ogranicza tę ofertę, zmniejsza jej elastyczność.

Powinny być pakiety w 3 wersjach – krajowe, UE, Ukraina. Możliwe są wtedy różne różne konfiguracje: tylko krajowe, tylko UE, tylko Ukraina, krajowe+UE, krajowe+Ukraina, UE+Ukraina. Proponowana przez Klucz wersja ogranicza nam możliwe kombinacje o połowę – nie możemy wybrać ustawień tylko UE, tylko Ukraina, UE+Ukraina.

Chociaż podejrzewam, że przygotowując tę propozycję Klucz sprawdził gdzie najczęściej dzwonią jego klienci – pewnie na podstawie tego przygotowano zaprezentowany projekt. Tak czy siak plus dla Klucza, że pytają klientów o opinię. Chyba niewielu operatorów to robi albo nawet żaden poza Kluczem.

Klucz Mobile
Gość

nie możemy zrobić pakietów tylko Ukraina lub tylko Unia, ponieważ jest duze prawdopodobieństwo, że karty będą wykorzystywane do dzwonienia przez sim-boxy, a nam zalezy na tym żeby z pakietów korzystali realni abonenci, ci, którzy korzystaja tez z internetu ora zinnych usług np. połacenia krajowe

DamiaN
Gość
DamiaN

Dziękuję za odpowiedź. Co do sim boxów, to moim zdaniem mało prawdopodobne, ale rozumiem ryzyko, bo taka możliwość zawsze istnieje.

A czy połączenia krajowe w tych pakietach też byłyby rozliczane minutowo? Czy sekundowo tak jak zwykłe rozmowy krajowe? W tabeli z propozycjami widzę naliczanie minutowe i zastanawiam się czy dotyczy to tylko rozmów UE/Ukraina czy również krajowych w tym pakiecie.

Klucz Mobile
Gość

nie jest to żadna malo prawdopodobna rzecz, tylko codzienność z którą boryka się każdy operator i my też. wszystkie rozliczenia w tych pakietach planujemy minutowe, obecne pakiety krajowe rozliczane są sekundowo

Mirek
Gość
Mirek

Dla mnie w takim wydaniu pakiety są zupełnie nie atrakcyjne, nie kupiłbym takiego pakietu, gdyż korzystam z Klucza do połączeń międzynarodowych a w takim wydaniu cena za 1 min. w pakiecie kosztowałaby mnie dużo drożej niż bez pakietu. Nie zmienia to faktu, że jestem zadowolony z Klucza i będę dalej korzystał bez pakietów UE. Za 30 zł mam 200 min. i jest OK! A tak na marginesie to ciekawy jestem jak np. robi to Lyca, że ma pakiet za 15 zł – 150 min, 50sms i 1 GB?

Janusz
Gość
Janusz

Musimy też zrozumieć, że nic nie ma za darmo 🙂 ale oferta nie jest atrakcyjna w żaden sposób.
Trzeba obniżyć ceny za minutę za granice w pakietach. Oferta byłaby atrakcyjna jeśli ceny będą podobne jak taryfie pakietowej połączeń krajowych w tej chwili 🙂 Klienci będą dłużej rozmawiali dzięki tańszym kosztom ale zapłacą podobnie jak teraz kosztem długości połączenia. W 2016 roku w lipcu UE likwiduje roaming tak więc oferta 15 gr za min korzystna do czasu 🙂 Ponieważ większość połączeń będzie już darmowych ponieważ opłata z konta nie będzie pobierana dla połączeń przychodzących.

Janusz
Gość
Janusz

Rozumiem. Tak więc trzeba przemyśleć ilość minut i ceny.

Klucz Mobile
Gość

czyli jaka iłość minut byłaby zadowalająca?
(przemyślenie ceny pozostawiamy sobie, bo tylo my wiemy jaki mamy próg rętowności)
i sugierujecie że lepiej nie łączyc w pakiety Internet?

pozatym łączenie Ukraina+UE nie ma sensu, takich abonentów mamy nie za wiele, generalnie mamy podział – albo to Ukrainiec, pracujący w Polsce, albo Polak, który dzwoni do rodziny-znajomych na terenie UE

dark
Gość
dark

Poza tym to rentowności

Mateoband
Gość
Mateoband

Można jeszcze wsadzić tu jakiś mniejszy pakiet, za np 10 zł, bez internetu, same minuty

Mateoband
Gość
Mateoband

pakiety nie są złe. Można się tylko zastanowić nad naliczaniem. Sekundowe dla krajowych brzmiałoby lepiej. Na minutowym naliczaniu w Polsce przejechała się już Lebara. Gdyby w ramach pakietu minuty międzynarodowe rozliczane były co 30 sekund a krajowe co sekundę było by ok

Klucz Mobile
Gość

dziękujemy za uwagę
patrzylismy co ma konkurencja, a ma ona właśnie minutowe naliczanie
może faktycznie pomyśleć nad naliczaniem, ale tu też kwestia zarobku, który musimy mieć 🙂

