KLUCZ Mobile – promocja obniżająca ceny połączeń z numerami komórkowymi na Ukrainę

Dzisiaj, tj. 1 lutego 2017 roku, wchodzi w życie promocja sieci KLUCZ Mobile, która obniża “cennikowy” koszt połączeń międzynarodowych na ukraińskie komórki. Wszyscy, którzy skorzystają z promocji, zapłacą za minutę połączenia z numerami komórkowymi na Ukrainie 49 gr/min brutto.

Wszystko zaczęło się od rozesłanej przez operatora do klientów operatora miesiąc temu informacji o zmianach w cenniku KLUCZ Mobile (więcej na ten temat >>). Podwyżki, które weszły w życie 1 lutego b.r., czyli dzisiaj, objęły również Ukrainę (sztandarowy kierunek operatora), w przypadku której cena wzrosła z 49 groszy na 59 groszy za każdą minutę rozmowy. Podwyżka w cenniku dotyczy wszystkich połączeń na Ukrainę, zarówno na numery komórkowe, jak i stacjonarne. Operator wprowadził jednak promocje, które pozwalają na obniżkę cen połączeń. Jedna obowiązuje już od zeszłego roku i obniża ceny połączeń z numerami stacjonarnymi, druga – obniżająca ceny połączeń z numerami komórkowymi – startuje dzisiaj i na chwilę obecną potrwać ma do końca marca b.r.

Promocję obniżającą cenę połączeń z ukraińskimi numerami komórkowymi należy aktywować krótkim kodem USSD *136*11*14#. Aktywacja promocji jest bezpłatna, nie trzeba też spełniać szczególnych warunków, wystarczy aktywne konto. Włączenie promocji, jak również początek jej obowiązywania, sygnalizuje wysyłany do klienta SMS, promocja zostanie włączona maksymalnie w ciągu 24 godzin od momentu zlecenia aktywacji. Aktywacja promocji jest jednorazowa i obowiązuje aż do jej wyłączenia przez użytkownika, co można zrobić kodem *136*00*14#.

Konieczność włączenia promocji oznacza, że wszyscy klienci KLUCZ Mobile dzwoniący na Ukrainę (komórki), do których nie dotrze informacja o promocji jak i konieczności jej aktywacji, zapłacą drożej – 59 groszy za każdą minutę rozmowy z minutowym naliczaniem. Nietrudno wywnioskować, że część klientów może nie zdawać sobie sprawy o zmianach, informacje o zmianach w cenniku listownie zostały wysłane tylko do tych klientów, którzy rejestrując swój numer podali poprawny adres do korespondencji (warto dodać, że rejestrując numer mamy obowiązek podania tylko imienia, nazwiska i numeru PESEL). Na nasze numery, których używamy, nie przyszedł żaden SMS informujący o zmianach, być może takie zostały wysłane do osób dzwoniących na Ukrainę.

Znacznie prościej wygląda sprawa z promocją obniżającą ceny rozmów na ukraińskie numery stacjonarne, tu wystarczy po prostu wykonać takie połączenie, które równoznaczne jest ze skorzystaniem z promocji i obniżką ceny połączenia do 39 gr/min brutto (więcej o promocji >>). Niestety w przypadku obniżki ceny na numery komórkowe, operator nie zdecydował się na równie proste rozwiązanie.

KLUCZ Mobile po raz pierwszy decyduje się na promocje dotyczące obniżki cen połączeń międzynarodowych. Dotychczas operator za swój atut uważał to, że oferta jest prosta i bez żadnych gwiazdek, zaś wszystkie ceny połączeń nie są promocją i obowiązują każdego i zawsze.

Zmiany w KLUCZ Mobile zbiegły się w czasie ze startem nowej promocji Play kierowanej właśnie do Ukraińców w Polsce. Play kilka dni temu obniżył cenę wszystkich połączeń na Ukrainę na 29 gr/min brutto z sekundowym naliczaniem, zaś sama promocja reklamowana jest już w mediach. Promocja ma potrwać do końca roku i również trzeba ją aktywować (więcej o promocji Play >>). Wg informacji podawanych przez portal TELEPOLIS.PL, który powołuje się na Telko.in, odpowiedź na ofertę Play ma szykować również Heyah.

Regulamin “Tańsze połączenia na numery komórkowe na Ukrainie”

Regulamin “Tańsze połączenia na numery stacjonarne na Ukrainie”

Źródło/Fot: KLUCZ Mobile, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
rassoSzopen Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Szopen
Gość
Szopen

Tracą największy atut czyli prostotę

rasso
Gość
rasso

Klucz…pojechali z ukraińcami:-/
Play górą.
Lycamobile się wstrzymało z obniżeniem cen.