Janusz
Gość
Janusz

Jeśli chodzi o minuty z mojego przeliczenia wynika,że przykładowo rozmawiamy do UE 15 min każdego dnia koszt połączenia wynosi 15 gr za min= dziennie 2.25 po całym miesiącu koszt równa się = 67.50 zł

Moja propozycja jest następująca

300 min koszt pakietu 30 zł = 0.10 zł do UE lub 400 min za 30 zł = 8 gr min
120 min koszt pakietu 15 zł = 0.12 zł do UE
Ważność 30 dni
Zdaje sobie sprawę,że wszystko musi się opłacać jak myślicie?

Klucz Mobile
Gość

samych minut międzynarodowych dawać nie planujemy, tylko w połączeniu z krajówką, a czemu, już napisaliśmy wyżej 🙂
większe pakiety, to pomysł, można spróbować z 300 min na Unie. pomyślimy

Rebeliant
Użytkownik
Rebeliant

Wziąłem pod lupę ten pakiet “Unia 100”, bo taka mniej więcej ilość mnie interesuje. W zaprezentowanej wersji roboczej taka przyjemność kosztuje mnie 25zł i mam w tym 100 minut do UE i 100 minut krajowych (naliczanie minutowe). Obecnie mam bez pakietu 100 minut do UE po 0,15zł/min = 15zł (naliczane co 30 sekund), oraz pakiet 100 minut krajowych za 10zł (naliczanie sekundowe).
Czyli dla mnie zupełnie bez sensu ten pakiet Unia 100.:)

Klucz Mobile
Gość

czyli jaki miał by sens?
wiadomo, że ten darmowy, ale o nim nie mówimy 🙂

Rebeliant
Użytkownik
Rebeliant

No jak widać, wynika z moich kalkulacji, że taki sam efekt można uzyskać nie wykupując pakietu. Ja rozumiem pakiet przez hurtowy zakup danych usług po atrakcyjnej cenie. Pakietem “Unia 100” nic nie oszczędzę, a prędzej wyjdę jak Zabłocki na mydle. Żeby ten pakiet był atrakcyjny, musiałby być tańszy, ale to już Wy wiecie czy będzie wtedy rentowny. Co do innych pakietów, to się nie wypowiadam, bo przeliczam tylko ten, który mnie interesuje. Szkoda, że nie można oddzielnie UE, ale rozumiem, że “siła wyższa”. 😉

Janusz
Gość
Janusz

Rozumiem. Nie widzę problemu żeby połączyć to z ofertą krajową.
Pakiet 300 min w kalkulacji zakładałby = rozmawiamy przykładowo +10 minut dziennie+ czy z granicę czy w kraju = suma po miesiącu wynosi 300 min czyli = 5 godzin miesięcznie to jest kwestia minimalna i cena już zależna od was tak jak wcześniej napisałem moja propozycja 30 zł
Mniej rentowne byłoby rozwiązanie:
(Pakiet 450 min w kalkulacji – rozmawiamy +15 minut dziennie+ czy za za granicę czy w kraju = suma po miesiącu wynosi 450 min = 7.5 godziny propozycja 30 zł – przykładowa oferta super tylko nie wiem czy rentowna)

Janusz
Gość
Janusz

Moja propozycja:

Unia50 – 100 międzynarodowych + 50 krajowych – 10 PLAN WAŻNOŚĆ 30 DNI
Unia100 – 200 międzynarodowych + 100 krajowych – 15 PLN LUB 20 PLN WAŻNOŚĆ 30 DNI
Unia300 – 300 międzynarodowych + 150 krajowych – 20 PLN LUB 25 PLN WAŻNOŚĆ 30 DNI
Unia400 – 450 międzynarodowych + 100 krajowych – 30 PLN LUB 35 PLN WAŻNOŚĆ 30 DNI

Max
Gość
Max

Pojedyncze pakiety są lepsze.
Integracja zasadna, gdy będzie taniej niż przy wyborze pojedynczym.
Mi brakuje pakietu krajowego SMS/MMS.
Pakiety powinny byś rozliczane sekundowo; no max co 15sec.
Proste rozwiązania najlepsze.
I pakiety powinny mieć opcję auto-odtwarzania na kolejny okres.

szybka szczała
Gość
szybka szczała

Czy będzie można zadzwonić za granicę bez wykupywania pakietów tak jak teraz w cenie 15 gr np Wielka Brytania,Szkocja,bo ja miesięcznie dzwonię za granicę ok. 20 minut,więc po co mi pakiet 100 minut.Czy w sieci będzie nadal 180 dni darmo za doładowanie 50 zł .Chcę przenieść do sieci 3 numery i nie wiem czy będzie nadal tak korzystnie jak teraz.Kiedy będzie w stanie konkretnie coś powiedzieć?